"Архетип степу в усній народній творчості" дуже важлива та актуальна тема сьогодення. Ця тема тісно переплітається із "Празькою школою" Євгена Маланюка.
Архетип степу в усній народній творчості та в поезії Євгена Маланюка
Номер слайду 2
Актуальність роботи зумовлена:стійким інтересом до творчості Є. Маланюка; невеликою кількістю робіт щодо архетипу степу в усній народній творчості.
Номер слайду 3
Новизна роботи Поняття архетипу взагалі й архетипу степу, зокрема, ще недостатньо вивчене в літературознавчій науці. Не здійснювалося і архетипне зіставлення степу в усній народній та авторській творчості, тому вважаємо за доцільне дослідити та обґрунтувати цю проблему.
Номер слайду 4
Об’єкт дослідження твори усної народної творчості (історичний епос) та поетичні твори Є. Маланюка. Предмет дослідження архетип степу в усній народній творчості (історичному епосі) та поетичних творах Є. Маланюка
Номер слайду 5
Номер слайду 6
ЗАВДАННЯдослідити архетип як основу національного самоусвідомлення;охарактеризувати феномен степу в фольклорній спадщині (на прикладі народних дум та історичних пісень);розкрити суть історіософської концепції степу Є. Маланюка;визначити архетип степу в творчості Є. Маланюка;здійснити компаративний аналіз архетипу степу в усній народній творчості (на прикладі історичного епосу) та в творчості Є. Маланюка.
Номер слайду 7
Архетип – (гр. arche – початок і гр. typos – тип) – прообраз, початковий образ, ідея, первісна форма для майбутніх утворень, буквально первісний образ, отже, пов’язаний з міфічним сприйняттям світу.
Номер слайду 8
Степ в усній народній творчостізв’язок героя із землею символ волі і незалежності людинисмерть край дорогисум за рідною землею найщиріше втілення земліполе бою батьківщинасимвол української державностімогилавідсутність прокльонів на адресу степу
Номер слайду 9
Степ в творчості Є. Маланюкахаос, бездержавністьсимвол духовного незнищеннястепантонім волісимвол духовної незнищенності у.н.спогад дитинстваопоетизована мріястеп-могила образ України співуча мрія. Степ - ландшафтсум за рідною землею “протяг”“коридор”«степова Еллада» «степова бранка»«подряпана божевільна блудниця»
Номер слайду 10
Степ в усній народній творчостіСтеп в творчості Є. Маланюкахаос, бездержавністьсимвол духовного незнищеннястепантонім волідержавне майбуттяспогад дитинстваопоетизована мріястеп-могила образ України співуча мрія. Степ - ландшафтсум за рідною землею “протяг”“коридор”«степова Еллада» «подряпана божевільна блудниця»«степова бранка»зв’язок героя із землею символ волі і незалежності людинисмерть край дорогисум за рідною землею найщиріше втілення земліполе бою батьківщинасимвол української державностімогилавідсутність прокльонів на адресу степу