Проєктна діяльність як метод формування національної свідомості підлітків. Підготували: вихователь Змійовська Г. М. вчитель Лемега Л. С.
Номер слайду 2
Одним із кращих прикладів формування національної свідомості підлітків та розвитку їх життєвих компетенцій , а також впровадження новітніх нетрадиційних технологій є проєктна методика, яка сприяє розвитку ініціативи, самостійності, організаторських здібностей, стимулює процес саморозвитку. Слово «проєкт», в перекладі з латинського, означає «кидання вперед».
Номер слайду 3
Проєктна діяльність : формує всі необхідні життєві компетенції;дає можливість орієнтуватися в інформаційному просторі;забезпечує самостійне здобування знань та їх систематизацію;створює умови творчого саморозвитку учнів; вчить бачити проблему і приймати рішення.
Номер слайду 4
Що дає використання проєктів у виховній роботі ?допомагає якнайкраще організувати цілеспрямовану співпрацю у вихованні майбутнього покоління через активну, творчу діяльність.розвиває вміння, здібності й мислення дитини; відкриває нові можливості та розкриває прихований потенціал кожного; допомагає вдосконалюватись, спілкуватись і прислуховуватись; підтримує і дає впевненість у собі, віру у своє «я».дозволяє побачити у звичайному щось нове, роздивитись об'єкт дослідження з інших точок зору Проєкт
Номер слайду 5
типи проєктів (За кількістю учасників): індивідуальні; парні; групові.
Номер слайду 6
типи проєктів (За провідною діяльністю): Дослідницькі (в основі проєкту знаходяться дослідження певних явищ та процесів) Творчі ( спільне створення художніх творів, видовищ, заходів тощо)Ігрові, рольові (в яких учасники проєкту виконують визначені ролі)Інформаційні (збір та аналіз інформації про певний об'єкт)Практичні (безпосереднє впровадження у практику)
Номер слайду 7
АЛГОРИТМ РОБОТИ НАД ПРОЄКТОМЯ ХОЧУОБГОВОРЕННЯ ЦІЛЕЙ ПРИЙНЯТТЯ ЦІЛЕЙВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИВИЗНАЧЕННЯ ІДЕЙПО ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇПЛАНУВАННЯ РОБОТИПОШУК ІНФОРМАЦІЇПРОДУКТПРЕЗЕНТАЦІЯОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙРЕФЛЕКСІЯПІДСУМКИпроєкт
Номер слайду 8
ФОРМИ ПРОЄКТІВГАЗЕТАРЕФЕРАТТВІРАЛЬБОММУЛЬТИМЕДІЙНА ПРЕЗЕНТАЦІЯКОЛАЖВІДЕОФІЛЬМВИСТАВКА
Номер слайду 9
Інформаційно-пошуковий проєкт. Мета проєкту: сприяти розширенню світогляду дітей, формувати почуття любові до рідної землі, гордості до неї, не соромитися виказувати патріотичні почуття, громадянську позицію, виховувати інтерес до сучасних подій у країні та миролюбність.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Груповий інформаційний проєкт: «Вивчаємо історію замків України».
Номер слайду 12
Мета проєкту:- розширити знання учнів про пам’ятки архітектури рідного краю на основі проведених екскурсій замками Львівщини;- ознайомити з історією старовинних замків, які входять до «Золотої підкови» Львівщини – Олеського, Підгорецького, Золочівського замків;- сприяти формуванню в учнів духовної єдності поколінь;- виховувати повагу до культури та історії своєї держави, що є основою складової патріотичного виховання молоді;- розвивати діалогічне мовлення;- збагатити словник новими словами та фразами.
Номер слайду 13
Історія замків наповнена загадками, таємницями і містичними легендами.
Номер слайду 14
Презентація проєкту
Номер слайду 15
Презентація проєкту
Номер слайду 16
Інформаційний проєкт «Великі жінки України»
Номер слайду 17
Мета проєкту: -ознайомити з моментами життя великих українок; - виховувати повагу до визначних особистостей, патріотизм ,моральні цінності, любов до України та її народу, до народної Берегині; - розвивати почуття гармонії та краси, любові та гордості за українську жінку.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Україна має древню і величну історію і культуру. Наша держава володіє величезним творчим потенціалом у всі віки створюючи цінності , які можуть стати предметом гордості та патріотизму. Дані проєкти спрямовані на всебічний розвиток учнів і має за мету ознайомити їх з історією рідної батьківщини. Знайомство з найцікавішими місцями україни, її видатними постатями сприяє формуванню в учнів духовної єдності поколінь, Виховує повагу до культури та історії своєї держави , що є основою складовою патріотичного виховання молоді.
Номер слайду 20
Сьогодні метод проєктів вважається одним із перспективних видів як навчання так і виховання, тому що він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію, сприяє розвитку їхніх інтелектуальних здібностей. Учні набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують. Німецький педагог А. Флітнер характеризує проєктну діяльність як навчальний процес, в якому обов'язково беруть участь розум, серце і руки ("Lernen mit Kopf, Herz und Hand"), тобто осмислення самостійно добутої інформації здійснюється через призму особистого відношення до неї і оцінку результатів в кінцевому продукті.