Презентація "Шляхи формування компетентностей учнів 1 класу, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. Навчання для життя."

Про матеріал
Першокласники починають формувати власні вміння і навички, навчаються взаємодіяти. Наступність, наполегливість, творчість та вміння працювати у команді сприяють всебічному розвитку особистості. Тому важливо забезпечити активність дітей, позитивний психологічний настрій для розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Шляхи формування компетентностей учнів 1 класу, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. Навчання для життя. Вчитель початкових класів: Ляшук А. Ф.

Номер слайду 2

Впровадження концепції Нової української школи (НУШ) та введення в дію у 2018 році Державного стандарту початкової освіти оновлює підходи до навчання та розвитку українських школярів. Одним із найважливіших завдань цього педагогічного напрямку є формування не лише знань, але й ключових компетентностей, які важливі для успішної адаптації учнів 1 класу НУШ до вимог сучасного суспільства. Впровадження концепції Нової української школи (НУШ) та введення в дію у 2018 році Державного стандарту початкової освіти оновлює підходи до навчання та розвитку українських школярів. Одним із найважливіших завдань цього педагогічного напрямку є формування не лише знань, але й ключових компетентностей, які важливі для успішної адаптації учнів 1 класу НУШ до вимог сучасного суспільства.

Номер слайду 3

Ключові компетентності НУШ згідно вимог Державного стандарту початкової освіти. Вільне володіння державною мовою. Вміння усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти. Урок – знайомство «Перший раз у перший клас!»Досліджуємо вчинки героїв українських народних казок, героїв оповідань В. Сухомлинського, Г. Малик, Т. Волгіної, Є. Шевцової

Номер слайду 4

Любов до читання Читаємо вголос, з передбаченням, вправляємося у розвитку зв’язного мовлення, проводжу роботу з дитячою книжкою.

Номер слайду 5

Відчуття краси слова. Складаємо загадки про предмети, розучуємо вірші, лічилки, скоромовки, промовляємо чистомовки, беремо участь у флешмобах. Досліджуємо мовні звуки, вчимося правильно їх вимовляти. Спостерігаємо за лексичним значенням слова.

Номер слайду 6

Усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження. Вчимося ставити запитання та давати відповіді, висловлюємо власну думку. Досліджуємо роль наголосу у словах.

Номер слайду 7

Готовність вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях. Читаємо з різною силою голосу, інсценізуємо прочитаний твір. Досліджуємо і конструюємо речення.

Номер слайду 8

 Здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами. Активно використовуємо рідну мову в різних комунікативних ситуаціях, зокрема в побуті, освітньому процесі

Номер слайду 9

Можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях. Вивчення іноземної мови відкриває можливість здійснювати уявні подорожі до інших, далеких країн. Діти навчаються розповідати про себе, про свою сім’ю, вчаться комунікувати.

Номер слайду 10

Оволодіння навичками міжкультурного спілкування. Вітаємося по-різному, розучуємо ігри інших народів , використовуємо глобус – модель Землі для подорожей в інші країни, досліджуємо традиції інших народів.

Номер слайду 11

Математична компетентність. Виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі. Моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань. Усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини. Навчаю утворювати числа різними способами, застосовувати обчислювальні вміння на практиці. Навчаю орієнтуватись на площині і в просторі, виконувати елементарні навчальні дослідження, користуватися лінійкою, годинником. На уроках використовую віршовані задачі на розвиток логічного мислення.

Номер слайду 12

Компетентності в галузі природничих наук, техніки й технологій: Допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеїУ нас працює STEM-майстерня: досліджуємо необхідні умови для життя живих організмів, провели дослідження з ЯДС «Що я вже вмію робити?», « Які звички потрібні для здоров’я», Мистецтво «Досліджуємо лінії: пряма, крива, ламана», «Диво-машина», «Урожай. Урожай, не лінуйся, збирай!»,Математика «Лічба: більше, менше, порівну», «Склад числа 8», «Сантиметр», Навчання грамоти «Поділ слів на склади», «Звук А. Буква А». Фізкультура «Рухливі ігри та естафети». Ранкове коло «Техніка, яка допомагає»

Номер слайду 13

Самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати. Дослідження-розпізнавання за допомогою органів чуття «Впізнай за смаком», «Упізнай, з якого дерева листочок», «Жива і нежива природа». Дослідили об’єкти природи, використовуючи необхідне обладнання (лупу, лінійку, умовну мірку)

Номер слайду 14

Формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів. Політ паперового літачка. Дослідили, летить швидше і довше, чим сильніший кидок. Для літачка ефективні короткі крила, оскільки не обвисають, не обтяжують літачок. Запускати під кутом. Ідеальний літачок – довгий і вузький.

Номер слайду 15

Пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження. Навчились створювати власний словесний портрет, розвиваємо свої таланти, вчимося керувати власними емоціями, поведінкою, досліджуємо, що людині потрібно для життя, вчимося усвідомлювати свою ідентичність

Номер слайду 16

Інноваційність: Відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищіОформили куточок «Ранкове коло»Взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники та захисниці України», олімпіадах з математики, предметів початкової школи «На Урок» (Осінь 2024)Виконуємо інтерактивні завдання. Здійснюємо віртуальні екскурсії

Номер слайду 17

Формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, відчувати себе частиною спільноти. Знаємо назву країни, в якій живемо, столицю, досліджуємо відомих спортсменів країни, пізнаємо історію рідного краю, символи держави. Досліджуємо походження назви вулиць, села Верба.

Номер слайду 18

  Екологічна компетентність: Усвідомлення основи екологічного природокористуванняІнтегрую екологічну тематику в освітній процес. Використовую інтерактивні методи, які залучають учнів до спостережень, досліджень. Вивчаємо вплив забруднення на водні ресурси. Розвиваю практичні навички. Беремо участь у заходах з охорони довкілля. Вчимося сортувати сміття. Проводжу екскурсії в природу.

Номер слайду 19

Дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи. Вивчаємо правила поведінки в природі, важливість енергозбереження, вчасно вимикаючи світло, ощадливо використовуємо воду. Використовую метод навчально-дослідницького проєкту «Город на підвіконні», «Подорож насінинки», розвиваю спостережливість, вивчаємо рослин і тварин нашої місцевості.

Номер слайду 20

Інформаційно-комунікаційна компетентність: Опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування. Розвиваємо вміння користуватися гаджетами для навчання, знайомимося із сучасними професіями

Номер слайду 21

Здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях. Дотримуємося правил безпечної поведінки під час користування гаджетами, розвиваю критичне мислення. Розповідаю дітям про правила етичного спілкування під час дистанційного уроку, про спілкування в соціальних мережах.

Номер слайду 22

Навчання впродовж життя: Опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання. Створила сприятливе середовище для адаптації дітей до навчання. Чергую навчальні предмети, що вимагають значного фізичного напруження з активною руховою діяльністю. Діти цілеспрямовано спостерігають за предметами, групами предметів, у ході порівняння, розміщення у просторі, класифікації за ознаками, отримують при цьому кількісні і просторові уявлення. Розширюю кругозір і досвід дітей. Формую позитивну самооцінку. Враховую індивідуальні особливості кожного учня.

Номер слайду 23

Організація власного навчального середовища. Звертаю велику увагу на безпечні умови для навчання. Похвала, заохочення допомагають зняти невпевненість у собі. Навчаю оцінювати хід і результати своєї діяльності.

Номер слайду 24

Отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб Розвиваю вміння працювати з підручником, навички самоконтролю і самооцінки. Працюємо з цеглинками lego, лепбуком на тему «Осінь», створюємо власні вироби, вчимося аналізувати, висловлювати ставлення до вчинків казкових героїв, беремо участь у колективних справах.

Номер слайду 25

Визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення. Навчаю дотримуватися розпорядку дня вдома і в гімназії. Навчаю першокласників ставити реалістичні цілі, як це допомагає у житті. Ставлю запитання: Як досягти бажаного результату? Навчаю ставити запитання один одному. Сприяю роботі в групі, в парі для розвитку комунікативних навичок. Навчаю створювати ментальну мапу за допомогою малюнків з метою кращого запам’ятовування, передачі інформації, при пояснення матеріалу.

