Презентація "Різьбові з'єднання на креслені"

Про матеріал
Презентація до уроку. Містить: загальні відомості про з'єднання деталей, види різьб, зображення та позначення різьби на креслениках.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Загальні відомості про з'єднання деталей. Види різьб. Зображення та позначення різьби на креслениках.

Номер слайду 2

Види з’єднань Щоб з деталей- скласти будь-який виріб, їх потрібно певним чином з’єднати між собою. Тому деталі у виробах утворюють різноманітні з’єднання. Багато з них відомі вам з повсякденного життя, з іншими ви ознайомились на уроках трудового навчання. Спосіб з’єднання деталей залежить від матеріалу самих деталей. Деталі з деревини з’єднують цвяхами, шурупами, склеюють. Пластмасові деталі склеюють, зварюють, з’єднують допоміжними кріпильними деталями. Частини виробів з тонкого листового металу з’єднують паянням, заклепками, фальцевими швами. Металеві пристрої приладів, механізмів і машин з’єднують кріпильними деталями з різьбою, зварюють. З розвитком сучасної молекулярної хімії значного поширення набуває з’єднання металевих деталей склеюванням. Залежно від характеру виконання з ’єднань їх поділяють на рознімні та нерознімні. До рознімних з'єднань належать такі, які можна розібрати, не руйнуючи деталей, що входять до їх складу. Це даєзмогу виконувати багаторазове розбирання і складання виробів. У сучасних виробах знаходять застосування такі рознімні з ’єднання: болтове, шпилькове, гвинтове, шпонкове, шлицьове, штифтове. Нерознімні з'єднання не можна розібрати, не зруйнувавши чи не пошкодивши деталей, що входять до їх складу. До нерознімних з ’єднань належать заклепкові, зварні й клейові з’єднання. Частини виробів з м’яких матеріалів зшивають.

Номер слайду 3

Види різьб З ’єднання за допомогою різьби належать до найпоширеніших. Деталі з’єднуютьяк за допомогою різьби, утвореної на їх поверхнях, так і за допомогою кріпильних деталей з різьбою. Різьба — це утворені на зовнішній чи внутрішній поверхні однакові за формою і розмірами гвинтові виступи і канавки

Номер слайду 4

Залежно від профілю гвинтового виступу чи канавки різьби бувають трикутні ( а), трапецеїдальні ( б), прямокутні ( в) та ін. Для з ’єднання деталей у виробах найчастіше застосовують різьбу трикутного профілю з кутом при вершині 60 — її називають м е т р и ч н о ю . Види різьб

Номер слайду 5

Зображення різьби на креслениках Зображувати різьбу такою, як ми її бачимо дуже складно, тому на кресленні це роблять спрощено — умовно. Незалежно від профілю різьби її умовне зображення завжди однакове. На зовнішній поверхні (на стержні) по зовнішньому діаметру різьбу зображують суцільними лініями як на виглядіспереду, так і на вигляді зліва. Лінії, що відповідають внутрішньому діаметру різьби, проводять суцільними тонкими, причому на вигляді зліва проводять дугу, яка приблизно дорівнює 3/4 кола, розімкнутого в будь-якому місці, але не на центрових лініях. Фаску на вигляді зліва не показують.

Номер слайду 6

Зображення різьби на креслениках Різьбу на внутрішній поверхні (в отворі) показують суцільними тонкими лініями по зовнішньому і суцільними товстими — по внутрішньому діаметру. Фаску на вигляді зліва не показують. Зверніть увагу, що штриховку в розрізі завжди доводять до суцільної товстої лінії. Межу видимої різьби проводять до лінії її зовнішнього діаметра і показують суцільною товстою основною лінією

Номер слайду 7

Зображення різьби на креслениках Різьба, показана як невидима, зображується штриховими лініями і по зовнішньому, і по внутрішньому діаметрах.

Номер слайду 8

Зображення різьби на креслениках За умовним зображенням неможливо визначити форму і розміри різьби. Тому тип різьби і її основні розміри — зовнішній діаметр і крок показують на кресленні написом — умовним позначенням. Метричну різьбу позначають літерою М, розміри вказують у міліметрах. Наприклад, напис М20 х 1 означає: різьба метрична, зовнішній діаметр 20 мм, крок 1 мм (малий крок у позначенні наводять, а великий ні). Позначення різьби, як правило, відносять до її зовнішнього (більшого) діаметра.

Номер слайду 9

Креслення болтового з’єднання

Номер слайду 10

Завдання 1. Визначте, на якому із зображених на рисунку отворів не показано різьбу. 2. Під яким номером зображено: вигляд А; переріз Б—Б; переріз В—В? 3. На якому з зображень позначено різьбу з дрібним кроком; з великим кроком?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Сікоза Лілія Євгенівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
До підручника
Технології (рівень стандарту, академічний рівень) 10 клас (Коберник О.М. та інші)
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
236
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку