Ознаки приматів. Спільною ознакою приматів є рухливі п’ятипалі кінцівки хапального типу. Свободу дії забезпечує наявність ключиць у поясі верхніх кінцівок.
Номер слайду 3
Ознаки приматів. Під час пересування по землі примати спираються на всю стопу. Добре розвинений головний мозок. З органів чуття найкраще розвинені органи слуху та зору. Поширені примати у тропічних і субтропічних частинах Азії, Африки, Південної та Центральної Америки. Лише один вид мавп у природних умовах трапляється на півдні Європи (Іспанія).
Номер слайду 4
Мокроносі мавпи (напівмавпи)Лемури котячі мають великі очі, живуть на деревах, живляться плодами, комахами, яйцями птахів, дрібними земноводними та плазунами. Особливістю лорі є здатність живитися отруйними гусеницями і комахами, а також вживати смолу деревІндрі живуть на деревах і спускаються на землю лише зрідка. Індрі споживають переважно листя, меншою мірою вони вживають фрукти та пелюстки.
Номер слайду 5
Сухоносі мавпи. МавпоподібніМавпи відрізняються від напівмавп кращим розвитком головного мозку. Очні заглибини спрямовані вперед, забезпечуючи так званий об’ємний зір (коли поля зору правого і лівого очей перекриваються). Пальці закінчуються нігтями. Мавп поділяють на широконосих і вузьконосих.
Номер слайду 6
Широконосі мавпи. Мають широку носову перетинку між носовими отворами. Живуть на деревах, мають довгий цупкий хвіст. Живляться плодами рослин, комахами, дрібними пташками та їхніми яйцями. Мавпа-ігрунка. Червоний ревун. Павукоподібна мавпа
Номер слайду 7
Вузьконосі мавпихарактеризуються вузькою носовою перетинкою, деякі види не мають хвоста. Макаки мають довгий хвіст, ведуть груповий наземний спосіб життя або мешкають на деревах. Поширені в лісах та горах Африки та Азії, живлятьсярослинною та тваринною їжею. Мартишки переважно живуть у тропічних лісах Африки. Живляться рослинною їжею. Часто мають довгі вуса чи бороду, як-от зелена мартишка
Номер слайду 8
Павіани поширені в гірських місцевостях Тропічної Африки, тримаються зграями. Вузьконосі мавпи. Всеїдні, живуть стадами із чіткою ієрархією. Це означає, що кожна особина має у стаді певну чергу при споживанні їжі, певне місце під час пересування стада тощо.
Номер слайду 9
Людиноподібні мавпихарактерними ознаками є відсутність хвоста;добре розвинений головний мозок. Гібони мають довгі передні кінцівки, за допомогою яких стрибають з гілки на гілку. Живуть у лісах Південної та Південно-Східної Азії.
Номер слайду 10
Людиноподібні мавпи. Орангутан - велика мавпа з видовженими кінцівками, вкрита рудою шерстю. Живе на деревах і дуже рідко спускається на землю. Поширений у вологих тропічних лісах островів Суматра та Калімантан (Індонезія). Живиться плодами рослин, а також яйцями птахів і пташенятами. Живе до ЗО років. Вид занесено до Міжнародної Червоної книги.
Номер слайду 11
Шимпанзе звичайний має густий чорний волосяний покрив. Лицьовий відділ черепа ледь виступає вперед. Поширений у лісах та на відкритих просторах Екваторіальної Африки, живиться переважно рослинною їжею. Людиноподібні мавпи. Тривалість життя шимпанзе до 60 років. У шимпанзе добре виявлені емоції, хороша пам’ять.
Номер слайду 12
Людиноподібні мавпи. Горила - найбільша з людиноподібних мавп. Шкіра ішерсть, яка вкриває тіло, чорні. Велика голова з низьким лобом, суцільним кістковим валком над очима та масивними щелепами. Живуть горили невеликими групами на території Екваторіальної Африки. Їхній спосіб життя мало пов’язаний з деревами, це переважно наземні тварини. Живляться рослинною їжею.
Номер слайду 13
Примати - група найбільш високоорганізованих ссавців, до яких належить і людина. Для приматів характерні ознаки: п'ятипалі кінцівки, великий палець яких протиставлений іншим; головний мозок добре розвинений.