Екзогенний етанол в організм людини надходить здебільшого з алкогольними напоями * Міцні (горілка, коньяк, віскі), Горі́лка (лат. aqua vita — вода життя, жива вода) — міцний алкогольний напій з очищеного спирту. Класичним значенням вмісту етанолу в напої було 38%, але згодом для зручності встановили стандарт міцності 40%.в Україні ж вона з’явилася в XV — XVI ст. у період козацтва. Конья́к (фр. cognac) — французький міцний алкогольний напій з білих сортів винограду, один із видів бренді, бурштиново-золотистого кольору, який, згідно з міжнародним торговельним правом, походить від округи міста Коньяк в регіоні Нова Аквітанія у Франції. Вміст спирту становить від 40 до 55 %об. Англійське слово «віскі» («whisky») походить від гельського слова «вода» (uisce або uisge), і повністю звучить як uisge-beatha (у Шотландії) або uisce beatha (в Ірландії) та означає «вода життя» («water of life»). Воно пов'язане з латинським терміном aqua vitae, який також означає «вода життя».
* Середньоміцні шампанське, вино, медовуха) Шампа́нське (від фр. Champagne — Шампань) — французьке ігристе вино, виготовлене з винограду, який росте в регіоні Шампань, що знаходиться за 160 км на схід від Парижа. Шампанське — 9-20 % об. Вино — 9-20 % об."Медовуха" (хмільний мед, зброджений мед)Саке — 16-18 % об.
* Слабоалкогольні (пиво, квас, кумис, сидр). У слов'янських народів назва пива однакова і походить від прасл. *pivo, утвореного від дієслова *piti. І раніше це слово означало не тільки пиво і напій взагалі, а напій, який часто і багато п'ють. Для пивних напоїв, 7-16% об. Перша згадка про квас зустрічається у писаннях Київської Русі 996 року. Після хрещення Володимир І Святославич наказав роздати народові “їжу, мед та квас”. Квас був популярним та щоденним напоєм: його готували і селяни, і поміщики, і воєнні, і монахи. Вміст алкоголю у квасі не перевищує 0,1-1,2%. Сидр (фр. cidre) — слабоалкогольний напій, утворюється в результаті бродіння яблучного соку, насиченого киснем (2—8 % спирту). В Країні Басків сидр є національним напоєм. Куми́с (від тюркського ҡымыҙ) — кисломолочний напій із кобилячого молока, отриманий унаслідок молочнокислого і спиртового бродіння. Однодобовий кумис до 1 % спирту, дводобовий — до 1,75 %, а міцний, три-чотиридобовий — до 2,5. При зберіганні може досягати 3,4 %