У співпраці з батьками учнів початкової школи класоводом сплановані батьківські збори з 1 по 4 клас. Моральне виховання учнів повинне здійснюватися у співпраці з ними, бо саме в сім'ї закладаються перші етичні норми та сімейні цінності. Виховуймо дітей у співпраці з батьками наших учнів!.
Морально-етичне виховання – виховна діяльність школи і сім’ї, що має на меті формування стійких моральних якостей, потреб, почуттів, навичок і звичок поведінки на основі засвоєння ідеалів, норм і принципів моралі, участь у практичній діяльності.
Мета – виховання основ морально-ціннісного ставлення до навколишнього світу, людей, сім’ї, самого себе, відповідно до правил і норм загальнолюдської моралі, виховання любові до Батьківщини.
Нова українська школа повинна стати Школою радості для сучасних дітей Z, в якій панують навчання без примусу та співпраця класного керівника з батьками та учнями свого класу. Саме в класі-родині відбувається навчально-виховний процес. Навчити учнів дружити, співчувати один одному, поважати родину, берегти довкілля, мислити критично - мета класовода.
До співпраці з батьками своїх учнів закликав і В.О.Сухомлинський, який дбав про всебічний розвиток дитини та ціннісне ставлення їх до Матері, Книги, Батьківщини. Морально-етичному вихованню учнів присвячені такі батьківські збори в початковій школі;
Батьківські збори в класі-родині 3 1по 4 класи:
Підготовчий період «Школа сердечності»
1 клас «Школа людяності або чутливості»
2 клас «Школа гуманності»
3 клас «Школа колективізму»
4 клас «Школа громадянськості»
відданості рідним та близьким.
Майбутнє наших дітей залежить від того, якими вони стануть людьми. Дбаймо про це зараз разом з батьками.