Шкільні роки Василь Симоненко. Кінець 1940 – початок 1950 років «Василь Симоненко вчився в школі, коли я прийшла працювати учителем математики 5—7 класів. Мені довелося вести уроки креслення в старших класах... Я добре готувалася до уроків, але у своїх силах була не впевнена. І коли я заходила до класу, то найбільшу увагу звертала на парту, за якою сидів Василь. Він же якось спідлоба поглядав на мене й поволі, але красиво, креслив. Як пізніше я дізналася, він одночасно креслив і читав з-під парти художню книжку. А поглядав на мене, аби я не спіймала його на гарячому... Вчителька Василя – Уляна Миколаївна Демченко:
1942 – 1946 рр. – школа у Бiпвцях ; 1946 – 1947 рр. – навчався в Єнькiвцях; 1947 – 1952 рр. – продовжив навчатися у Тарандинцях, закінчив школу із золотою медаллю; (9 км.) 1952 р. – вступив на факультет журналістики в Київського університету; 1957 р. – отримав диплом “літописця сучасності” Навчання
Вшанування пам’яті в Черкасах В Черкасах на площі, навпроти редакції газети «Черкаський край», по вулиці Хрещатик, черкащан зустрічав Василь Симоненко. Свого часу поет працював у цій обласній газеті, а тепер його бачитимуть таким же енергійним і динамічним, яким запам'ятали назавжди «Поруч нього будуть лебеді, які летять на Дніпро», — розповідає автор пам'ятника, скульптор Анатолій Гаян
У день 70-річчя Василя Симоненка, 8 січня, в Черкасах, було відкрито меморіальний музей поета у редакції теперішньої газети «Черкаський край», де працював Василь Андрійович На зібраних фото можна побачити Василя Симоненка у буденній роботі газетяра. Зберігся і стіл поета, його друкарська машинка і навіть листи. А ще у редакційному кабінеті на вішалці висить плащ та капелюх Василя Андрійовича, котрі передали музею рідні Симоненка, і здається, що поет ось-ось повернеться сюди.
Серія “Видатні особистості України” На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, рік карбування монети – 2008 (унизу) та зображено стилізовану композицію, що ілюструє вірш поета “Лебеді материнства” та логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). На реверсі монети зображено портрет Василя Симоненка, праворуч на тлі стилізованого вербового листя розміщено напис ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО/ 1935 – 1963, по колу напис – МОЖНА ВСЕ НА СВІТІ ВИБИРАТИ, СИНУ, (угорі), ВИБРАТИ НЕ МОЖНА ТІЛЬКИ БАТЬКІВЩИНУ (унизу). Присвячена поетові, прозаїку, журналісту, який посів гідне місце в плеяді “шістдесятників”, Василю Андрійовичу Симоненку
Всі люди переживають за події на сході України. Та в цей час українці виявляють чудові людські якості. Які? Виразне читання вірша Благословенна щедрість! Все від неї, Від щедрості думок, сердець і рук. Краса сповита матір’ю-землею Від щедрості страждань її і мук. І ми народжені од щедрості любові, Нас годувала щедрість матерів. Ми теж її вихлюпувать готові Із душ своїх, мов рибу з ятерів. І все ж прожити, певне, так годиться, Щоб старість не промовила, бува: — Ти був, козаче, щедрим на дурниці І на красиві та пусті слова!.. Від чого застерігає поет молодих людей?
ПРОРОЧИЙ СОН Омелько протоптав не менше ста дорожок До різних ворожбитів і ворожок. «Що означає сон, — питав усіх він з болем, — Що ніби я лишився зовсім голим?» Не знаю, чи ворожки й ворожбити Зуміли те пророцтво розкусити, Але простак до них до того доходився, Що справді майже голим залишився.
Ми прочитали лише декілька віршів Василя Симоненка. І навіть з цієї невеличкої кількості чи можете ви сказати, якою людиною він був? У людини завжди є право вибору. Можна вибрати між любов’ю і ненавистю, сміливістю і сирахом, відданості Батьківщині і зрадою їй. Якими б хотіли бути ви?