«Оксана Забужко говорить про речі,про які досі в українському мистецтві так не говорилося,часто так одверто, в таких подробицях,що дух переймає,падають усі завіси,і солодко і страшно стає,і мимоволі думається- Боже великий,чи можна так невимушено ,так просто про саму себе,про своє тіло й душу прилюдно говорити,чи можна виносити такі речі на юрбу» Ю. Шерех
Номер слайду 3
Мета роботи-показати вплив постмодернізму на творчість та світоглядні пріоритети Оксани Забужко,що виявляється у своєрідній спробі філософського заглиблення в основи людського буття.
Номер слайду 4
Досягнення мети передбачає виконання таких завдань:-зацікавити художніми творами доби постмодернізму як явищем мистецтва слова,специфічним «інструментом»пізнання світу і себе в ньому;-дослідити аспекти впливу постмодернізму на поетичну творчість Оксани Забужко;-систематизувати історію теоретичного вивчення вірша як специфічного родо-жанрового утворення в літературі;-простежити особливості стильової реалізації художнього матеріалу в поезії письменниці;-проаналізувати поетичні твори Оксани Забужко кінця ХХ - початку ХХІ століття з метою визначення їх жанрової природи.
Номер слайду 5
Сторінками біографіїНародилася 19 вересня 1960 року в Луцьку в родині філологів. 1968 р. переїхала з батьками до Києва. . Перший літературний герой, з яким себе ідентифікувала (оскільки він також писав вірші) - Вінні-Пух.
Номер слайду 6
Освіта1977 - Київська середня школа №821982-1985 - філософський факультет Київського університету та аспірантура Інституту філософії України. 1987 р. захистила дисертацію «Естетична природа лірики як роду мистецтва» на звання кандидата філософських наук.
Номер слайду 7
Громадська діяльність. В 1986-1988 рр. викладала естетику та історію культури в Київській консерваторії ім. Чайковського. З 1988 р. - співробітник Інституту філософії Академії Наук України. Член Наглядової Ради Міжнародного Фонду «Відродження», Член багатьох редколегій, журі, конкурсних комітетів в Україні та за кордоном.
Номер слайду 8
Закордонна діяльність. В 1992-1994 рр. перебувала в університетах США (Пенсильванському, Гарвардському, Пітсбурзькому) як “запрошений письменник” та Фулбрайтівський стипендіат. Віце-президент Українського ПЕН-центру.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Збірки поезій оксани забужко“Травневий іній”(1985);“Диригент останньої свічки”(1990);“Автостоп”(1994);“Новий закон Архімеда”(2000);“Друга спроба. Вибране”(2005);“Вибрані вірші”(1980-2013)
Номер слайду 11
Провідні мотиви поезії Оксани Забужко-жінки/жіночності,любові жінки , кохання;-місця поета в суспільстві;-долі рідної мови,спасіння поетичного слова;-Чорнобильська проблематика;-кризового стану суспільства ;-інтертекст у віршах;-мотив абсурдності буття;-катаклізми в природі;-війни і лихоліть; -алюзії до різних творів; -міфопоетичні категорії;-урбаністичні мотиви творчості;-трансцендентності як основи буття;-національного самоусвідомлення.
Номер слайду 12
Оксана Забужко-видатна письменниця сучасності,гідний представник української літератури у ХХІ століттіУ своїх віршах розкриває усе різноманіття людських емоцій-іронію,жаль,співчуття і болісну любов.будує художній світ на засадах української ментальності,використовує факти національної та світової історії;Її творчість спрямована на осягнення закономірностей історичного поступу народів,глибин людської екзистенції,що вводить український літературний текст у світовий контекст.
Номер слайду 13
Дослідження творчостіОксани забужко. Агеєва В. Жіночий простір: Феміністичний дискурс українського модернізму . Жінка-авторка як інопланетянка ;Бахтін М. Висловлювання як одиниця мовленнєвого спілкування // Слово. Знак. Дискурс. Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст.;Марко В. П. Основа творчих шукань. Художня концепція людини в сучасній українській радянській літературі;Ніколенко О. М. Літературні епохи, напрями, течії;Стельмах. Х. Специфіка жіночої психології;Тарасова Н.,В. Люлька “Жіночність як один із провідних концептів у поезії О. Забужко”;Еліаде М.“Місто-міфологічний символ центру”;Шерех Ю. “Транцендентність у поезії О. Забужко”;Денисова Т. “Екзистенціалізм і сучасний американський роман”;Пашник О. “Транцендентність як основа буття в ліриці О. Забужко” .
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Дякую за увагу! Межирицька Любов Іванівна. Вчитель української мови та літератури. Зідьківської ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Г.І. Ковтуна. Зміївської районної ради