Мною надана презентація для використання на батьківських зборах в 4-8 класах. На даному матеріалі було проведено зустріч батьківськів збори в 6 класі. В презентації надані основні види булінгу, причини, що спонукають до насильницьких дій.
Якщо у вас немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс. Справжня перемога тоді, коли ніхто не відчуває себе переможеним. Будда Хто роздмухує полум’я суперечки, той не має скаржитися, якщо іскри потрапляють йому в обличчя.
Номер слайду 3
Барготи живуть в країні, яка називається Баргонія. Мешканці Баргонії - прекрасні люди! Діти там майже ніколи не б’ються, а дорослі спокійно працюють. Їдять вони здебільшого рис, але тарілки барготів ніколи не бувають пустими. Погода в Баргонії не змінюється весь рік – там тепло і сонячно, і дме легкий вітерець.
Номер слайду 4
Рутери живуть в країні, яка називається Рутрією. Її мешканці - дуже погані люди. Діти завжди сваряться, дорослі не працюють, ніколи не миряться і завжди б’ються. Погода в Рутрії завжди холодна, дощова.
Номер слайду 5
Якщо уявити, що у вас виник конфлікт із одним із цих казкових героїв, то хто це буде – баргот чи рутер? Приклад з життя, коли через «навішування ярликів» виникають конфлікти між людьми і нерозуміння в спілкуванні.
Номер слайду 6
«Мудре й добре слово радує, дурне й зле, необдумане й безтактне приносить лихо. Словом можна вбити й пожвавити, ранити й вилікувати, посіяти сумління й безнадійність і одухотворити, розсіяти сумніви і повалити в зневіру, створити посмішки й викликати сльози, породити віру в людину й зародити невір'я, надихнути на працю й привести в заціпеніння сили душі» В.О. Сухомлинський у своїй книзі «Серце віддаю дітям»
Номер слайду 7
Номер слайду 8
“Булінг”- соціальне явище, яке характеризується травлею, дискримінацією. “Булі”(агресори) – діти, які використовують таке відношення. “Кібербулінг” – булінг з використанням електронних заходів комунікації (соцмережі).
Номер слайду 9
ВИДЫ ШКОЛЬНОГО БУЛЛИНГА ЭМОЦИОНАЛЬНОЕ НАСИЛИЕ: насмешки, присвоение кличек, бесконечные замечания, отторжение, изоляция, отказ от общения с жертвой и т.п. физическое насилие: применение физической силы, нанесение физических травм, шлепки, подзатыльники, и т.п.
Номер слайду 10
Зависть Месть Чувство неприязни Восстановление справедливости Борьба за власть Подчинение лидеру Нейтрализация соперника Самоутверждение Удовлетворение садистских потребностей отдельных личностей
Номер слайду 11
Особливості особистості: потреба підкоряти, лідерство, імпульсивність. Особливості поведінки: демонстративне. Девіантна поведінка (що відхиляється від прийнятих соціальних і правових норм). Безцільне проведення часу. Вандалізм. Ранні сексуальні контакти. Фізичний статус: фізично сильніше інших. Особливості виховання: спотворені стилі виховання в сім'ї.
– фізичні вади або ті хто не взмозі захищати себе; – особливості поведінки - замкнуті, чутливі, сором'язливі, тривожні діти або діти з імпульсивною поведінкою, не впевнені в собі, нещасні і мають низьку самоповагу; - особливості зовнішності - руде волосся, веснянки, відстовбурчені вуха, криві ноги, особлива форма голови, вага тіла (повнота або худорба) і т.д .;
Номер слайду 14
нерозвинені соціальні навички - не мають близького друга, успішніше спілкуються з дорослими, ніж з однолітками; - страх перед школою, неуспішність у навчанні - негативне ставлення до школи, страх відвідування окремих предметів, що сприймається оточуючими іноді як підвищена тривожність, невпевненість, провокуючи агресію; – відсутність досвіду життя в колективі; - хвороби - епілепсію, тики, заїкання, енурез, енкопрез, порушення мови – дислалия, дисграфія, дислексія, дискалькулия і т. д.
Номер слайду 15
Поганий мікроклімат в учнівському колективі. Байдуже ставлення однокласників.
Номер слайду 16
Не надам значення. Відбудуся жартом (демонстративно розкланяюся| і подякую за “добрі” слова). Віддячу тим же (обізву). Поскаржуся . Якими ж якостями характеру повинна володіти людина, яка гідна наслідування, якій можна завжди і у всьому довіритися?
Найголовніша людина на світі – це той, хто перед тобою. Полюбіть його, знайдіть позитивні якості в ньому. Подаруйте йому знаки уваги і пошани. Шукайте те, що вас зближує, прагніть не суперечити розмовникові співрозмовникові з будь-якому приводу. Прагніть не відзиватися про людей погано, ні в чому не звинувачуйте співбесідника. Будуйте спілкування на рівних. Бережіть співрозмовника, позбавте його від образ і звинувачень. Не сперечайтеся з приводу дрібниць. Уникайте категоричності, особливо в запереченнях. Шукайте можливість погодитися, а не заперечити. Прагніть не до перемоги, а до істини і миру. Ніколи не говоріть іншим того, що було б неприємно вислухати вам самим. Грубі, різкі слова часто повертаються бумерангом і б'ють того, що самого говорить.