Презентація "Рослинність України" 8 клас

Про матеріал
Презентація "Рослинність України". #матеріалдоуроку#презентація#географія#рослинністьУкраїни
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рослинний світ України. Дробевницька Ольга

Номер слайду 2

Plants. Рослинність України різноманітна. На рівнинній частині вона поширена за широтними зонами, в горах — за висотними поясами. На території країни рослинність істотно змінена господарською діяльністю людини. Тепер тут налічується більш як 25 тис. видів рослин. Рослинність лісів, степів, луків і боліт дуже багата. В Українських Карпатах поширені рослини понад 2000, а в Криму — 2300 видів.

Номер слайду 3

Forest. Загальна площа лісів в Україні — близько 10 млн гектарів, що становить приблизно 14% її території. Найбільшою є лісистість в Українських Карпатах (40,5%) і Кримських горах (32%). Лісистість природних зон рівнинної частини закономірно зменшується з півночі на південь від 26,1% (зона мішаних лісів) до 12,5 (Лісостеп) і 3,8% (Степ). У лісах переважають молоді та середньовікові дерева, поширені такі породи, як сосна, ялина, бук, дуб. Вони займають близько 90 % лісопокритої площі. Крім того, є насадження граба, липи, клена, берези, тополі, вільхи тощо. Соснові (борові) ліси займають великі площі на Поліссі, а також у долинах річок Лісостепу і Степу. Вони ростуть на дерново-підзолистих піщаних ґрунтах, бідних на гумус та поживні речовини. На кращих ґрунтах поширені дубово-соснові ліси.

Номер слайду 4

Фактична лісистість

Номер слайду 5

Флора нараховуєПонад 27 тис.видів

Номер слайду 6

Prerie. Степова рослинність в первісному вигляді до цього часу збереглася тільки на схилах балок, у передгір'ях Криму, на піщаних косах Азово-Чорноморського узбережжя, островах. Ділянки цілинних степів охороняються в заповідниках. У поширенні степової рослинності простежується певна закономірність: в лісостеповій зоні на безлісих територіях у минулому розвивались лучні степи на глибоких чорноземах. У типовій степовій зоні на півночі була поширена різнотравно-типчаково-ковилова рослинність на звичайних чорноземах, на півдні — типчаково-ковилова на чорноземах південних і темно-каштанових ґрунтах, вздовж Азово-Чорноморського узбережжя — полиново-злакова рослинність на каштанових солонцюватих ґрунтах.

Номер слайду 7

Луки. На заплавних луках поширені зарості лози, трави з вівсяниці, мітлиці, келерії, а також конюшина, жовтець, щавель, деревій тощо. ЗаплавніНа суходільних луках ростуть мітлиця, пахучий колосок, костриця, кульбаба, волошки. СуходільніНизинні луки приурочені до знижень на вододілах, терасах, долинах, тому вони тривалий час обводнені. Низинні

Номер слайду 8

Болота. Болотна рослинність розвивається в зниженнях з надмірним зволоженням. Болота займають близько 2% території України. Найбільше поширення вони дістали на Поліссі. Болота мають значні запаси торфу. За розміщенням розрізняють болота заплавні, низинні, долинні, притерасні, старих річищ, схилові. Найбільш поширені низинні болота. В їх рослинному покриві переважають трав'яні і трав'яно-мохові угруповання. Поширені осока, очерет, рогіз, тростяниця, хвощ, лепеха та ін. З дерев — вільха чорна, менше — сосна, береза, верба, чагарники з верби і берези.

Номер слайду 9

SOS! Бережіть природу. Невимовно багатий рослинний світ нашої Батьківщини. Неповторними є кожна квітка, стеблина, листок. Ми повинні берегти флору рідної України, любити її й пишатися нею.

Номер слайду 10

ДЯКУЮhttp://www.geograf.com.ua/physical/school-course/453-roslinnij-svit-teritoriji-ukrajini - посібник https://presentation-creation.ru/powerpoint-templates/raznoe/1377-selskoe-khozyajstvo.html - тема для призентції

pptx
Пов’язані теми
Географія, Інші матеріали
Інкл
Додано
16 березня 2022
Переглядів
504
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку