Мета: поглибити поняття про трагедію, вічний образ, допомогти учням зрозуміти зміст трагедії, навчати вдумливому і уважному читанню, виховувати повагу до людських почуттів.
В. Шекспір. Трагедія “Ромео і Джульєтта”. Історія створення. Конфлікт справжнього почуття і забобонів.
Номер слайду 2
1. Доба Відродження подарувала світу геніального поета і драматурга Вільяма Шекспір2. Вільям Шекспір народився у Парижі і є одним і найяскравіших представників французької літератури3. Театр, у якому працював Шекспір називався – «Всесвіт»4. У театрі часів В. Шекспіра абсолютно усі ролі виконували чоловіки. 5. Жанр лірики, у кому працював В. Шекспір має назву «сонет»6. За формою сонет В. Шекспіра абсолютно не відрізняється від класичного італійського7. В. Шекспір є автором таких відомих трагедій як «Гамлет», «Отелло», «Король Лір» , «Макбет», «Ромео і Джульєтта»Гра «Знайди помилку»
Номер слайду 3
Античним аналогом трагедії є історія пірама та Фісби. ЇЇ поклав в основу свого твору «Метаморфози» Овідій. Закохані Пріам і Фісба домовились про побачення. Дівчина прийшла раніше і на місці зустрічі побачила левицю із закривавленою пащею. Фісба втекла, загубивши накидку, яку левиця розірвала. Пріам прийшов пізніше, подумав, що Фісба загинула й кинувся на меч. Повернувшись, Фісба знайшла тіло коханого й покінчила життя самогубством. Ця старовинна легенда захопила не одного письменника. Вона неодноразово переповідалась італійськими новелістами (Мазуччо Салернський, Луїджі де Порто, Маттео Банделло та ін..). Цей сюжет використав і Артур Брук, який написав поему «Трагічна повість про Ромео і Джульєтту» (1562). Вільям Шекспір у 1595 році також написав оригінальний твір-трагедію «Ромео і Джульєтта», використавши той самий сюжет. Мало хто пам'ятає Овідія і його героїв, а ось імена Ромео і Джульєтти ми вживаємо як символи відданості і беззавітної любові.Історія написання трагедії
Номер слайду 4
Теорія літератури Вічний образ – це художні образи , які не втрачають актуальності протягом століть, вони трапляються у творах різних авторів і різних видах мистецтва. Трагедія – один із жанрів драми, драматичний твір, який ґрунтується на гострому конфлікті особистості з суспільством, оточенням і найчастіше закінчується загибеллю героя. Конфлікт - зіткнення протилежних інтересів, поглядів напружене і крайнє загострення суперечностей, що призводить до активних дій, ускладнень, боротьби, що супроводжуються складними колізіями.
Номер слайду 5
Творчі пошуки митців М. Врубель. Ф. Хайєс О. Роден. П. Чайковський
Номер слайду 6
Головні герої твору. Монтеккі: Ромео, його батьки, друзі (Меркуціо, Бенволіо), слуги. Капулетті: Джульєтта, її батьки, Тібальт, слуги. Брат Лоренцо
Номер слайду 7
Паспорт твору. Автор – Вільям Шекспір. Рік написання – 1594-1595 Жанр – трагедія. Напрям – романтизм. Тема – пристрасне кохання Ромео і ДжульєттиІдея – людські почуття святіші за вікові станові забобони. Місце дії – Італія, Верона. Подіії відбуваються за 5 днів. Час дії – ХV століття. Основна думка – для справжнього кохання немає нічого неможливого, не існує ніяких перешкод. Проблеми - кохання, життя і смерті, батьків та дітей.
Номер слайду 8
Композицію п’єси Пролог. Дія І — 5 сцен. Дія ІІ — пролог — 6 сцен. Дія ІІІ — 5 сцен. Дія ІV — 4 сцени. Дія V — 3 сцени.
Номер слайду 9
Узагальнення вивченогона уроці матеріалу. Чи існують подібні проблеми у наш час?2. Що б ви порадили сучасній молоді і батькам якби виникли такі ситуації у творі?
Номер слайду 10
Рефлексія. За основу сюжетної лінії трагедії «Ромео і Джульєтта» взято давно відому історію.2. Не відомо точно хто став праобразом головних героїв твору.3. П’єса В. Шекспіра знайшла своє відображення у різних видах мистецтва.
Номер слайду 11
Домашнє завдання. Прочитати трагелію В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта”2. Творче завдання: створити рекламу твору.