21 квітня о 15:00Вебінар: Як організувати дистанційний урок «на 12 балів»

Презентація. Початкові вишивальні шви

Про матеріал
Презентація до уроків з теми "Початкові вишивальні шви". 5 клас. Представлені матеріали можливо використовувати в 6-9 класах.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувалавчитель трудового навчання. Костянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Костянтинівської міської ради Донецької областіХотєнкова Олена Миколаївна

Номер слайду 2

Початкові вишивальні шви

Номер слайду 3

Початкові шви. Шов «уперед голку»Шов «за голку» Тамбурний Стебловий. Козлик. Петельний

Номер слайду 4

Будова шва1 Тканина2 Ширина шва3 Строчка4 Стібок5 Шов

Номер слайду 5

Вивчаємо термінологію. РРя Місце з'єднання деталей Відстань між двома проколами голки шов строчкастібок Ряд повторюваних стібків

Номер слайду 6

Шов «уперед голку»Шов „уперед голкою”, або прокладний, – найпростіший ручний шов. У вишиванні цей шов застосовують як самостійний і як допоміжний. Використовують його для вишивання контуру малюнка, для утворення настилу при вишиванні гладдю. Цей шов лежить в основі вишивання інших швів української народної вишивки. У шитті цим швом позначають середину виробу і лінії, намічені під час примірювання, виконують зборки на пошитті легкого виробу.

Номер слайду 7

Вимоги до виконання шва «уперед голку»Усі стібки робити однакової довжини. Проміжки між стібками мають бути також одинакові. Шов не повинен стягувати тканину. Довжина стібків і проміжків залежить від призначення шва і товщини тканини. Вишивають шов справа наліво.

Номер слайду 8

Шов «за голку» Шов „за голкою”. У вишивці використовують його для обшивання контурів узорів. Цей шов лежить в основі багатьох інших швів української народної вишивки. Вишивають шов справа наліво. При виконанні кожного стібка голку вколюють правіше від робочої нитки, а виколюють – лівіше.

Номер слайду 9

Вимоги до вишивання шва «за голку»: Усі стібки робити однакової довжини. Проміжки між стібками мають бути також одинакові. Шов не повинен стягувати тканину. Вишивають шов справа наліво.

Номер слайду 10

Тамбурний шов Варіанти тамбурного шва

Номер слайду 11

Вимоги до вишивання тамбурного шва . Петельки повинні бути однакового розміру. На виворітному боці мають утворитися пунктирні стібки. Шов не повинен стягувати тканину. Довжина стібків і проміжків залежить від призначення шва і товщини тканини. Вишивають шов справа наліво. Поради !!!! Стібки не слід щільно затягувати.  Петельки з робочої нитки краще притримувати великим паль­цем лівої руки (нитка під голкою).

Номер слайду 12

Стебловий шов

Номер слайду 13

. Стебловий шов використовують для вишивання рослинного орнаменту (стебла квітів, рослин), обшивають контури рисунків, прикрашають дитячий одяг, предмети побуту. Шиють назад голкою, тобто кожний стібок роблять відступаючи назад. Уколовши голку в тканину, набирають від 2 до 4 ниток, протягуючи, вколюють голку і набирають на неї стільки ниток, скільки і в першому стібку. Коли виконують стебловий шов, великий палець лівої руки підтримує нитку під прямим кутом вниз по лінії шва, не сильно затягуючи стібки. .

Номер слайду 14

Стібки мають бути однаковими і перекриватися на однакову довжину. Стібки повинні щільно прилягати один до одного. Усі стібки шва повинні бути розміщені точно по наміченому контуру. Шов не повинен стягувати тканину. Вимоги до вишивання стеблового шва Поради !!!! Стібки не слід щільно затягувати. Виконувати шов треба, уколюючи голку знизу нагору чи зверху вниз, у напрямі зліва направо.• Необхідно стежити, щоб робоча нитка завжди була з одного боку від прокладених стібків (або зверху, або знизу), інакше шов вийде нерівним

Номер слайду 15

Шов «козлик» Варіанти виконання шва «козлик»

Номер слайду 16

. Висота усіх стібків повинна бути однаковою, так щоб верхні і нижні проколи голок утворювали дві паралельні лінії. Стібки мають бути виконані на однаковій відстані. Шов не повинен стягувати тканину. Вимоги до виконання шва «козлик»

Номер слайду 17

Петельний шов Варіанти виконання петельного шва

Номер слайду 18

. Вимоги до виконання петельного шва Усі стібки шва мають бути розміщені паралельно. Лицьові й виворітні стібки розташовувати перпендикулярно до краю тканини. Довжина стібків, відстань між стібками мають бути однаковими по всьому шву. Переплетення ниток по краю тканини не повинно стягувати тканину. Розмір стібків, їх висоту та щільність добирати залежно від типу тканини. Порада !!!!Необхідно стежити, щоб нитка була під голкою, утворюючи петельку

Номер слайду 19

Шов «шнурочок» .

Номер слайду 20

.я зрозуміла, що… тепер я можу… я навчилась…у мене вийшло…мені захотілось…я спробую…я змогла… Закінчи речення

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Гетьман Світлана Михайлівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Бабенко Наталія
  Дякую . Успіхів колезі . презентація допомагає зекономити час під час уроку і у проведенні практичної роботи
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Cat Creepy
  Спасибо большое! Очень помогли!
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
20 лютого 2019
Переглядів
7849
Оцінка розробки
4.9 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку