Презентація "Розвиток емоційного інтелекту"

Про матеріал
Презентація допоможе у проведенні батьківських зборів, індивідуальній роботі з батьками, може бути використана як виступ на засіданні методичного об"єднання вчителів. Матеріали, представлені в презентації, використані з відкритих джерел та узагальнені з досвіду роботи інших вчителів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

“Не існує розділення розуму та емоцій; емоції, думки та навчання пов'язані між собою” Ерік Дженсен

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Емоційний інтелект – EQ – це показник нашої здатності до спілкування, вміння усвідомлювати свої емоції та розуміти почуття інших людей.

Номер слайду 5

EQ вважається емоційним еквівалентом пізнавального інтелекту (IQ). Якщо IQ відбиває здатності лівої півкулі нашого мозку, що відповідає за логіку і раціональне мислення, то EQ вимірює правопівсферне інтуїтивне мислення, емоційність.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Пітер Саловей Джон Д.Майєр Термін емоційний інтелект було застосовано в 1990 році

Номер слайду 8

Чотири напрямки емоційного інтелекту: як ми оцінюємо та виражаємо емоції; що про них знаємо; як ними керуємо; як на їх основі ухвалюємо рішення.

Номер слайду 9

EQ включає в себе вміння контролювати свої емоції, використовувати інтуїцію, комунікабельність, стійкість та спокій у стресових ситуаціях, і він розвивається все життя.

Номер слайду 10

Критерії розвинення емоційного інтелекту: Самосвідомість  Самоконтроль Соціальне розуміння Управління взаємовідносинами

Номер слайду 11

В. Сухомлинський зазначав про необхідність єдності емоційного й інтелектуального, емоційного й естетичного, емоційного й морального.

Номер слайду 12

В. Сухомлинський у своїх працях зазначав, що у сприйманні навколишнього дитиною «переважає емоційний елемент, вона більше пізнає серцем, аніж розумом»

Номер слайду 13

У педагогічній спадщині В. Сухомлинського є оригінальна методика, відома методичними прийомами створення емоційних ситуацій, опори під час виховання на "подорожі" у світ краси і добра, розвитку художньо-естетичної творчості, "виховання" почуття любові до праці.

Номер слайду 14

Діти з низьким рівнем емоційного інтелекту часто відчувають Самотність Почуття провини Спустошеність Депресивність Неврівноваженість Зобов’язаність Залежність Злість Почуття жертви Образу Незадоволеність Відчуття неуспіху

Номер слайду 15

Діти з високим рівнем емоційного інтелекту, як правило, відчувають здоровий емоційний баланс таких почуттів: Мотивація Дружба Зосередження уваги Самоконтроль Задоволеність собою Зосередженість Душевний спокій Свобода Зв'язок з оточуючими Задоволення Автономність Вдячність

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Вправа “Калейдоскоп емоцій”

Номер слайду 18

Номер слайду 19

УСВІДОМЛЕННЯ ПОЧУТТІВ У ВСІЙ ЇХ ПОВНОТІ Й РОЗМАЇТТІ НЕ ТІЛЬКИ ЗБАГАЧУЄ ЖИТТЯ, А Й СЛУГУЄ ПЕРШИМ КРОКОМ ДО ЇХ ВИРАЖЕННЯ

Номер слайду 20

Гнів Роздратування Ворожість Обурення Лють Ненависть Страх Паніка Тривожність Стурбованість Горе Злість Обережність Озлобленість Переляк Жах Сум Побоювання Розпач Туга Апатія Пригніченість Безсилля Втома Нудьга Байдужість Виснаження Огида Нетерпіння Задоволеність Відраза Зневага Скептицизм Презирство Цинічність Зухвалість Втіха Зарозумілість Співчуття Оптимізм Вдячність Безтурботність Захищеність Рішучість Довіра Розслабленість Розгубленість Скутість

Номер слайду 21

Казкотерапія У казках в алегоричній формі порушуються важливі для дитячого світосприйняття питання. Протиставляється добро і зло, благородство і підлість, працьовитість і лінь. Слухаючи казки, дитина вчиться пізнавати світ і формувати свої цінності. Під час оповідання не забувайте про інтонацію та емоційну подачу. Розбір та обговорення казки з дитиною - обов'язкові.

Номер слайду 22

Заняття спортом І командні, і індивідуальні види спорту покращують емоційний стан дитини. Фізичний розвиток безпосередньо пов'язано з розвитком мовних, розумових та інших функцій мозку, всіх процесів в організмі.

Номер слайду 23

Гра Гра - ключ до розвитку EQ. Ігри є доступним і цікавим способом вираження будь-яких емоцій і вражень. Це може бути рольова гра з ляльками, моделювання ситуацій. Ігри допомагають виявляти різні почуття, показувати на прикладі персонажів різні емоції і пояснити їх наміри і вчинки.

Номер слайду 24

Театр Різні постановки, вистави та ляльковий театр допомагають засвоювати соціально-побутові навички, вчать взаємодії.

Номер слайду 25

Розвивати всі п'ять сенсорних відчуттів Показати дитині все різноманіття світу відчуттів і емоцій. Важко на словах пояснити дитині, що таке щастя, але можна спробувати його на смак, почути, як воно звучить або пахне. Шматочок шоколаду, гілочка хвої, м’яке пір'ячко, дзвін дзвіночка – все це вплине на емоції і асоціації дитини.

Номер слайду 26

Висловлюйте підтримку Підтримуйте дітей, проявляючи емоції, за допомогою: окремих слів («цікаво», «акуратно», «прекрасно», «корисно», «продовжуй»); висловлювань («Пишаюся тобою», «Мені сподобалося, як ти це зробив», «Рада, що ти мені допоміг», «У тебе все прекрасно виходить», «Хвилююся за тебе» дотиків (потріпати по плечу, дати «п'ять», обійняти дитину); спільних дій, фізичної співучасті (сидіти, стояти поруч з дитиною, грати з нею, слухати її); виразу обличчя (посмішка, кивок);спільних ігор та розваг .

Номер слайду 27

“Думками навиворіт” - фільм, сповнений емоцій

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Дякую за увагу!

ppt
Пов’язані теми
Педагогіка, Презентації
Інкл
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
322
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку