Презентація "Різноманітність ссавців: Примати"

Про матеріал
Презентація "Різноманітність ссавців: Примати" створена за підручником Остапченко та ін.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Різноманітність ссавців: Примати

Номер слайду 2

Ознаки приматів. Спільною ознакою приматів є рухливі п’ятипалі кінцівки хапального типу. Свободу дії забезпечує наявність ключиць у поясі верхніх кінцівок.

Номер слайду 3

Ознаки приматів. Під час пересування по землі примати спираються на всю стопу. Добре розвинений головний мозок. З органів чуття найкраще розвинені органи слуху та зору. Поширені примати у тропічних і субтропічних частинах Азії, Африки, Південної та Центральної Америки. Лише один вид мавп у природних умовах трапляється на півдні Європи (Іспанія).

Номер слайду 4

Мокроносі мавпи (напівмавпи)Лемури котячі мають великі очі, живуть на деревах, живляться плодами, комахами, яйцями птахів, дрібними земноводними та плазунами. Особливістю лорі є здатність живитися отруйними гусеницями і комахами, а також вживати смолу деревІндрі живуть на деревах і спускаються на землю лише зрідка. Індрі споживають переважно листя, меншою мірою вони вживають фрукти та пелюстки.

Номер слайду 5

Сухоносі мавпи. МавпоподібніМавпи відрізняються від напівмавп кращим розвитком головного мозку. Очні заглибини спрямовані вперед, забезпечуючи так званий об’ємний зір (коли поля зору правого і лівого очей перекриваються). Пальці закінчуються нігтями. Мавп поділяють на широконосих і вузьконосих.

Номер слайду 6

Широконосі мавпи. Мають широку носову перетинку між носовими отворами. Живуть на деревах, мають довгий цупкий хвіст. Живляться плодами рослин, комахами, дрібними пташками та їхніми яйцями. Мавпа-ігрунка. Червоний ревун. Павукоподібна мавпа

Номер слайду 7

Вузьконосі мавпихарактеризуються вузькою носовою перетинкою, деякі види не мають хвоста. Макаки мають довгий хвіст, ведуть груповий наземний спосіб життя або мешкають на деревах. Поширені в лісах та горах Африки та Азії, живлятьсярослинною та тваринною їжею. Мартишки переважно живуть у тропічних лісах Африки. Живляться рослинною їжею. Часто мають довгі вуса чи бороду, як-от зелена мартишка

Номер слайду 8

Павіани поширені в гірських місцевостях Тропічної Африки, тримаються зграями. Вузьконосі мавпи. Всеїдні, живуть стадами із чіткою ієрархією. Це означає, що кожна особина має у стаді певну чергу при споживанні їжі, певне місце під час пересування стада тощо.

Номер слайду 9

Людиноподібні мавпихарактерними ознаками є відсутність хвоста;добре розвинений головний мозок. Гібони мають довгі передні кінцівки, за допомогою яких стрибають з гілки на гілку. Живуть у лісах Південної та Південно-Східної Азії.

Номер слайду 10

Людиноподібні мавпи. Орангутан - велика мавпа з видовженими кінцівками, вкрита рудою шерстю. Живе на деревах і дуже рідко спускається на землю. Поширений у вологих тропічних лісах островів Суматра та Калімантан (Індонезія). Живиться плодами рослин, а також яйцями птахів і пташенятами. Живе до ЗО років. Вид занесено до Міжнародної Червоної книги.

Номер слайду 11

Шимпанзе звичайний має густий чорний волосяний покрив. Лицьовий відділ черепа ледь виступає вперед. Поширений у лісах та на відкритих просторах Екваторіальної Африки, живиться переважно рослинною їжею. Людиноподібні мавпи. Тривалість життя шимпанзе до 60 років. У шимпанзе добре виявлені емоції, хороша пам’ять.

Номер слайду 12

Людиноподібні мавпи. Горила - найбільша з людиноподібних мавп. Шкіра ішерсть, яка вкриває тіло, чорні. Велика голова з низьким лобом, суцільним кістковим валком над очима та масивними щелепами. Живуть горили невеликими групами на території Екваторіальної Африки. Їхній спосіб життя мало пов’язаний з деревами, це переважно наземні тварини. Живляться рослинною їжею.

Номер слайду 13

Примати - група найбільш високоорганізованих ссавців, до яких належить і людина. Для приматів характерні ознаки: п'ятипалі кінцівки, великий палець яких протиставлений іншим; головний мозок добре розвинений.

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
19 грудня 2023
Переглядів
366
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку