Презентація "Про модернізацію діяльності вчителя в умовах інноваційного розвитку освіти"

Про матеріал
Презентація для виступу на педагогічній раді чи методичних об'єднаннях закладу загальної середньої освіти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Професія вчителя дається від Бога, а всі інші – від учителя.

Номер слайду 2

Про модернізацію діяльності вчителя в умовах інноваційного розвитку освіти Педагогічна рада 21.11.2022 року ЗДНВР Левченко О.І.

Номер слайду 3

Що я продовжуватиму робити у своїй професійній діяльності? Що перестану робити, бо це вже не актуально?Що буду робити по-іншому?Що почну робити з того, що почув?

Номер слайду 4

Як у зв’язку зі зміною парадигми освіти та новими ролями і функціями учителя відповідати сучасним викликам освітнього процесу?

Номер слайду 5

Він актор, але його глядачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та далеко не завжди бажають лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі. Тільки у свідомості величі своєї справи.

Номер слайду 6

Освітні тренди ХХІ століття навчання впродовж життяцифрове навчання тайм-менеджмент ”м’які навички”критичне та креативне мислення

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Японія, Південна Корея, США, Швейцарія, Фінляндія Штучний інтелект активно впроваджується як помічник викладача–творця, новатора та здійснює:- адаптації навчальних програм до компетенцій кожного учня;- функції контролю;- зберігання інформації.

Номер слайду 10

Ст 22. Закону «Про повну загальну середню освіту»: на посади педагогічних працівників приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки.

Номер слайду 11

Микола Скиба: Вчитель однозначно має сам давати собі раду, а не чекати дозволу згори. Вже зараз педагоги можуть розробляти власні курси, ставати блогерами та тренерами. Точно не завадить пройти курси з коучингу або психології чи опанувати основи дизайну. Вчитель має стати спеціалістом з людського розвитку. Як тьютор, він відповідатиме за індивідуальні траєкторії навчання учня. Вчителі не будуть навчати математики / історії / мови, вони будуть спілкуватись та орієнтувати. Через накопичення цифрового контенту набагато цікавіше буде послухати якогось науковця або популяризатора науки, який розповідає про закони фізики. Вчитель же має бути порадником, фасилітатором, провідником у майбутнє для учня.

Номер слайду 12

Зоя Литвин: Як учителям підготуватись до змін?Експерти радять, що вчителю варто зробити вже зараз, щоб залишитись затребуваним у майбутньому. Найкраще готовий той, хто не чекає, поки зміни настануть, а відслідковує тренди. Тому моя порада — самому бути зміною. Почули про щось нове та цікаве? Спробуйте це втілити у себе на уроках. Наші вчителі зазвичай відслідковують тільки вузькопредметні новини, а я б відслідковувала також онлайн-конференції. Також варто підписатись на блоги вчителів чи класні медіа, які розповідають про тренди в освіті.

Номер слайду 13

«Оновлена» стара НУШ

Номер слайду 14

Все активніше набирає силу школа нового історичного типу — школа розвитку

Номер слайду 15

Номер слайду 16

ТЬЮТОРТьютор – особа, що веде індивідуальні або групові заняття із учнями, студентами, репетитор, наставник. У тьютора інші цілі, інший стиль і привід для спілкування з учнями. Якщо завдання учителя-консерватора – безпосереднє управління освітнім процесом, то тьютор підтримує навчання і супроводжує самоосвіту. У кінцевому результаті учитель відповідає за передавання певної суми знань, а тьютор лише бере участь у пошуку знань, постійно формуючи індивідуальну відповідальність за отримані знання. Основним інструментом досягнення результату учителя є використання методик викладання, у той час як тьютор опирається на постійну рефлексію досвіду самоосвіти. Тьюторство здебільшого базується на ідеї сумлінності учня, що прагне знань, і тьютор підтримує та не дає згаснути цьому вогнику, підштовхуючи учня до нових вершин. Дистанційне навчання надає можливість використовувати весь потенціал тьюторства.

