Речення. Головні та другорядні члени речення. Поширення речень
Номер слайду 2
Речення – це слово або група слів, зв’язаних між собою за змістом і граматично, та виражають закінчену думку. Діти весело гралися.
Номер слайду 3
Запам’ятай!Речення складається зі словосполучень. У реченні, як і в словосполученні, слова пов’язані між собою за допомогою закінчень і службових слів. Кожне слово в реченні пишеться окремо. Перше слово пишеться з великої букви
Номер слайду 4
В усному мовленні речення відокремлюється паузою, а на письмі – крапкою. Весна – прекрасна пора року.
Номер слайду 5
В українській мові, як і в російській, слова в реченні, до яких можна поставити питання, є членами речення. ( куди?) В місто (що зробила?) прийшла (яка?) сніжна (що?) зима.
Номер слайду 6
Якщо речення складається з двох і більше слів, то серед них є головні та другорядні члени речення. Головні члени речення – підмет і присудок. Хлопчик сміється.
Номер слайду 7
Підмет вказує на те, хто або що виконує дію.(Хто?) Хлопчик сміється.
Номер слайду 8
Присудок називає цю дію. Хлопчик (що робить?) сміється.
Номер слайду 9
Запам’ятай!Другорядні члени речення усі інші члени речення (Який? Звідки? Коли? Де? Куди? Кого? Чого?) В шубці сніжній стоїть берізка.(в чому?)(якій?)
Номер слайду 10
Речення непоширені поширені(підмет і присудок) (є другорядні члени речення) Наприклад: Українські жінки прикрашають хату рушниками.
Номер слайду 11
Другорядні члени речення завжди зв’язані з головними й утворюють словосполучення: Жінки (які?) українські; прикрашають (чим?) рушниками; прикрашають (що?) хату.
Номер слайду 12
Що таке речення?Які є члени речення?Речення бувають…..