Презентація була створена з досвіду роботи для дистанційних курсів"Розвиток мовлення дітей дошкільного віку".На дистанційних курсах була вперше.то це мої перші презентації
Розвиток мовлення та культура мовленнєвого спілкування дітей дошкільного віку З досвіду роботи вихователя СДНЗ №65 «Лукомор’я» Ткаченко Людмили Іванівни
Номер слайду 2
Освітні завдання Виховувати бажання спілкуватися рідною мовою. Сприяти збагаченню, якісному засвоєнню та активізації словника. Розвивати діалогічне та монологічне мовлення, звукову культуру мовлення. Формувати навички культури мовлення: слухати не перебиваючи, говорити у міру голосно і не поспішаючи, звертатися до співрозмовника зі словами ввічливості, дивитися в очі співрозмовникові.
Номер слайду 3
Види мовленнєвої компетенції: фонетична; лексична; граматична; монологічна; діалогічна; комунікативна.
Номер слайду 4
Безпосередні методи роботи з дітьми: спостереження; розглядання об'єктів; екскурсії; екскурсії-огляди; дидактичні ігри з реальними предметами; розглядання оригіналу картини та бесіда за її змістом.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Опосередковані методи роботи з дошкільниками: бесіда з пригадуванням реальних подій, якостей предметів; читання літературних та фольклорних творів; перегляд театралізованих вистав; дидактичні ігри з використанням слів, картинок, муляжів; розглядання репродукції картини та бесіда за її змістом; перегляд відеофільмів; заучування віршів; складання розповідей.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Дослідження вчених доводять, що пальчикові ігри: удосконалюють звуковимову; допомагають у подальшому розвитку комунікативної активності; розвивають увагу, терпіння, стриманість; формують упевненість у системі тілесних координат; дають змогу відчувати радість взаєморозуміння без слів, спілкуватися невербально.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Для ефективного мовленнєвого розвитку використовують такі інтерактивні технології: роботу в парах і групах; метод вирішення проблем або «дерево рішень»; метод «мікрофон»; метод багатоканальної діяльності.