Номер слайду 26

Навчання працювати самостійно і в групіУ добукварний період звернула увагу на мотивацію дітей до навчальної діяльності, на розвиток усного мовлення, формування елементарних аналітико-синтетичних умінь в роботі над звуками, словом, підготовкою руки до письма. Працюю над забезпеченням адаптації дітей до навчання, до колективу класу. Ознайомила з правилами поведінки під час самостійної роботи, роботи в групі. Використовую дидактичні ігри, сюжетно-рольову гру. Це сприяє мовленнєвому і соціальному розвитку дітей. Працюю над формуванням навички правильного, свідомого, виразного читання, вмінням писати рукописні рядкові, великі букви, правильно їх поєднувати. Розвиваю мовлення, мислення учнів, вміння виконувати звуковий аналіз слів.

Номер слайду 27

 Громадянські і соціальні компетентності: Усвідомлення ідей демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, рівних прав і можливостей. Навчаю бути патріотами, вивчаємо історію своєї країни, вчимося відповідати за свої вчинки, вивчаємо власні права, активно взаємодіємо в класі, в гімназії.

Номер слайду 28

Співпраця з іншими особами для досягнення спільної мети. Беремо участь у колективних творчих справах, дослідили значення кольорів прапора України, малого Герба України, провели спортивні змагання «В здоровому тілі- здоровий дух!»

Номер слайду 29

Активність у житті класу та гімназіїАктивно беремо участь у житті класу і гімназії: благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, коробка тепла для ЗСУ, коробка вдячності для захисника, STEM-майстерня, осіння толока, участь у тижні «В здоровому тілі- здоровий дух!», V Міжнародний урок доброти, флешмоб «Я вкотре вклоняюсь тобі, захисник», екскурсія в урочище «Вовчак», участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Захисники та захисниці», Тиждень безпеки дорожнього руху, День миру, Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day в Україні», день народження смайлика, фотомарафон «Спортивні та незламні» .

Номер слайду 30

Повага до прав інших осіб. Формую розуміння важливості прав і обов’язків у житті людини. Визначили правила поведінки в класі, в гімназії, їх дотримуємося. Вивчаємо таке поняття, як толерантність. Учасники кольорового Тижня толерантності. Виховую любов і повагу до батьків.

Номер слайду 31

Уміння діяти в конфліктних ситуаціях, пов’язаних із різними проявами дискримінації, цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України. Провели бесіди «Хто я?», «Що я роблю добре?», співпрацюю з психологом гімназії.

Номер слайду 32

Дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя. Дотримуємося режиму дня, чергуємо працю і відпочинок, виконуємо пальчикову гімнастику, руханки. Дослідили, якими вітамінами багаті і корисні овочі та фрукти.

Номер слайду 33

Формування громадянських компетентностей. Виховую патріотизм, розвиваю бажання вчитися, поважати працю батьків, досліджуємо історію села Верба, походження назв вулиць. Навчаю виявляти суспільну активність, участь у проєкті «Держави славна назва – Україна».

Номер слайду 34

Культурна компетентність: Залучення до різних видів мистецької творчості шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистостіНавчаю сприймати красу природи рідного краю через віршовані твори, картини художників, шанобливо ставитися до національних традицій свого народу. Позитивні емоції – джерело натхнення. Малюємо сюжети, які наадихають, зацікавлюю казкою, чудово граємося. Застосовую ігрові технології.

Номер слайду 35

Підприємливість та фінансова грамотність:Ініціативність. Готовність брати відповідальність за власні рішення. Пропоную послухати і обговорити казку, проводимо вправу «Інтерв’ю», бесідуємо на тему «Твоя улюблена іграшка».

Номер слайду 36

Вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей. Навчаю тримати у порядку своє робоче місце за партою, завчасно готувати до уроку необхідні матеріали, прибирати робоче місце, дбати про чистоту в класі, виконувати доручення, дотримуватися правил життя класу.

Номер слайду 37

Усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраціНавчаю вживати у мовленні «чарівні» слова. Створюю відповідні умови на уроці, навчаю бачити і відчувати позитивне. Приймаємо активну участь у виставках, олімпіаді з математики, з предметів початкової школи. Вивчаємо мирилки, ігри.

Номер слайду 38

Готовність до втілення в життя ініційованих ідей. Прийняття власних рішень. Обмінюємося інформацією під час ранкового кола, визначаємо істинні та хибні твердження, загадуємо і відгадуємо загадки. Досліджуємо навколишній світ, працює STEM-майстерня, проводжу ігри на свіжому повітрі, ігри з lego. Навчаю дотримуватися правил гри.

pptx
Додано
10 листопада
Переглядів
285
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку