Підготувала: учениця 6 класу Юхименко Софія Правда про тютюн
Номер слайду 2
В 1492 році під час експедиції до Америки Христофор Колумб вперше побачив тютюн. Його екіпаж з подивом спостерігав як місцеві жителі втягували в себе дим із тліючих листків якоїсь рослини, а також — як жували і проковтували його.
Номер слайду 3
Саме Колумб привіз тютюн до іспанського королівського двору, де рослину довгий час вирощували як декоративну
Номер слайду 4
Вже до 1600 року в колоніях Іспанії з'явилися величезні плантації тютюну. Так поступово вирощувати цю рослину почали й сусідні держави. І менш, ніж через 10 років тютюн вирощювали скрізь…..
Номер слайду 5
З цією рослиною пов’язано багато міфів і різних думок. Хтось думає, що вона безпечна. А хтось – навпаки! Тож , давайте, спростуємо або виправдаємо міфи про тютюн!?
Номер слайду 6
Факт: Навпаки, двоє з трьох дорослих людей не палять. Курці належать до меншості. За даними соціологів, у віці до 15 років палять лише 11% хлопців і 5% дівчат. Міф 1 Більшість підлітків і дорослих палять.
Номер слайду 7
Міф 2 Палити не так вже й небезпечно, як про це розказують. Факт: Лікарі вважають паління однією з найбільших загроз життю і здоров'ю людей. Щороку в Україні від пов'язаних з палінням хвороб помирає 110 тисяч осіб. Щодня у світі з тієї ж причини вмирає 10 тисяч людей, щороку — близько 3,5 мільйона.
Номер слайду 8
Факт: Хоч важкі захворювання частіше уражують курців зі стажем, але тютюн шкодить і тим, хто почав палити нещодавно. Міф 3 Паління шкодить тільки старшим людям.
Номер слайду 9
Факт: Бернард Шоу сказав: «Сигарета — це паличка, з одного боку якої вогник, а з іншого — дурник». Міф 4 З сигаретою я наче розумніший.
Номер слайду 10
Факт: Коли люди не знали усіх згубних наслідків паління, то так і думали. Але нині в усьому світі ведеться боротьба за право на чисте повітря. У багатьох європейських країнах за паління на вулиці чи в іншому громадському місці стягують штраф до 3 тисяч євро. В Україні нещодавно також прийнято закон про заборону паління не лише у службових приміщеннях, а й у всіх громадських місцях. Міф 5 Палити — це модно і сучасно.
Номер слайду 11
Міф 6 Я можу покинути, коли захочу. Факт: Про паління кажуть: «Вхід — гривня, а вихід — п'ять». Восьмеро з десяти курців хотіли б кинути палити, а кожен другий вже намагався зробити це хоча б раз.
Номер слайду 12
Міф 7 Сигарета допомагає заспокоїтися. Факт: Нікотин — це стимулятор. Він збуджує, а не заспокоює. Це досить легко довести: після паління пульс у курця значно вищий ніж у некурця.
Номер слайду 13
Ну а тепер – про наслідки такої звички……
Номер слайду 14
Волосся: - втрачає блиск і еластичність; просякнуте неприємним запахом. Рот: погіршуються смакові відчуття; з'являється неприємний запах; зуби жовтіють; виникають хвороби зубів і ясен. Очі: - втрачають блиск; білки червоніють. Шкіра: збільшується кількість зморшок, прискорюється старіння шкіри. Нігті: починають ламатися і шаруватися.
Номер слайду 15
Віддалені наслідки паління Курцям зі стажем загрожують тяжкі захворювання: серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт); злоякісні пухлини (рак легень, губи, ротової порожнини, гортані); хронічні захворювання легень; виразка шлунку.
Номер слайду 16
Ну що? Ти ще хочеш палити? Бережи життя – бо воно дається лише один раз!
Номер слайду 17
Не дай йому тебе вбити! Будь сильнішим! Люби себе!