Розчини складаються з розчинника та речовин, що розчинюються.
Звичайно розчинником вважається та речовина, агрегатний стан якої не
змінюється під час приготування розчину.
Розчин - однорідна система, до складу якої входять молекули (атоми, іони) двох або більше типів, причому доля часток кожного типу може безперервно змінюватися в певних межах. Від механічної суміші розчин відрізняється однорідністю, від хімічної сполуки — мінливістю складу. Розчинник - компонент, агрегатний стан якого не змінюється при утворенні розчину, а при однаковому агрегатному стані компонентів знаходиться в надлишку. Залежно від агрегатного стану розчин може бути газовим (те ж, що суміш газів), рідким або твердим. Зазвичай, говорячи про розчин, мають на увазі рідкий розчин.
Номер слайду 3
За вмістом процентної концентрації розрізняють розведені (з невеликим вмістом) і концентровані розчини (з великим вмістом розчиненої речовини).
Номер слайду 4
ВластивостіРозчини характеризуються також рядом певних властивостей, відмінних від властивостей їх складових частин. Зокрема, вони відрізняються від своїх складових частин густиною, температурою замерзання і кипіння і іншими властивостями
Номер слайду 5
Розчини можуть бути в рідкому, твердому і газоподібному стані В рідкому стані це розчини цукру, солі і спирту у воді
Номер слайду 6
Газоподібними розчинами є суміші різних газів, наприклад повітря
Номер слайду 7
Тверді розчини — це різні металічні сплави: міді або срібла в золоті, нікелю в міді тощо
Номер слайду 8
Розчинник і розчинена речовина. Розчинник — це компонент розчину, агрегатний стан якого не змінюється при утворенні розчину, або вміст якого переважає над вмістом інших компонентів. Компонентами розчину є: розчинник та розчинена речовина. Кожний розчин складається з розчинника і розчиненої речовини. Розчинником називають звичайну речовину, яка служить середовищем для розчиненої речовини і в чистому вигляді перебуває в тому ж агрегатному стані, що й утворюваний розчин
Номер слайду 9
Найважливішим розчинником є вода Вода морів та океанів є природним розчином. До складу морської води входить понад сто речовин, утворених з майже всіх відомих у природі хімічних елементів
Номер слайду 10
Значення розчинів Своєчасне надходження води до ґрунту має таке велике значення для нормального розвитку рослин і забезпечення високого врожаюсільськогосподарських культур. Процеси травлення і засвоєння їжі людиною і всіма тваринами теж зв'язані з переведенням поживних речовин у розчин.
Номер слайду 11
Значення розчинів. Розчини відіграють величезну роль у техніці. Більшість хімічних процесів у промисловості проводять у розчинах. Такі галузі техніки, як шкіряне і паперове виробництво, виробництво цукру, мінеральних добрив, лікувальних речовин і багато інших, нерозривно пов'язані з широким застосуванням водних розчинів.
Номер слайду 12
Розчини широко використовуються в традиційній та сучасній медицині. Це дезінфікуючі, бактерицидні розчини, а також добре нам відомі краплі, настоянки, екстракти, відвари, рідини для ін’єкцій.