Номер слайду 17

ФАСИЛІТАТОРФасилітатор – це вчитель, який стимулює та скеровує процес самостійного пошуку інформації та спільної діяльності учнів, підтримує прагнення до самореалізації, самовдосконалення та саморозвитку. Фасилітатор не зацікавлений у підсумках обговорення конкретних питань, не представляє інтереси жодної з груп-учасників чи персоналій і не бере прямої участі в обговоренні, але несе відповідальність за якісне виконання завдань і є радше супровідником навчальної групи у їхньому особистому розвитку. Завдання учителя-фасилітатора полягає в організації спілкування всіх учасників обговорення з нейтральної сторони, налагодження ефективного обміну думками таким чином, щоб зіткнення думок перейшло в конструктивне русло, розбіжності були успішно подолані і прийнятне рішення було вироблено .

Номер слайду 18

МОДЕРАТОРМодератор – це наставник, керівник, який здійснює підтримку і організацію активної роботи групи.  Роль учителя – це роль модератора і фасилітатора. Не «наповнювати» дітей знаннями, а навчити знаходити інформацію і критично опрацьовувати її, читати не для учителя і батьків, а для себе, застосовувати знання на практиці у життєво важливих ситуаціях, математику практикувати не задля математики, а для життя, через маніпуляції з різними об’єктами.

Номер слайду 19

МЕНТОРУ контексті педагогічних посад ментор як термін почали використовувати в значенні синоніма до слів «учитель», «порадник», «наставник», «консультант». Людина, що зацікавлена в розвитку знань, умінь, навичок та міжособистісних стосунків своїх вихованців. На відміну від наставника, ментор самостійно встановлює інтенсивність та напрямок навчання. Завдання ментора – допомагати тоді, коли дитина просить про допомогу. І хоча ці два терміни часто вживаються як синоніми, є доволі суттєва відмінність між наставниками та менторами. Перший призначається, щоб допомогти досягнути цілі групи, колективу, установи, закладу, компанії. Другого можна вибрати, щоб досягнути індивідуального зростання.

Номер слайду 20

Нові соціально-професійні ролі учителя: не як єдиного наставника та джерело знань, а як коуча, фасилітатора, тьютора, модератора та ментора в індивідуальній освітній траєкторії дитини.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Освітні тренди ХХІ століття -цифрова освіта, гейміфікація-персоналізація (мережева освіта)-STEAM-освіта-навички 4 К + Д (критичне мислення, креативність, комунікація, командна праця + дослідництво)

Номер слайду 24

Головна ідея НУШ – це компетентнісне навчання. Допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками.

Номер слайду 25

Нові принципи освіти вимагають від учителявисокого професіоналізму,опанування та застосування сучасних педагогічних технологій і нових методів навчання і виховання, бажання та вміння постійно вчитися й самовдосконалюватися, творчого підходу та раціоналізму,готовності до змін в контексті реалізації змісту реформи НУШ.

Номер слайду 26

Сучасному вчителю у своїй діяльності потрібно: переосмислити власну позицію в освітньому процесі, оновити професійне мислення, зосередити свою увагу на самоосвіті, систематичному аналізі власної педагогічної діяльності, відстеженні результативності своєї роботи через систему моніторингу.

Номер слайду 27

Новий учитель має навчити дітей:активності; навикам співпраці в команді, коли учні можуть доповнювати один одного;стимулювати до саморозвитку та самовдосконалення, коли всі учні є складовою одного цілісного організму – класу.

Номер слайду 28

В авангарді сучасної школи — вчителі-митці, генератори творчих ідей, розробники та реалізатори нових навчальних кейсів, активні користувачі та популяризатори інновацій.

Номер слайду 29

"Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці. А щоб кудись потрапити, треба бігти, як мінімум, удвічі швидше!" Льюїс Керролл "Аліса в Країні Див"

Номер слайду 30

«Якщо у вас не буде людяності, усе інше – нічого не варте»…

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Презентації
Додано
30 січня 2023
Переглядів
878
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку