Презентація " Прислівник. Ступені порівняння"

Про матеріал
Презентація містить матеріал про прислівник як частину мови, його види. Також доступно пояснено способи утворення ступенів порівняння. До кожної теоретичної частини є приклад. Матеріал для учнів 11 класу та студентів І курсу. Навчайтеся із задоволенням!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Прислівник. Ступені порівняння. Підготувала викладач української мови ГПФКПоліщук О.І.

Номер слайду 2

Прислівник — це самостійна незмінювана частина мови, що виражає ознаку дії, стану, ознаку іншої ознаки й відповідає на питання як? де? куди? коли? чому? навіщо? Тихо, уважно, здалеку, учора, спросоння, навмисне.

Номер слайду 3

Розряди прислівників за значенням:якісно-означальні: тихо, лагідно;кількісно-означальні (міри й ступеня): дочиста, двічі, трохи;способу дії: пошепки, мовчки; місця дії, напрямку: туди, знизу, здалеку;часу: учора, завжди; причини: зопалу, зозла; мети: навмисне, напоказ;ознака ознаки чи предмета (пояснює іменник): кава  по-турецьки, качка по-пекінськи.

Номер слайду 4

У реченні прислівник найчастіше виступає обставиною, інколи — присудком (у безособових реченнях), а також — означенням (запитання ставимо від іменника). Приклад: Повернуся додому завтра. Тихо в лісі. Дорога ліворуч вимощена бруківкою.

Номер слайду 5

Форми вищого й найвищого ступенів порівняння прислівників утворюють так само,  як і відповідні форми якісних прикметників, від яких вони походять: глибоко (від глибокий) — глибше, більш глибоко, найглибше, найбільш глибоко.

Номер слайду 6

Зверни увагу! Не творять ступенів порівняння прислівники з префіксами пре-, за-, суфіксами -ень-, -есеньк-: препогано, забагато, тепленько, тихесенько. Значення вищого ступеня можна посилити словами значно, набагато, куди, трохи: значно лівіше, набагато краще, куди глибше, трохи пізніше

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Проте вживаються прислівникові форми неоднаково: прості — загальновживані, складені — вживаються переважно в офіційно-діловому та науковому стилях: У стислому переказі зміст передається більш коротко, ніж у докладному. Найбільш повно правила орфографії викладено в “Українському правописі”.

Номер слайду 9

1. Відновити й записати прислів’я, утворивши від прислівників, що в дужках, просту форму вищого ступеня порівняння.1) Порожня бочка (голосно) дзвенить. 2) (Мало) слів, а (багато) діла. 3) Упертий — (погано) свині. 4) Нема (багато) глухого од такого, що хоче слухати. 5) Чим (криво), тим (смішно) (Нар. творчість). Розподілити прислівники вищого ступеня порівняння на дві групи: а) утворені за допомогою суфікса -іш-; б) утворені від прислівників з іншим коренем.

Номер слайду 10

Домашня робота. Утворити ступені порівняння від прислівників: добре, солодко, тепло, світло, холодно, яскраво.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лисницкая Евгения
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
19 лютого
Переглядів
432
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку