Презентація "Романтизм"

Про матеріал
Презентація допоможе розглянути особливості Романтизму, розглянути основні ознаки напряму.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

РОМАНТИЗМ

Номер слайду 2

РОМАНТИЗМРомантизм – напрям у європейській літературі й мистецтві кінця 18 — початку 19 ст., представники якого боролися проти канонів класицизму, висували на перший план інтереси особи та почуття і використовували у своїй творчості історичні та народнопоетичні теми. Визначальними для романтизму стали ідеалізм у філософії і культ почуттів, а не розуму, звернення до народності, захоплення фольклором і народною мистецькою творчістю, шукання історичної свідомості й посилене вивчення історичного минулого, інколи втеча від довколишньої дійсності в ідеалізоване минуле або у вимріяне.

Номер слайду 3

ОЗНАКИ РОМАНТИЗМУЗаперечення раціоналізму, що панував у добу Просвітництва, культ почуттів людини. Увага до особистості, її індивідуальних рис. Неприйняття буденності й звеличення „життя духу“Історизм творів і захоплення фольклором

Номер слайду 4

ПРЕДСТАВНИКИ ЛІТЕРАТУРИ РОМАНТИЗМУУ ФРАНЦІЇ — ВІКТОР ГЮГО, ЖОРЖ САНД, АЛЕКСАНДР ДЮМА- БАТЬКО;У НІМЕЧЧИНІ — ЄНСЬКА ШКОЛА (А. В. ТА Ф. ШЛЕГЕЛІ, НОВАЛІС, Ф. ШЛЕЄРМАХЕР, Л. ТІК), ГЕЙДЕЛЬБЕРЗЬКИЙ РОМАНТИЗМ (Г. ФОН КЛЕЙСТ, БРАТИ ГРІММ), ГЕНРІХ ГЕЙНЕ, Е. Т. А. ГОФМАН;В АНГЛІЇ — «ОЗЕРНА ШКОЛА» (В. ВОРДСВОРТ, С. КОЛРІДЖ, Р. САУТІ), «ЛОНДОНСЬКІ РОМАНТИКИ» (Ч. ЛЕМ, В. ГАЦЛІТ (ХЕЗЛІТТ), ЛІ ХАНТ), П. Б. ШЕЛЛІ, В. СКОТТ, ДЖ. БАЙРОН;У США — В. ІРВІНГ, Г. В. ЛОНГФЕЛЛО, Ф. КУПЕР, Г. МЕЛВІЛЛ. У ПОЛЬЩІ — А. МІЦКЕВИЧ, Ю. СЛОВАЦЬКИЙ. В УКРАЇНІ — М. КОСТОМАРОВ, Є. ГРЕБІНКА, Т. ШЕВЧЕНКО, П. КУЛІШ, А. ТРОНЬКО, М. СКРИПНИК, М. СТАДНИК.

Номер слайду 5

Емоції та почуття: Романтики акцентували увагу на емоціях і почуттях як основі людського досвіду, відкидаючи раціоналізм і логіку, що панували в епоху Просвітництва. Вони вважали, що справжнє розуміння світу можливе лише через інтуїцію та особисті переживання. Природа: Природа була важливим джерелом натхнення для романтиків. Вони вбачали в ній символ чистоти, свободи та невинності, часто протиставляючи її цивілізації та технологічному прогресу, які вважали джерелом духовної деградації.Індивідуальність: Романтики підкреслювали унікальність кожної особистості, заохочуючи самовираження і свободу творчості. Вони шукали нові форми мистецтва, які б дозволяли максимально передати внутрішній світ людини. Втеча від реальності: Багато романтичних творів присвячено темі втечі від буденності у світ фантазій і мрій. Романтики часто зверталися до минулого, зокрема до середньовіччя, шукаючи натхнення у фольклорі та міфологіїТЕМАТИКА ТВОРІВ РОМАНТИЗМУ

Номер слайду 6

ТЕМАТИКА ТВОРІВ РОМАНТИЗМУНаціональна ідентичність: Романтики активно досліджували теми національної ідентичності та культурного самовираження. Вони звертали увагу на народні звичаї та традиції, що стало важливим елементом їхньої творчості. Дослідження внутрішнього світу: Романтичні твори часто зосереджуються на внутрішніх переживаннях персонажів, їхніх конфліктах і боротьбі з обставинами. Це дозволяло глибше досліджувати людську природу та її складнощі.

Номер слайду 7

ПЕРІОДИ ЛІТЕРАТУРИ РОМАНТИЗМУ- приблиз.1790-тi pр. - поч. XIX ст. - творчість німця Новаліса, англійців В. Вордсворта, В. Блейка та ін.;- 1815-1830 рр. - творчість англійців Дж. Байрона, В. Скотта;- 1830 р. до середини ХХ ст. - творчість поляка А. Міцкевича, угорця Ш. Петефі, француза В. Гюго. В українській літературі - передовсім Т. Шевченка, М. Гоголя.

Номер слайду 8

ТЕЧІЇ ЛІТЕРАТУРИ РОМАНТИЗМУнародно-фольклорна - казки братів Грімм, «Вечори на хуторі біля Диканьки» М. Гоголя та ін.;гротесково-фантастична - твори Е. Гофмана та ін.;байронівська - твори Дж. Байрона, Г. Гайне, А. Міцкевича, Ш. Петефі та ін.;вальтерскоттівська - історичні романи В. Скотта, «Тарас Бульба» М. Гоголя, «Чорна рада» П. Куліша та ін.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

РОМАНТИЧНИЙ ГЕРОЙРомантичний герой — це завжди незалежна особистість, що страждає від життєвих обставин під тиском суспільства. Він прагне вийти з-під цього тиску, пручаючись йому. Романтичний герой виявлявся і роздвоєним. Його дух вів вічний бій із самим собою. Риси романтичного героя. Протестує проти суспільних умов, що обмежують його свободу Він — бунтар, революціонер або розбійник. Його душа роздвоєна між світом реальності і світом мрій Його доля найчастіше трагічна. Незалежна особистість

Номер слайду 11

Основні історичні передумови романтизму. Французька революція (1789-1794): Ця подія стала каталізатором змін у суспільному устрої та свідомості. Революція принесла ідеї свободи, рівності та братерства, але також призвела до насильства і терору, що викликало глибоке розчарування у багатьох митців. Це розчарування відобразилося в їхніх творах, які часто мали песимістичний тон.Індустріальна революція: Процеси індустріалізації змінили традиційний спосіб життя, призвели до урбанізації та зростання соціальних проблем. Романтики часто виступали проти технологічного прогресу, вважаючи його джерелом духовної деградації. Вони прагнули повернутися до природи та простоти. Занепад монархічних режимів: Політичні зміни, пов'язані з падінням абсолютних монархій і піднесенням буржуазії, сприяли формуванню нових цінностей. Романтики акцентували увагу на індивідуальності та свободі особистості, що стало відповіддю на авторитаризмІдеалістична філософія: Філософи, такі як Фрідріх Шеллінг і Імануіл Кант, вплинули на романтиків своїми ідеями про природу людських почуттів і важливість внутрішнього світу людини. Це підкреслило значення емоцій і інтуїції в художньому вираженніЗвернення до минулого: Романтики проявляли великий інтерес до історії, фольклору та міфології. Вони шукали натхнення в середньовіччі та народній культурі, що стало важливим елементом їхньої творчості.

Номер слайду 12

РОМАНТИЗМ У МУЗИЦІМузичний романтизм умовно поділяють на три етапи: Ранній, пов'язаний із творчістю Шуберта, Паганіні, Россіні тощо. Зрілий (1830 — 1850-ті рр.), пов'язаний з творчістю Шопена, Шумана, Берліоза, Ліста. Пізній етап продовжувався до кінця. XIX століття і представлений творчістю Брамса, Брукнера, Вагнера тощо.

Номер слайду 13

Основні представники романтизму в живописіКаспар Давид Фрідріх (Німеччина)- відомий своїми пейзажами, які передають велич природи і внутрішній стан людини. Наприклад, його картина "Мандрівник над морем туману" символізує пошуки сенсу життя. Ежен Делакруа (Франція)- один з найзначніших романтичних художників. Його твір "Свобода, що веде народ" зображує жінку- символ Свободи, що веде людей у боротьбі за свободу під час Липневої революції 1830 року. Теодор Жеріко (Франція)- його картина "Пліт Медузи" відображає реальну трагедію і людські страждання, викликаючи сильні емоційні реакції глядачів. Джон Констебл (Англія)- створював пейзажі, які відображали красу англійської сільської місцевості. Його картини, такі як "Садиба у Віллінгтоні", передають атмосферу спокою та гармонії. Франсіско Гойя (Іспанія)- у своїх роботах, таких як "Страхіття війни", Гойя досліджує теми насильства і страждання, викликаючи глибокі емоції у глядача. РОМАНТИЗМ В ЖИВОПИСІ

Номер слайду 14

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
Додано
5 листопада
Переглядів
340
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку