ПИЛУ НАШОМУ ЖИТТІІнформаційно-дослідницький проєкт, 3 клас. Координатор проєкту: Цимбал О. А.
Номер слайду 2
АКТУАЛЬНІСТЬ З кожним роком збільшується кількість людей, які мають алергічні реакції на пил. Пил може бути причиною різних хвороб шкіри, зокрема дерматитів, захворювань алергійної природи, онкологічних захворювань, пневмоконіозів (невиліковне і незворотнє захворювання легень).
Номер слайду 3
ПРОЄКТЗа кількістю учасників: колективний. За тривалістю:середньої тривалості (два тижні)
Номер слайду 4
Мета проєкту. Освітній аспект:створити в учнів образ цілісного знання про пил, джерела пилу;розширити уявлення учнів про шкідливість пилу та його значення;збагатити знання дітей про способи боротьби з пилом. Розвивальний аспект:формувати вміння висловлювати та захищати свої ідеї; розвивати уміння презентувати результати своєї роботи. Виховний аспект:виховувати почуття відповідальності, самодисципліни і самоорганізації; виховувати бажання виконати роботу якісно. Соціалізуючий аспект:усвідомлення значення спільних зусиль, роботи в команді;формувати та розвивати здібності учнів організовувати інших.
Номер слайду 5
Підготовчий етап. Повідомлення теми проєкту. Пошук і аналіз проблеми. Вчитель та учні обговорюють спільну мету проєкту. Учитель ознайомлює з правилами роботи в проєкті, мотивує діяльність учнів. Обговорення методів дослідження.
Номер слайду 6
Етап планування. Побудова алгоритму діяльності. Визначення джерел інформації, способів презентації результатів, критеріїв оцінювання. Учні розподіляють поміж собою обов'язки, учитель лише висловлює ідеї та пропозиції
Номер слайду 7
Дослідницький етап. Практичне виконання запланованих кроків: учні здійснюють безпосередній збір інформації та аналізують її, виконують завдання щодо реалізації запланованих дій, при цьому вчитель спостерігає і консультує.
Номер слайду 8
Презентативний етап. Оформлення кінцевого результату, захист робіт.
Номер слайду 9
Етап оцінювання (оцінно-рефлексивний) Аналіз результатів,оцінювання якості проєкту. Можна проводити шляхом самооцінювання, колективного обговорення, анкетування, складання індивідуальних звітів тощо.
Номер слайду 10
Презентаціядля дітей
Номер слайду 11
Проєкт. ПИЛ У НАШОМУ ЖИТТІ
Номер слайду 12
Мета та завдання проєкту. Дізнатися, що таке пил, звідки він береться. Знайти дієві способи боротьби з пилом. Дослідити місця у квартирах, будинках, де найбільше накопичується пил. Дізнатися про шкідливість пилу та його значення.
Номер слайду 13
Проблемні запитання. Звідки береться пил?Дія пилу на організм людини. Які місця в житловому приміщенні (будинках, квартирах) накопичують більше пилу?Як вдома боротися з пилом? Чи є користь від пилу?
Номер слайду 14
Джерела інформаціїГазета «Колосочок», 2013 рік, №9 Наталя Бушковська. Звідки береться пил?, інтернет-видання «Українська правда», розділ «Життя» obuchonok.com.ua/node/177https://uk.wikipedia.org/wiki/Пил
Номер слайду 15
Критерії оцінювання: Якісна презентація роботи. Внесок учня в розкритті проблемного питання. Активність учня Міра самостійності
Номер слайду 16
Об’єднуємося в групи: ПошуковціМедики. Дослідники. Екологи. Природолюби
Номер слайду 17
ПошуковціДізнатися, що таке пил. Довідатися про джерела пилу. Форма представлення результату: оформлення колажу з фото чи малюнками
Номер слайду 18
Медики. Дізнатися, як пил впливає на людський організм. Форма представлення результату: створити пам’ятки про вплив пилу на організм людини
Номер слайду 19
Дослідники. Протягом 10 днів дослідити, які місця в будинку або квартирі накопичують більше пилу, а які менше. Форма представлення результату: за допомогою фотозвітів повідомити, які місця в житловому приміщенні накопичують більше пилу, а які менше.
Номер слайду 20
Екологи. Знайти інформацію про способи боротьби з пилом у житловому приміщенніФорма представлення результату: створити презентацію «Способи боротьби з пилом у житловому приміщенні»
Номер слайду 21
Природолюби. Довести, що пил є дуже важливою складовою природи. Форма представлення результату: створити буклет про важливість пилу в природі.
Номер слайду 22
ПОБАЖАННЯ Горішок знань міцний—це знає кожен. Та раджу вам — не відступать!Його вам розколоти допоможе Бажання ваше все на світі знать!