12 липня о 18:00Вебінар: Формування історичних уявлень учнів: практичні поради вчителю

Презентація "Середні віки в історії людства"

Про матеріал
Презентація "Середні віки в історії людства" розрахована на візуальний супровід узагальнюючого уроку з всесвітньої історії в 7 класі. Презентацію можна використовувати для дистанційного ознайомлення учнями з темою
Зміст слайдів
Номер слайду 1

СЕРЕДНІ ВІКИ В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВАПоміркуйте над узагальнюючими питаннями

Номер слайду 2

Використовуючи текст та ілюстрації підручника, інтернет-ресурси та додаткову літературу,поміркуйте над відповідями на питання. Хронологічні межі й періодизація Середньовіччя. Особливості формування «варварських королівств».

Номер слайду 3

Назвіть держави, що виникли в епоху Середніх віків

Номер слайду 4

Назвіть країни, що вивчали в курсі історії Середніх віків і яких зараз не існує.

Номер слайду 5

Назвіть провідні держави наприкінці XV ст. Проаналізуйте, як змінилася карта Європи протягом Середньовіччя.

Номер слайду 6

Наукові відкриття і технічні винаходи Середньовіччя. Роль Раннього Відродження в розвитку світового мистецтва. Видатні діячі мистецтва Раннього Відродження. Роль гуманізму в розвитку людської цивілізації.

Номер слайду 7

Сандро Боттічеллі. Весна

Номер слайду 8

Роль Візантії в історії Європи. Вплив культури Візантії на розвиток європейської культури. Взаємодія ісламського та християнського світу в добу Середньовіччя. Роль християнської церкви за часів Середньовіччя: факти та стереотипи.

Номер слайду 9

Образ рицарів у світовій літературі та мистецтві. Міська та сільська культура Середньовіччя. Вплив хрестових походів на історію Європи та Близького Сходу.

Номер слайду 10

Історія східних слов’ян як складова європейської історії. Республіканські традиції Новгородської республіки. Місце східних слов’ян у європейській культурі Середньовіччя.

Номер слайду 11

Пригадайте видатні постаті Середньовіччя. Назвіть не менше трьох діячів, які, на вашу думку, назавжди залишилися в історії завдяки своїй діяльності.

Номер слайду 12

Поміркуйте щодо ролі та значення Середніх віків у розвитку європейської цивілізації, враховуючи те, що в Новий час Середньовіччя «передавало» такі риси розвитку, як:натуральне господарство;станова, ієрархічна структура суспільства;панування монархій;теоцентризм (від латинського тео — «Бог»)— вплив релігії на всі сфери життя суспільства;становлення гуманізму та демократії.

Номер слайду 13

Прочитайте на канікулах

Номер слайду 14

Прочитайте на канікулах

Номер слайду 15

Прочитайте на канікулах

pptx
Додано
25 травня 2020
Переглядів
1895
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку