Калина. Калина — це символ України. Червоні плоди калини стали символами мужності людей, які віддали своє життя і кров за рідний край!
Номер слайду 3
Дівчина-калина
Номер слайду 4
Тополя. Тополя — це міфічний образ-предок у давніх слов’ян. Свято тополі проводилося наприкінці весни
Номер слайду 5
Верба. Цвіт верби, прекрасне і зворушливе диво природи. Пухнасті вербові котики — символ краси. Навесні вони тішать надією і звеселяють наше серце.
Номер слайду 6
Дівчина-верба
Номер слайду 7
горохІснує легенда «Як Господь вигнав Адама з раю, то він мусив узятися за роботу: обробляти землю, щоб прокормити себе з Євою. Трудно було Адаму звикати до тяжкої праці. І от, як він перший раз взявся обробляти землю і перший раз ходив за плугом, то дуже плакав. І де падали на землю його сльози, там виростав горох».
Номер слайду 8
Папороть. За народними повір’ями, папороть цвіте лише одну мить у ніч на Івана Купала, а тому зірвати цю квітку не зовсім легко.
Номер слайду 9
Віночок. Своєрідним оберегом в Україні завжди був віночок. Плетіння віночка — то своєрідна наука: потрібно було знати, з яких квітів і коли плести, яке зілля з яким впліталося поряд
Номер слайду 10
Віночок-символ віри, надії та любові
Номер слайду 11
Вишня. На свято Катерини дівчата ворожили на долю. Зрізали гілочку вишні та ставили у воду. Якщо зацвіте до 13 січня (Меланки), то й доля буде цвісти, зів’яне — доля нещаслива
Номер слайду 12
Дівчина-вишня
Номер слайду 13
Барвінок. Через нев’янучу зелень і живучість у середні віки барвінкові приписували чудодійну силу і вважали його символом вірності, постійності, символом кохання, взаємної любові, краси і пам’яті.
Номер слайду 14
ВолошкиІснує легенда. Якось у полі хлопець Васильок косив жито. Саме тоді там бавилися русалки. Одній дуже сподобався хлопець. Зачарувала вона хлопця — він пішов за русалкою. Вона надумала обернути Василька на гарну польову квітку, що синім кольором нагадувала синь води.
Номер слайду 15
чорнобривціНемає України без білої хати і чорнобривців, які милують материнське око до сивих морозів. Це трав’янисті рослини зі своєрідним запахом і жовтими чи червонувато-жовтими квітами.