Презентація "Практична робота №6 "Порівняння будови головного мозку хребетних тварин" теоретичне доповнення до практичної роботи за підручником В.І.Соболь
Практична робота № 6 «Порівняння будови головного мозку хребетних тварин»
Номер слайду 2
Мета: розглянути особливості будови головного мозку хребетних тварин, з’ясувати особливості його організації та ускладнень будови. Обладнання, матеріали та об’єкти дослідження: муляжі головного мозку хребетних тварин, малюнки головного мозку риб, земноводних, плазунів, птахів, ссавців. Звіт з виконання роботи:
Номер слайду 3
Хід роботи1. Розгляньте зображення головного мозку хребетних тварин. З яких відділів він складається?2. Напишіть відділ головного мозку хребетних тварин. Установіть класи тварин, мозок яких зображено на малюнках.
Номер слайду 4
3. Порівняйте будову головного мозку різних груп хребетних тварин. Зверніть увагу на відділи головного мозку та які з них розвинені краще, як це може бути пов’язано з поведінкою тварин. Запишіть свої спостереження у вигляді таблиці.{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Клас хребетних тварин. Визначальні ознаки будови головного мозку. Риби. Амфібії (Земневодні)Плазуни (Рептилії)Птахи. Ссавці
Номер слайду 5
Висновки. У висновках дайте відповіді на такі запитання:1. Спільний план будови головного мозку хребетних тварин.2. Основні напрямки еволюції відділів головного мозку хребетних тварин?3. Як ускладнення будови головного мозку пов’язане з ускладненням процесів життєдіяльності хребетних тварин?
Номер слайду 6
Типи нервових систем
Номер слайду 7
Головний мозок хребетних тварин. Довгастий – відповідіє за безумовні рефлекси (ковтання, мигання, кашлю, чхання), кровоносну систему, травлення і дихання. Задній (мозочок) – відповідає за координація рухів. Середній – первинна обробка інформації від органів чуття (орієнтувальний рефлекс). Проміжний – контролює за виділення гормонів (гуморальна регуляція). Передній (півкулі)– відповідає за складні форми поведінки (навчання, аналіз та синтез інформації, пам’ять тощо)