щоб визначати, чи все гаразд зі здоров’ям, чи вчасно відбуваються відповідні зміни.суб’єктивні показники здоров’я.об’єктивні показники здоров’я. Фізичний розвиток — це зміни у зрості людини, її масі, пропорціях та функціях тіла. З якою метою необхідно відслідковувати показники фізичного розвитку підлітка?
Номер слайду 3
щоб визначати, чи все гаразд зі здоров’ям, чи вчасно відбуваються відповідні зміни.суб’єктивні показники здоров’я.об’єктивні показники здоров’я.самопочуття, працездатність,сон,апетит, настрій. Фізичний розвиток — це зміни у зрості людини, її масі, пропорціях та функціях тіла. З якою метою необхідно відслідковувати показники фізичного розвитку підлітка?
Номер слайду 4
щоб визначати, чи все гаразд зі здоров’ям, чи вчасно відбуваються відповідні зміни.суб’єктивні показники здоров’я.об’єктивні показники здоров’я.самопочуття, працездатність,сон,апетит, настрій. маса тіла, зріст, окружності грудної клітки (плеча, стегна, гомілки), частоти дихання та пульсу. Фізичний розвиток — це зміни у зрості людини, її масі, пропорціях та функціях тіла. З якою метою необхідно відслідковувати показники фізичного розвитку підлітка?
Номер слайду 5
Кирило сказав Сергію, що той надто повільно росте і йому треба звернути на це увагу. Сергій засмутився, оскільки не знав, як визначити, чи відповідає його фізичний розвиток віку. Що б ви порадили Сергієві?
Номер слайду 6
Дівчата 10-13 років. Зріст 140-161 см. Маса тіла 32,2-50,8 кг. Не хвилюйтеся, якщо ваші показники дещо відрізняються. Адже кожен/кожна має власний біологічний календар розвитку. Його запрограмовано генетично, і цим календарем ви більше схожі на своїх батьків, ніж на однокласників чи інших однолітків. Хлопці 10-13 років. Зріст 140-157 см. Маса тіла 31,3-51,7 кг
Номер слайду 7
Богдан поскаржився батькові, що однокласники сміються з його слабких м'язів і не хочуть брати до футбольної команди. Батько порадив хлопчикові вставати на півгодини раніше і здійснювати разом з ним ранкову пробіжку. Але Богдан дуже любить уранці поспати. Які варіанти вирішення цієї проблеми можна запропонувати?
Номер слайду 8
Ви вважаєте себе вже достатньо дорослими, аби робити те, що ви самі захочете. Наприклад, повертатися додому тоді, коли вам зручно. Дорослі ж, приміром ваші батьки, із цим не згодні. Як ви вважаєте, чому?
Номер слайду 9
У підлітковий період ви:• розвиваєтеся фізично, психічно і духовно;• здобуваєте нові пізнавальні можливості;• вчитеся керувати собою;• формуєте власні погляди на події, що відбуваються;• робите перший життєвий вибір;• по-новому спілкуєтеся з батьками, з однолітками.
Номер слайду 10
У чому полягають особливості психічного і духовного розвитку підлітків?Підліток дуже чутливо реагує на оцінку його особистості сторонніми. Він прагне визнання й схвалення з боку інших.
Номер слайду 11
У чому полягають особливості психічного і духовного розвитку підлітків?Підліток часто впадає в крайнощі. Він може бути водночас сором’язливим і зухвалим, уважним до людей і черствим, йому притаманні бажання бути визнаним і показна незалежність, війна з авторитетами й обожнювання кумирів.
Номер слайду 12
У чому полягають особливості психічного і духовного розвитку підлітків?У підлітка яскраво проявляється допитливість розуму, прагнення до пізнання навколишнього світу.
Номер слайду 13
Звісно, це мусить бути насичене життя. Вам потрібні друзі, однолітки, з якими ви можете спілкуватися, проводити свій час, мати спільні з ними інтереси. Вам захочеться вийти з-під опіки батьків і вчителів, будувати своє життя самостійно. Це нормальне бажання. Але є фактори ризику, які можуть призвести до того, що ви потрапите під вплив, який може вам нашкодити. За яких умов ви можете одержати знання про життя й сформуватися як доросла людина?
Номер слайду 14
Дуже важливими для вашого розвитку є й стосунки з дорослими людьми. Ви маєте довіряти їм і розуміти, що саме вони найбільше зацікавлені в тому, аби ваше дорослішання пройшло нормально. За яких умов ви можете одержати знання про життя й сформуватися як доросла людина?
Номер слайду 15
Шестикласник Вадим вважає, що головне в житті — це можливість купити все що завгодно. А його однокласник Максим каже, що головне — це надійні друзі, які завжди підтримають і допоможуть, якщо треба, і яких завжди підтримаєте ви. Чим відрізняються системи цінностей у цих хлопчиків?
Номер слайду 16
Шестикласник Вадим вважає, що головне в житті — це можливість купити все що завгодно. А його однокласник Максим каже, що головне — це надійні друзі, які завжди підтримають і допоможуть, якщо треба, і яких завжди підтримаєте ви. Чим відрізняються системи цінностей у цих хлопчиків?До життєвих цінностей належать здоров’я, цікава робота, добробут у родині, упевненість у собі, самостійність, наявність вірних друзів, творчість, уміння бачити красу природи й мистецтва, свобода, життєва мудрість тощо. Зробити висновок про життєві цінності людини можна на підставі її вчинків. Життєві цінності є індивідуальними.
Номер слайду 17
Визначити свою систему цінностей можна, давши відповіді на такі запитання: «Чого я прагну? Яка в мене мета?», «Що я готовий зробити для досягнення цієї мети?», «Який результат я хочу отримати завдяки своїм діям?».