Хто автор?Традиція літописання склалася в Києві приблизно у ІХ ст., але згодом поширилася практично на всі райони Русі. Літописи писалися в Новгороді, Переяславі, на Волині, у Галичі, у Володимирі на Клязьмі, в інших князівствах, їхніми авторами були ченці, ігумени придворних монастирів, представники князівської адміністрації і навіть князі.
Про заснування Києва. Розповідь про засновників Києва довгий час вважалася вигадкою літописця. Та коли археологи почали робити розкопки в Києві, вони виявили, що в глибоку давнину на трьох сусідніх горах у Києві (а вони називаються Щекавиця, Хоривиця, Старокиївська) справді було 3 поселення, що злилися потім в одне місто.
Князь Олег882 рік – захоплення Києва, початок історії Київської Русі. Першим почав згуртування слов`янських племен в нову велику державу – Київську Русь. Успішно відбивав набіги інших племен. Вершиною його здобутків вважають похід на Константинополь та угоду з Візантією у 911р. Помер 912 році від укусу змії. Прозваний в літописі Віщим, тобто чаклуном, провидцем.
Князь Ігор. Згідно «Повісті минулих літ» по смерті Віщого Олега в 912 році син Рюрика та Ефанди 34-річний Ігор почав правити Києвом, ставши родоначальником династії київських князів. В 903 році Ігор одружився з дванадцятилітньою Ольгою і близько 912 (за деякими даними 922) року, по смерті Олега, посів київський престол.
Кінець правління. Як повідомляє «Повість минулих літ», на шляху до Києва Ігор відпустив більшу частину дружини й вирішив повернутись, щоб ще раз зібрати з древлян полюддя (податки). Порозумітись із висланим йому назустріч посольством не вийшло, і під Іскоростенем (нині — Коростень Житомирської області) військо древлянського князя Мала розгромило нечисленний загін Ігора, а його, взятого в полон, рішенням віче було страчено.
Князь Святослав. По смерті княгині Ольги влітку 969 року її син Святослав став повноправним правителем Русі. Його житя було насичене постійними війнами. У одній із найжорстокіших війн із греками – уклав мир, щоб мати змогу повернутися на Батьківщину та зупинити жорстоке кровопролиття. Але на Русь він так і не повернувся. Навесні 972 року був розгромлений печенігами (ворогами Святослава). З його черепа печенізький хан Куря наказав зробити чашу.
Найвідомішими язичницькими богами були Велес (покровитель науки, знань і мудрості; торгівлі, худоби, магії), Мокоша (богиня-мати, богиня прядіння); Дажбог (бог зимового сонця), Хорс(бог сонця), а також Ярило (бог літнього сонця, родючості та плодючості); Сварог (бог неба і Зодіаку, бог-коваль), бог Перун (бог війни, блискавки і грому) та ряд інших богів.
Князь Володимир Великий. Син Святослава Ігоровича. Літопис розповідає про те, що Володимир мріяв про сильну державу із єдиною вірою, яка б об’єднала весь народ. Він придивлявся до всіх послів, розпитував про їхню віру, намагався обрати найкращу, ту, яка б згуртувала, зробила державу та владу сильною.