Презентація Практична робота. Гуманістичні ідеї доби Відродження .

Про матеріал
Практична робота. Гуманістичні ідеї доби Відродження . Презентація до уроку всесвітньої історії 8 клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична робота. Гуманістичні ідеї доби Відродження.

Номер слайду 2

Гуманізм – ( людський) прогресивний рух у західноєвропейській культурі, система поглядів на людину як на найвищу цінність. Гуманісти утверджували повагу до гідності та розуму людини, її право на щастя. Сер. XIII ст. в Західній Європі розпочався новий етап розвитку культури – Відродження.

Номер слайду 3

Нікколо Макіавеллі (1469-1527 рр.) — державний діяч, дипломат, філософ, історик, поет, драматург, театральний режисер і композитор. Найвідомішими творами мислителя є «Міркування з приводу першої декади Тиша Лівія», знаменитий трактат «Володар» (або «Государ»), комедія «Мандрагора», теоретична робота «Про військове мистецтво». Макіавеллі стверджував, що влада не має «божественного характеру», що політику визначають не Бог або церква, а земні інтереси й людські слабкості.

Номер слайду 4

Висловлювання Нікколо МакіавелліВолодар (Государ) має занепокоїтися, помічаючи, що хтось чомусь побоюється говорити йому правду. Люди завжди погані, поки їх не змусить до добра необхідність. Не можна назвати доблестю вбивство громадян, зраду, віроломство, жорстокість і нечестивість; усім цим можна здобути владу, але не славу. Треба діяти так, щоб тих, хто більше вже не вірить, змусити вірити силою. Усі озброєні пророки перемагали, а всі беззбройні гинули. Хто хоче жити в мирі, той повинен готуватись до війни. Якщо вже йдеться про інтереси батьківщини, не слід розмірковувати, справедливим є це рішення чи несправедливим, милосердним чи жорстоким, похвальним чи ганебним, облишити слід усілякі міркування і прийняти те рішення, яке відповідає порятунку її життя та збереженню свободи. Мета виправдовує засоби.

Номер слайду 5

Завдання №1. (стор.56)«Чому ідеї Макіавеллі є (або не є) гуманістичними», зважаючи на такі запитання:1. З якими ідеями Макіавеллі ви згодні, а з якими — ні? Чому?2. До яких подій і явищ, діячів сучасності ви могли би адресувати думки італійського мислителя?3. Чи можемо ми давати оцінки думкам і діям історичних осіб далекого минулого, спираючись на сучасні моральні норми?

Номер слайду 6

ЛЕГЕНДА «ТАЄМНОЇ ВЕЧЕРІ»Бразильський письменник Пауло Коельо у своєму романі «Диявол і Сеньйорита Прим» виклав одну з легенд про створення фрески « Таємна вечеря ». Легенда про створення фрески «Таємна вечеря»Під час створення цього сюжету Леонардо зіткнувся з величезною трудністю: він повинен був зобразити Добро, втілене в образі Ісуса, і Зло — в образі Іуди, який вирішив зрадити його на цій трапезі. Леонардо... перервав роботу і відновив її лише після того, як знайшов ідеальні моделі. Одного разу, коли художник був присутній на виступі хору, він побачив в одному з юних півчих досконалий образ Христа і, запросивши його в свою майстерню, зробив з нього кілька начерків та етюдів. Минуло три роки. «Таємна вечеря» була майже завершена, однак Леонардо поки так і не знайшов натурника для Іуди... І ось, після багатоденних пошуків, художник побачив людину, що валялася в стічній канаві — молоду, але передчасно одряхлілу, брудну, п’яну й обірвану. Часу на етюди вже не лишалося, і Леонардо наказав своїм помічникам доставити її в собор, що ті й зробили. З великими труднощами чоловіка притягли туди і поставили на ноги. Він не зовсім розумів, що відбувається, а Леонардо відтворював на стіні гріховність, егоїзм, злочестя, якими дихало його обличчя. Коли він закінчив роботу, жебрак, який до цього часу вже трохи протверезів, розплющив очі, побачив перед собою фреску і злякано та з тугою в голосі закричав:— Я вже бачив цю картину раніше!— Коли? — здивовано запитав Леонардо.— Три роки тому, ще до того, як я все втратив. У той час, коли я співав у хорі й життя моє було сповнене мрій, якийсь художник написав з мене Христа.

Номер слайду 7

Завдання №2. (стор.57)Героїня роману після прослуховування цієї легенди сказала: «Можливо, у Добра і в Зла — одне і те саме обличчя. Усе залежить лише від того, коли вони зустрічаються на шляху кожного з нас». Як ви розумієте ці слова?

pptx
Додано
28 листопада 2022
Переглядів
7212
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку