Початок промислового перевороту та його вплив на життя різних верств населення. Передумови промислового перевороту в Англії. Промисловий переворот в Англії. Техніка. Важка промисловість. Соціальні наслідки.
Початок промислового перевороту та його вплив на життя різних верств населення
Номер слайду 2
Передумови промислового перевороту в АнгліїЗначну частину промислових товарів виробляли мануфактури. Кошти для запровадження технічних новинок отримували від заморської торгівлі, використання рабської праці на цукрових , тютюнових і бавовняних плантаціях у колоніях. У цей час практично завершився аграрний переворот У ХVIII ст. було видано понад тисячу парламентських актів, які надавали землевласникам право на обгороджування
Номер слайду 3
Промисловий переворот в АнгліїУнаслідок цих процесів у середині XVIII ст. в Англії склалися передумови для переходу від ручної праці до машинної, від мануфактури до фабрики . Запровадження машинного виробництва сприяло появі фабрик , що в 1760-х роках спричинило промисловий переворот в АнгліїПромисловий переворот – зміна ручної праці машинною, унаслідок чого відбувається перехід від мануфактури до фабрики.
Номер слайду 4
Промисловість прядильнаткацькаметалургійнавугільна. Транспортрічковийзілізничнийморський
Номер слайду 5
Техніка Текстильна галузь. Джон Кей приладнав до ткацького верстата “ летючий човник”1765 р. Джеймс Гаргвірс удосконалив механічну прядку, на якій можна було працювати відразу багатьом веретенам. Перукар Річард Аркрайт запантентував винахід водяної механічної прядильної машини. Самьюель Кромптон у 1779 р. створив мюль-машину( тонка нитка)
Номер слайду 6
Парові машини. Томас Ньюкомен 1705 р. сконстроював пароатмосферну поршневу машину. Джеймс Ватт 1769 р. скостроював власну парову машину під враженням справи Т. Ньюкомена. Інженер продовжував удосконалювати свій винахід та у 1784 р. запатентував винахід одноциліндрової парової машини подвійної дії з валом , що обертався .
Номер слайду 7
Важка промисловість Розвиток металугрії ( виготовлення машин і верстатів)Кам’яне вугілля( стало разом із залізною рудою основною сировиною для розвитку промисловості)Розвиток транспорту та зв’язку ( активне будівництво шосейних доріг й каналів)Кінець VIII ст. початок технічного прогресу( робітники використовували машини за допомогою інших машин)
Номер слайду 8
Соціальні наслідки. Економічне зростання. Стрімко розвивалися текстильна, металургійна промисловість, транспорт, зовнішня та внутрішня торгівля , збільшення видобуток вугілля. З’явилися нові промислові центри – міста Ліверпуль, Манчестер, Лідс, Бірмінгем. Центр промисловості перемістився на північ, а Лондон став центром міжнародної торгівліСформувалася нова верства населення – наймані робітники ( 35 % від усього населення Англії)Активізувалася зовнішня торгівля, особливо з колоніями й аграрними країнами( зросли прибутки підприємців). Промислова буржуазія стала найбагатшою верствою населення.