Презентація "Пожежна безпека"

Про матеріал

Презентація "Пожежна безпека" розроблена за параграфами 27,28 підручника за 6 клас "Основи здоров'я", Рік: 2014

Автор: Бех, Воронцова, Пономаренко, Страшко, Нова програма 6 клас


(До презентації є тест "Пожежна безпека")

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пожежна безпека

Номер слайду 2

Запобігти, врятувати, допомогти!Телефон пожежної служби:101

Номер слайду 3

Трикутник вогню: Три умови виникнення пожежіДжерело запалювання. Кисень. Горючі речовини

Номер слайду 4

Трикутник вогню: Запам’ятай!Якщо ми видалемо, унеможливимо, заблокуємо будь-яку з цих трьох умов, то пожежі не буде.

Номер слайду 5

Найпоширеніши причини виникнення пожеж: Паління. Небезпека!

Номер слайду 6

Найпоширеніши причини виникнення пожеж: Порушення правил експлуатації електроприборів. Небезпека!

Номер слайду 7

Найпоширеніши причини виникнення пожеж: Порушення правил експлуатації газових приборів. Небезпека!

Номер слайду 8

Найпоширеніши причини виникнення пожеж: Необережне поводження з вогнем. Небезпека!

Номер слайду 9

Найпоширеніши причини виникнення пожеж: Розряд блискавки. Небезпека!

Номер слайду 10

Пожежа – це неконтролюємий процес горіння, який загрожує життю людей та тварин, знищуючий природні ресурси та матеріальні цінності.

Номер слайду 11

Три стадії пожежі: У розвитку пожежі виділяють три стадії: Початкова – триває від 15 до 30 хвилин. Для неї характерна невисока температура пламеню та незначна швидкість поширення вогню. Основна – наступний етап. Температура пламеню може перевищувати 1000 градусів. Пожежа швидко поширюється, складно загасити. Кінцева – останній етап. Вогонь згасає в міру догоряння матеріалів. Рятувати вже нічого.

Номер слайду 12

Як загасити пожежу на початковій стадії:1. Якщо загорілася ЗВИЧАЙНА РІЧ: Вогонь можна затоптати, залити водою, засипати піском, накрити товстою несинтетичною ковдрою.

Номер слайду 13

Як загасити пожежу на початковій стадії:2. Якщо загорівся ЕЛЕКТРОПРИЛАД: Вогонь не можна одразу тушити водою. Це призведе до ураження електричним струмом. Спочатку потрібно від’єднати прилад від напруги або вимкнути електрику на щитку. Якщо прилад продовжує горіти – накрити товстою ковдрою.

Номер слайду 14

Як загасити пожежу на початковій стадії:3. Легкозаймисті рідини (наприклад бензин): Не можна заливати водою. Вони легше води, і якщо на рідину вилити воду, вона вспливе на поверхню і буде продовжувати горіти. Вогонь необхідно засипати піском, землею, навіть пральним порошком. Спочатку засипати края, потім – середину.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Найкращий первинний засіб загасити пожежу – вогнегасник. Типи вогнегасників: Пінний. Порошковий. Вуглекислотний. Пінним – не можна гасити електроприлади під напругою. Порошковим та вуглекислотним можна загасити будь-яку пожежу.

Номер слайду 17

Якщо пожежа застала вас у приміщенні, слід дотримуватись наступних правил:якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;обов’язково зачиняйте за собою всі двері;зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі. Запам’ятайте: у всіх випадках, якщо ви в змозі, зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду.

Номер слайду 18

«Зупинитися, впасти, котитися»Правило, на випадок, коли на людині загорілася одежа : Зупинитися – побороти паніку і бажання бігти, тому що в цьому випадку вогонь розгориться ще більше. Впасти – треба впасти, добре, якщо поруч буде ковдра або одежа із щільної тканини, котрою необхідно накрити людину і загасити на ньому вогонь. Обличчя закривати не можна. Катитися – треба кататися по землі або полу, намагаючись збити вогонь. Руками слід захищати очі та обличчя.

Номер слайду 19

Бережіть себе!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Колесник Алла Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
27 січня 2022
Переглядів
14560
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку