Географічні пояси - найбільші зональні природні комплекси географічної оболонки. Виділяються переважно за кількістю сонячної енергії і характером переміщення повітряних мас. Усередині пояси розділяють на берегові та внутрішні (континентальні). Вони мають різне зволоження і різний ступінь континентальності клімату, відрізняються режимом випадання опадів, сезонними ритмами, різним набором і напрямом простягання природних зон. Для кожного географічного поясу на материках характерний свій набір природних зон.
Висновки. Географічні пояси - найбільші зональні природні комплекси материків;Географічні пояси поділяють на природні зони;Природні зони відрізняються переважанням певних ландшафтів, що пояснюється співвідношенням тепла і вологи;Явище повторення однакових співвідношень тепла й вологи на різних материках називають природною зональністю;Природну зональність на рівнинах називають горизонтальною або широтною. У горах зміну природних комплексів з висотою називають вертикальною поясністю.
Домашнє завдання. Прочитайте параграф 11 підручника;Виконайте інтерактивну гру “Природні зони світу”, перейшовши за посиланням https://www.purposegames.com/game/7p5whl. Sld. Ua;Виконайте інтерактивну гру “Природні зони світу”, перейшовши за посиланням https://www.purposegames.com/game/a. RBUZIb. Gyt4;Виконайте інтерактивну вправу, перейшовши за посиланням https://learningapps.org/display?v=pocq7tcdn21 Виконайте тренувальні тести “Широтна зональність та висотна поясність, перейшовши за посиланням http://merkator.org.ua/testy/shyrotna-zonalnist-i-vertykalna-pojasnist/