Урок зв’язного мовлення Бережіть книжки. Вчитель початкових класів : Чернецька А. А.
Номер слайду 2
Організація класу. Станьте, діти, всі рівненько,Посміхніться веселенько. Настрій на урок взяли. Працювати почали! Вправа “Мікрофон”Як ви думаєте, чого навчить вас цей урок?Продовжіть речення. Я буду на цьому уроці…Наш урок буде…
Номер слайду 3
квітня. Розвиток зв’язного мовлення. Бережіть книжки
Номер слайду 4
Відгадайте загадку. Дуже я потрібна всім –І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу. А сама завжди мовчу. Назвіть звуки у слові-відгадці, поділіть його на склади.
Номер слайду 5
Каліграфічна хвилинка- Визначте, яке з двох речень є загадкою, а яке – прислів'ям. Книга вчить, як на світі жить. Всіх я розуму учу, а сама завжди мовчу. Спишіть прислів'я.
Номер слайду 6
Бесіда “Ми і книги”- Чим відрізняються ці книжки?- Які думки виникають у вас, коли ви бачите нову, гарну книжечку? А брудну, пошматовану?- Хто винен у тому, що одна книжка непридатна для користування? - Як ви думаєте, які книжки заслуговують на те, щоб про них дбали, щоб їх берегли?
Номер слайду 7
Відредагуй речення, замінивши виділені слова на протилежні за значенням. багатоцікаву
Номер слайду 8
Відредагуй речення, замінивши виділені слова на протилежні за значенням. люблю
Номер слайду 9
Фізхвилинка
Номер слайду 10
Як користуватися книжкою. Не малюйте та не пишіть у книзі. Не кладіть біля книги їжу. Перед читанням обов'язково мийте руки. Не загинайте в книгах сторінки. Користуйтеся закладками.
Номер слайду 11
Цікаві факти про книги. До винайдення книгодрукування книжки були рукописні, наприклад, книга-сувій довжиною… близько 150 метрів. Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку різнокольоровими нитками... без жодного вузлика. Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки.
Номер слайду 12
З кожної групи слів склади і запиши речення. У книжці не малюйте, не пишіть. Не кладіть їжу біля книжок.
Номер слайду 13
З кожної групи слів склади і запиши речення. Не загинайте аркуші у книжках.
Номер слайду 14
Дай відповіді на питання. Чого ми навчилися сьогодні на уроці?Для кого можуть стати в пригоді поради, складені нами?Завершіть речення, добираючи потрібні слова: До книг потрібно ставитися… Розказати першокласникам, меншим братикам та сестричкам поради, як користуватися книжкою.