Презентація "Польське королівство за часів Казимира ІІІ"

Про матеріал
Презентація включає історію Польської держави від створення до часів правління Казимира ІІІ.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Польське королівство за Казимира III.

Номер слайду 2

Західнослов’янська держава Польща утворилася із союзів племен, які розселялися в басейні річки Вісли: полян, слензан, куявів, мазурів та інших. Центром формування державності стало племінне об’єднання полян, розташоване в районі міста Гнєзно. Від цього племінного об’єднання й походить назва держави Польща. Легенда про заснування Гнезна. Про заснування Гнезна є легенда з трьома братами. Жили-були Лех, Чех і Рус. Проривалися вони через густі ліси у пошуках землі, на якій могли б поселитись. Одного дня, під час їхньої подорожі, раптово непрохідний ліс закінчився. Вони побачили перед собою небачений досі краєвид: полога долина, вкрита пагорбами і облита вінком невеликих озер. На найвищому узгір'ї, на старому самотньому дубі, орел звив гніздо. Зачарований цим краєвидом, Лех вимовив: «Цього білого орла я приймаю за герба люду свого, а навколо дуба я побудую з́амок свій і від орлиного гнізда Гнезном його я назву». І Лех осів разом зі своїм людом, а Чех попрямував на південь, а Рус на схід від місця знаходження Леха…

Номер слайду 3

Мешко I. Першим князем поляків, про якого збереглися достовірні відомості, був Мешко І (Мечислав) (близько 960-992 рр.) з роду П’ястів. У 966 р. князь та його оточення прийняли християнство.

Номер слайду 4

Болеслав IПольська держава зміцніла за правління сина Мешка - Болеслава І Хороброго (992-1025 рр.):приєднав до своїх володінь Краків, який став столицею держави. У 1000 р. Болеслав домігся визнання церковної автономії Польщі. У 1025 р. Болеслав І Хоробрий проголосив себе королем.

Номер слайду 5

Мешко II В'ялий1025-1031 рр. Священна Римська імперія і Київська Русь нападають на Польщу, яка програла війну. Червенські міста відійшли до Русі, Лужиця і Мільсько — до Священної Римської імперії, Моравія закріплена за чехами, а Словаччина — за Угорщиною. Мешко II був скинутий з престолу. Базиліка святих Петра і Павла в Познані — кафедральний храм

Номер слайду 6

Болеслав III Кривовустий У 1138 р. видав статут (так званий статут Болеслава ІІІ), за яким територія Польщі була поділена на уділи між його синами. Поділ держави між синами поклав початок періоду роздробленості Польської держави та міжусобних війн. Це мало негативні наслідки. Польща втратила майже всі надбання Болеслава Хороброго і опинилась під загрозою підкорення. Проте феодальна роздробленість не зупинила господарський розвиток польських земель. У XIII ст. завдяки німецьким і єврейським переселенцям бурхливо розвивалися нові міста. Зміцнення міст, яким надавалося право самоврядування, сприяло розвитку торгівлі й ремесел.

Номер слайду 7

Господарський розвиток сприяв формуванню основних станів польського суспільства. магнати — великі землевласники, які домоглися закріплення за собою спадкового землеволодінняшляхта — служива знать. Привілейованим станом суспільства було духовенство, яке володіло значними маєтками та мало низку привілеїв

Номер слайду 8

Період роздробленості в історії Польщі завершився за правління. Владислава Локетека (1306—1333 рр.). Після відновлення єдиної Польської держави в 1320 р. Владислава Локетека проголосили королем. Його син Казимир ІІІ Великий (останній з династії П'ястів, правив 1333-1370 рр.) продовжив справу батька зі зміцнення держави.

Номер слайду 9

Недаремно Казимир — єдиний із польських королів, якого називали Великим.

Номер слайду 10

Після смерті Болеслава країна розпалася на окремі князівства і втратила частину завойованих земель. Більше того, вона сама стала жертвою загарбників. Німецький орден, захопивши Пруссію і Помор’я, відрізав Польщі вихід до Балтійського моря. Серйозну загрозу становили татаро-монголи. Героїчний опір Русі підірвав їхні сили і не дав укріпитися в Польщі, але монголи неодноразово обрушували на країну спустошувальні набіги. Зовнішня небезпека прискорила об’єднання польських земель і відродження королівської влади. Король Казимир III Великий (1333-1370рр.) продовжив політику своїх попередників. Йому вдалося повернути деякі втрачені території, упорядкувати закони і покращити управління державою. Дбаючи про розвиток ремесла і торгівлі, король ввів єдину монету й однакове мито, що викликало стрімке зростання міст. На зразок інших західноєвропейських країн у Польщі склалася станова монархія. Король правив, спираючись на орган станового представництва - сейм. Правління Казимира ІІІ

Номер слайду 11

Казимир ІІІ Великий розширив кордони Польщі. Він ввійшов в історію як будівничий. Про нього говорили, що він застав Польщу дерев'яною, а залишив кам'яною. Король заснував багато нових міст, серед яких названий його іменем Казимир біля Кракова, а старі міста укріпив міцними стінами. На кордонах держави король Казимир наказав збудувати кілька десятків оборонних неприступних замків. Їхні руїни можна побачити і сьогодні. За часів цього монарха в Польщі було збудовано чимало прекрасних костелів. 

Номер слайду 12

За панування короля Казимира Польща стала багатою і сильною. Король прагнув, щоб поляки були народом мудрим і освіченим. Тому заснував у Кракові, в 1364 р., перший в Польщі вищий навчальний заклад - університет. За часів Казимира Великого вперше було опрацьовано і переписано польське законодавство. На його підставі всі суди однаково судили та видавали вироки. В той же час впроваджено в Польщі до обігу нову монету - срібний грош. Король Казимир не провадив великих війн, не отримував геройських перемог, але створив підстави могутті та величі своєї держави. Для того - його єдиного з польських монархів - назвали Великим.

Номер слайду 13

Підсумок:

Номер слайду 14

Польське королівство. Х ст.- постала нова Європейська держава –Польща. ХІІІ ст. – важкі часи. Наприкінці ХІІІ- ХІVст. – розпочався процес об’єднання країни. Проти об’єднання виступали: Магнати. Міста, які входили до Ганзейського союзу. Німецький орден відрізав Польщу від Балтійського моря;Пройшла монгольска навала

Номер слайду 15

Казимир ІІІ (1333-1370), єдиний з польських королів, якого називали Великим. Політика компромісів (мирні договори з сусідніми державами)Угорщина. Чехія. Тевтонський орден. Приєднав Галичину, Белжщину, ХолмщинуЄдині закони та монети“Король холопів”Зменшив податки та роздав вільні землі селянам

Номер слайду 16

Форма державного правління – станова монархія. ХІVст. Історична доля Польщі була тісно повязана з Литвою:1385 – Кревська унія1410 – Грюнвальдська битва. Представницький орган держави - сейм. Сейм – станово-представницький орган Польщі , до складу якого входили магнати, вище духовенство, шляхта та представники міст. Польська королева Ядвіга. З картини XIX ст. 

Номер слайду 17

Для українського народу правління Казимира ІІІ ознаменувалося загарбанням у 1349-1352 рр. Галичини, а в 1366 р. - частини Волині. Галицько-Волинська держава припинила своє існування.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Іванюк Руслан
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
24 квітня 2022
Переглядів
5028
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку