Перш ніж батьки перестануть тримати себе в руках, почнуть зриватися по відношенню до дитини - вони нервуються, зляться, кричать. А крик - це символ страху, тривоги. В такі моменти батьки не знають, як можна вчинити інакше. Та це все відбувається через накопичення напруження, гніву, роздратування. І виливається воно часто саме на дітей. У викладеному матеріалі мова і йде про причини накопичення напруження, та його наслідки. Наведені поради, які можуть допомогти стриматися та не зірватися на дитину.
Як не зриватися на дитині і тримати себе в руках
Дитина з самого свого народження – особистість. Це маленька людина, яка потребує підтримки і мудрої поради батьків, а не крику, погроз і покарань. Не в жорстокому і злому відношенні, а в добрі, піклуванні і турботі. Проте, нажаль, часто найменше любові дістається найріднішим людям – нашим дітям.
Криком люди в первісні часи сповіщали про наближення небезпеки. Крик – це символ страху, тривоги. Людина не може адекватно реагувати на крик. Як правило, кожному крику щось передує. Це можуть бути різні зовнішні чинники: сварки, проблеми на роботі, фінансові труднощі, принеження гідності та самооцінки, фізична втома… І як результат, через найменші дрібниці дорослі зриваються на дітях. Бо вони «малі та безпорадні» і не можуть дати відсіч. Адже сильнішим, чи тим людям від яких ми залежні - протистояти важче (наприклад: у вас поганий настрій, на роботі не ладиться та ще й керівник догану дав. Ви не будете опиратися, відстоювати повністю свою точку, адже залежите від цієї людини і якщо дасте волю словам – завтра можете лишитися без роботи. Ми себе стримуємо, хай як би важно не було. Чому ж не використати таке терпіння по віжношенню до дітей?). І свій гнів, напругу ми не завжди взмозі десь виплиснути, дуже часто вона накопичується, що в результаті дає погані наслідки.
Причини накопичення напруження:
В повсякденному житті люди щодня зустрічаються з труднощами, які потрібно пережити та відпустити. Свої емоції, переживання не варто тримати в собі, їх потрібно «виплискувати», та не на дітей. Адже ваша нестриманість, емоційна нестабільність пагубно впливає на життя та розвиток власних чад.
Наслідки емоційної нестриманості:
Будь-хто зі світлим розумом і серцем може спокійно роз’яснити своїй дитині, в чому її помилка, що треба і що не треба робити, як вирішити певну проблему. Крім того, вміння спокійно спілкуватися з малюком підвищує самооцінку батьків. І що найголовніше — дитина розуміє те, що їй пояснюють швидше, ніж якщо це робити з галасом. В разі, коли треба розтлумачити щось вкрай важливе, говоріть строго, але спокійно. Та як саме втриматися і не зірватися на крик?
Нижче наведі способи, які стануть в пригоді батькам. Вони виручать у ситуаціях, коли треба впоратися з миттєвими емоціями роздратування.
Способи не кричати на дитину:
Щоб не зірватися на крик, коли дитина скоїла обурливий вчинок, глибоко вдихніть, прикусіть губу перш ніж щось сказати. Не приховуйте від неї що сердитеся, але не переходьте на крик. Якщо відчуваєте, що обов’язково зірветеся – підіть геть. Це свого роду втеча від себе. Ноги в руки і в іншу кімнату, нечутно вилаявшись собі під ніс. Як би потім не довелося вчитися стримувати себе від лайки. Необхідно, щоб дитина зрозуміла, що ви сердиті, та виясняти з нею стосунки будете коли заспокоїтеся. Якщо ви вже не втрималися від крику, постарайтеся не говорити речей, які особливо боляче б’ють по людській гідності. Говоріть про те, чого хотілиб, та не погрожуйте. Якщо у випадку лютого обурення зайшли далеко – доречно та розумно буде вибачитися перед дитиною, коли сварка уляжеться.