За життя без сміття. Підготувала: Костак Олександра Олексіївна
Номер слайду 2
Що таке відходи?Відходи – це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари, які втратили свої споживчи властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Номер слайду 3
Види відходів. Побутові (комунальні);Промислові (відходи виробництва);Небезпечні (токсичні);Радіоактивні.
Номер слайду 4
Щороку людство продукує понад 2 мільярди тон сміття. Це в середньому 200 кілограмів на людину. В країнах активного споживання ця цифра сягає 2 тони на рік на людину. Тобто кожен представник «середнього класу» продукує щороку маленьку вантажівку сміття.
Номер слайду 5
Скільки часу потрібно для розкладання сміття?
Номер слайду 6
Стихійні сміттєзвалища призводять до: Забруднення підземних вод;Створення вибухонебезпечних та пожежонебезпечних умов через утворення метану;Розмноження хвороботворних бактерій, які викликають тяжкі, а інколи смертельні захворювання;Глобального потепління;Збільшення чисельності мишей, щурів, які теж є носіями хвороб;Забруднення великої площі землі.
Номер слайду 7
Як боротися із стіхійними сміттєзвалищами?Правило Три «П»Повторне використання. Помірність. Переробка
Номер слайду 8
Як зменшити негативний вплив відходів на навколишнє середовище?!На 40% можливо зменшити забруднення сортуванням сміття. Якщо всі відходи розділяти за різними категоріями, то можлива вторинна переробка, після чого ми отримуємо багато корисних речей для користування в побуті.
Номер слайду 9
Види відходів. Харчові відходи. Макулатура
Номер слайду 10
Види відходів. Склотара. Метал
Номер слайду 11
Види відходів. Пластик. Небезпечні відходи
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Переробці підлягають: Пляшки і флакони;Кришки, поліетилен, поліпропілен (у вигляді плівки, флаконів або контейнерів);Полістирол;Упаковка Tetra Pak, Pure Pak. Переробці не підлягають: Непрозові кольорові пляшки PET.
Номер слайду 14
На переробку візьмуть сухі і чисті паперові відходи!Переробці підлягають: Білий папір;Картон;Пакувальні коробки і пакети з паперу;Листівки;Газети;Журнали;Зошити і альбоми для малювання. Переробці не підлягають: Вироби з переробленого папіру;Упаковка Tetra Pak, Pure Pak;Магазинні чеки і транспортні квітки;Етикетки;Ламінований і господарський папір.
Номер слайду 15
Тару для переробки необхідно вимити і висушити!Переробці підлягають: Банки;Пляшки;Бита тара. Віконне скло. Переробці не підлягають: Армоване скло;Дзеркала;Кришталь;Кераміка;Жаро- і ударостійке скло.
Номер слайду 16
Алюмінієві і бляшані банки необхідно вимити, висушити і по можлвості зім’яти!Переробці підлягають: Бляшані банки від консервів, чаю, кави, цукерок;Алюмінієві банки від напоїв;Бляшані кришки;Фольга;Аерозольні баночки. Переробці не підлягають: Небезпечні відходи (батарейки, акумулятори);Фольга з залишками їжі.
Номер слайду 17
Ці відходи можуть бути зібрані у вашому домі, також легко єх компостувати самотійно!Переробці підлягають: Овочі і фрукти;Садові відходи;Обрізки, трава і листя. Переробці не підлягають: Деревина, що використовується для будівництва;Деревне вугілля;Мушлі мідій.
Номер слайду 18
«Охорона природи – це охорона нашого існування, збереження умов нашого буття.»Тетяна Котенко