Із опитаних 20 учнів 1. Лінь – 17. Цю причину вказали більшість опитаних учнів. 2. Інтернет (соціальні мережі) . Теж досить поширена серед учнів відповідь. 3. Комп'ютер і телевізор. Ці технічні засоби названі більшістю опитаних учнів і займають перші три місця. З 4 по 7 місце вказані такі причини: 4. Телефон. 5. Певні риси характеру (неуважність, незібраність, нерішучість). 6. Друзі. 7. Надмірні навчальні навантаження.
Зовнішні причини:зниження цінності освіти у суспільстві;нестабільність існуючої освітньої системи;недосконалість організації навчального процесу;негативний вплив середовища (ЗМІ, вулиця, родина). Внутрішні причини:послаблення здоров’я школярів;низький розвиток інтелекту;відсутність мотивації до навчання.
Як батькам заохотити дитину до навчання? Насамперед є те, чого робити не потрібно: Не потрібно залякувати і карати, цим ви прищепите дитині не любов до навчання, а страх перед вами. Не потрібно платити за гарне навчання - цим ви розвинете у дитини споживацьке ставлення до життя взагалі і до вас зокрема. Не потрібно ставити умови і обмеження в категоричній формі - нічого, крім негативних емоцій у дитини це не викличе.
З іншого боку, потрібно і навіть необхідно:• З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань.• Сприяти дитині в навчальному процесі, але не робити нічого за дитину.• У випадку якщо є проблеми з вчителями, залагоджувати їх дипломатично.• У разі проблем з однолітками в школі, намагатися вирішити їх разом з дитиною.• Пояснити дитині, наскільки важливий результат отримання знань.І, нарешті, батькам необхідно пам’ятати, що життя людини не може складатися тільки з роботи і навчання, навіть якщо цій людині всього сім, дванадцять чи п’ятнадцять років.
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерства освіти і науки України08 вересня 2020 року N 1115 ПОЛОЖЕННЯпро дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Загальні положення…13. Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров'я дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі. У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов'язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.
Спільні завдання і сім'ї, і школи: - Поважати гідність дитини, - виховувати працелюбність, - почуття доброти, - милосердя, - шанобливе ставлення до України, рідної мови, культури, - шанобливе ставлення до сім’ї, - повагу до національних, історичних, культурних цінностей інших народів;- сприяти здобуттю дітьми освіти або забезпечувати домашню освіту відповідно вимог щодо її змісту, рівня та обсягу- виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини
3. Навчіть дитину спілкуватисяЄ шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: це щира любов до батьків, приязне ставлення до оточуючих, зовнішня привабливість, можливість спостерігати позитивні приклади соціального спілкування (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів, уміння підтримувати розмову.
Та все ж основне – навчально-виховна діяльність, розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої творчої особистості. Це слід робити щоденно, незважаючи на кризу освіти й освітніх стратегій. Ще раз хочу наголосити на необхідності тісної співпраці батьківського та педагогічного колективу за формулою «батьки-діти-школа»