Про матеріал
Реактивна сила виникає без будь–якої взаємодії із зовнішніми тілами.
Реактивний рух — це рух, який виникає при відділені від тіла деякої частини його маси з певною швидкістю.Особливістю цього руху є те, що тіло може прискорюватися і гальмувати без будь-якої зовнішньої взаємодії з іншими тілами.
В кінці першого тисячоліття нашої ери в Китаї використовували реактивний рух, який приводив в дію «ракети» - бамбукові трубки, начинені порохом, вони використовувалися як забава. Один з перших проектів автомобілів був також з реактивним двигуном і належав цей проект Ньютону.
Реактивний рух властивий медузам, кальмарам, восьминогам та іншим живим організмам. Вони розвивають швидкість 60 - 70 км/год. Використовується на річковому транспорті (катер з водометним двигуном),в авіації, космонавтиці, військовій справі
Ідею використання реактивного руху для космічних польотів запропонував учений-інженер Микола Кибальчич.
Значний внесок в розробку теорії космічної техніки зробили Костянтин Ціолковський, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов.
12 квітня 1961 в 6:07 год. Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток», сконструйованому в дослідно-конструкторському бюро С.П.Корольова, стартував з космодрому Байконур. Він здійснив перший в світі космічний політ, облетівши Замлю за 108 хвилин.
Леонід Костянтинович Каденюк – перший космонавт незалежної України. Герой України.1997 року здійснив космічний політ на американському МТКК «Колумбія» місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Вивчав вплив стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин