Дана презентація може бути використана під час дистанційних уроків фізичної культури. За даною презентацією розроблено тест "На урок"
З якого віку можна займатись силовими видами спорту?Наприклад, у країнах Європи у секції приймають дітей з 5 років . Займатись у тренажерному можуть: - діти з 12 до 14 років можуть відвідувати спортклуб тільки у супроводі батьків або під наглядом персонального тренера - діти з 14 до 16 років можуть відвідувати спортклуб з дозволу батьків (письмова заява);. - самостійно особи з 16 років; До силових тренувань на тренажерах (або до домашніх вправ з гантелями) можна приступати до 16-17 років, а починати повноцінно займатися штангою – не раніше, ніж з 18 років.
Переваги занять у тренажерному заліДо основних з них можна віднести наступні пункти:• правильне виконання вправ з тренажерами стимулює поліпшення процесу кровообігу, зміцнення кісткової тканини, а також знижує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань;• прискорення метаболізму та зменшення кількості жирових відкладень;• наростання м'язової маси;• позбавлення від целюліту та висячих боків;• розвиток витривалості та поліпшення силових показників;• під час занять ви звільняєте свій мозок, забуваєте про власні проблеми, розслабляєтеся, що піднімає настрій;• можливість роботи над усіма групами м'язів;• при необхідності можна займатися з професійним тренером, який буде стежити за кожним вашим рухом.
ТАБУОскільки спорт вимагає хорошої фізичної підготовки, перш ніж записуватись у секцію, необхідно проконсультуватися з лікарем. Існує низка захворювань, за яких від занять доведеться відмовитися. захворювання серця чи судин;аритмія, тахікардія, гіпертонія;захворювання шлунково-кишкового тракту;проблеми з легенями;слабкий зір, астигматизм;слабкі зв'язки та тендітні кістки;проблеми з ендокринною або сечостатевою системою;варикоз чи геморой.
ІСТОРІЯ ВАЖКОЇ АТЛЕТИКИ Змагання з підняття ваги зустрічаються в культурі народів з давніх часів. Найраніші згадки подібних змагань відносяться до Стародавнього Єгипту, Стародавнього Китаю та Стародавньої Греції. У сучасному вигляді цей спорт оформився в XIX столітті. Перші офіційні змагання почалися в 1860-і роки в США, потім в 1870-ті стали проводитися в Європі. В програмі Олімпійських ігор з 1896 року . Програма змагань та вагові категорії спортсменів постійно змінювалися. До створення Міжнародної федерації важкоатлетів(ФІХ) атлети змагалися в ривку і поштовху двома руками, іноді — в ривку і поштовху однією рукою;
ПЛЮСИ ВАЖКОЇ АТЛЕТИКИ1. Допомогає бути сильнішими. Завдяки цьому, вам набагато легше виконувати повсякденні побутові завдання. Крім того, він допомагає покращити спортивні результати у видах спорту, які вимагають швидкості, потужності та сили, і навіть може допомогти спортсменам збільшити витривалість, зберігаючи м’язову масу.2. Спалює калорії. Силові тренування допомагають прискорити обмін речовин, адже нарощування м’язів збільшує швидкість метаболізму. М’язи метаболічно ефективніші, ніж жирова маса, що дозволяє вам спалювати більше калорій у спокої.3. Знижує ризики травм. Силові тренування допомагають покращити силу, діапазон рухів і рухливість м’язів, зв’язок і сухожиль, що зміцнює основні суглоби, такі як коліна, стегна та щиколотки та забезпечує додатковий захист від травм. Крім того, важка атлетика стабілізує м’язовий дисбаланс. Наприклад, сильніші сідничні м’язи знімають навантаження з нижньої частини спини під час підйому, що зменшує ризик травми попереку.4. Зміцнює кістки. Силові тренування мають вирішальне значення для розвитку кісток. Важка атлетика створює тимчасове навантаження на кістки та надсилає сигнал клітинам, що формують кістку, вжити заходів і відновити міцніші кістки. Міцні кістки знижують ризик остеопорозу, переломів і падінь, особливо з віком.
ВАЖКА АТЛЕТИКА Важка атлетика - це оліймпійський вид спорту, що полягає у підніманні штанги якомога більшої ваги. У сучасну важку атлетику входять дві такі вправи: Поштовх, і ривок. Напрямок не втрачає своєї актуальності - вже більше 150 років та є "базою" для більшості силових занять з вагою. Спортсмени змагаються у вагових категоріях і вікових групах. Для чоловіків існують такі вагові категорії: до 55, 61, 67, 73, 81, 89, 96,102, 109 кг і понад 109 кг (IWF), а також 61, 67, 73, 81, 96, 109 кг і понад 109 кг (олімпійські). Як правило, на змаганнях спортсмену дається 3 спроби. Гриф олімпійської штанги має масу 20 кг, довжину 220 см і діаметр 28 мм, при цьому кінці грифа, на які надягають диски мають діаметр 50 мм.
Поштовх. Поштовх — це технічно складний рух, що складається з двох роздільних рухів. Спочатку атлет відриває штангу від помосту і підсідає під неї, піднімає її на груди, існує 2 техніки - «ножиці» і різножка Попова (низький сив), напівпідсід і сам піднімається зі штангою. Після цього, напівприсідаючи, він різким рухом штовхає спортивний снаряд нагору. Для визнання спроби успішною спортсмен має зафіксувати положення штанги над головою, випрямити ноги, поставивши ступні паралельно.
РИВОКРивок — це технічно складний рух, що потребує швидкості, сили, координації та гнучкості. Складається з наступних фаз: Старт — взявшись за гриф штанги широким хватом і прогнувши спину, спортсмен сідає біля штанги, приймаючи стартову позу;Тяга — спортсмен піднімає «тягне» (снаряд) штангу трохи вище колін;Підрив — спортсмен різко випрямляє спину, буквально вистрибуючи вгору;- під час руху розігнаної штанги вгору спортсмен швидко присідає, фіксуючи штангу на витягнутих руках (низький сив або різножка Попова);Підйом — із присіда спортсмен встає зі штангою в руках;Фіксація
Переваги силових тренувань в дитячому віціСеред переваг, якими може скористатися дитина при заняттях силовими тренуваннями, фахівці відзначають: Оволодіння базовим рівнем фізичної підготовки (поліпшення гнучкості, координації, витривалості) з допомогою застосування різних тренувальних методів,Збільшення сили м'язів, підвищення щільності кісток, зміцнення сухожиль і зв'язок,Зниження ризиків отримати травму під час занять будь-яким іншим спортом (футбол, баскетбол),Профілактика захворювань за рахунок зміцнення серцево-легеневого/кардиореспираторного статусу, що послужить хорошою базою для зниження ризиків розвитку захворювань у більш зрілому віці,Підвищення самооцінки і впевненості в своїх силах, виховання дисципліни,Виховання позитивного ставлення до здорового способу життя.
Рекомендації для безпечних і ефективних тренувань: Поруч з дитиною повинен займатися фізіотерапевт або сертифікований тренер, який знає, як працювати з дітьми. В ідеалі заняття повинні проходити один на один, особливо якщо мова йде про тренування новачка. Для кожної дитини повинні встановлюватися розумні і досяжні цілі, засновані на його бажання і здібностіПід час тренувань використовуйте різноманітний інвентар, включаючи вільні ваги, спеціалізовані дитячі тренажери, еспандери, медичні м'ячі і вагу власного тіла дитини. Перед початком силового тренування необхідно приділити 10 хвилин аеробної роботи (розминці), а після завершення тренування – заминку і розтяжціПочинайте з 6 вправ на тренуванні, виконуючи по 8-15 повторень по 1 підходу на вправу. Використовуйте вагу обтяження або рівень опору, з яким дитина впорається без сильного напруження в останніх повтореннях. Обов'язково страхуйте дитини під час виконання вправ. Головний акцент - на ідеальну техніку виконання вправи, а не підвищення робочих ваг. Дитина повинна відпочивати між підходами стільки, скільки йому потрібно
ІСТОРІЯ ПАУЕРЛІФТИНГУПауерліфтинг виник з вправ, які важкоатлети використовували для збільшення результатів в основних рухах. Спочатку набір і порядок вправ відрізнялися від сучасних — крім звичних присідань, жиму лежачи, станової тяги, пауерліфтинг включав також згинання рук зі штангою стоячи (підйом на біцепс), сидячи, жим з-за голови та ін. Ці «дивні» з точки зору важкої атлетики, вправи, на межі 40-50-х рр. XX ст. здобули популярність на Заході. В листопаді 1972 р. була заснована Міжнародна Федерація Пауерліфтингу (IPF), а через рік, в листопаді 1973 р. пройшов перший чемпіонат світу. В 1980 році в Ловеллі, штат Массачусетс, США жінки вперше взяли участь в чемпіонаті світу, а в 1989 р. IPF об'єднала чоловічий та жіночий чемпіонати. В 1986-му р. було засновано Всесвітній Конгрес Пауерліфтингу (WPC), згодом з'явилися й інші альтернативні міжнародні організації.
Сучасний стан. Основною дисципліною в сучасному пауерліфтингу є триборство — присідання, жим, тяга. Регламент перейшов за спадщиною від важкої атлетики — в кожній вправі по три підходи, якщо у вправі вага не підкорилася жодного разу, спортсмен вибуває зі змагань, але судді можуть дозволити спортсмену продовжити боротьбу за малі медалі в окремих вправах, якщо той добросовісно виконував свої підходи. Крім триборства, проводяться змагання по одній окремо взятій вправі жиму штанги лежачи. Поряд зі звичайним жимом штанги максимальної ваги, дедалі більшу популярність здобуває багатоповторний — «народний» жим (жим штанги з масою самого атлета на рази) Фактично, для осіб з пошкодженнями опорно-рухового апарату, жим лежачи залишається єдиною доступною силовою вправою.
Що таке пауерліфтинг для жіночої статіДівчата, які займаються цим спортом, швидко худнуть, зміцнюють власні м'язи і підвищують самооцінку. Раніше була поширена думка про те, що пауерліфтинг робить жінку чоловікоподібною. Зараз же відомо, що в організмі майбутніх матерів мало гормону тестостерону , Тому приріст величезної мускулатури практично неможливий. Тренування в силовому триборстві спрямована на опрацювання рельєфу і підвищення потужності. Дівчата, кожен день займаються пауерліфтингом, залишаються витонченими і стрункими, якщо не вживають стероїди і гормональні препарати. На замітку!Правильні заняття пауерліфтингом не завадять дівчині народити здорову дитину. Навпаки, вправи зміцнять черевну порожнину і нормалізують гормональний фон, це дозволить плоду гармонійно розвиватися в материнському череві.
Користь і шкода занять. Пауерліфтинг - спорт, який обумовлений великим ризиком отримання важких травм. Найважливіша умова довгого життя в силовому триборстві - відмінна фізична підготовка культуриста. Якщо у спортсмена непідготовлені суглоби і зв'язки і втомлені м'язи, з'являється небезпека потрапити в лікарню на довгий термін. Грамотний раціон і правильні тренування продовжать життя атлету в цьому небезпечному спорті. Користь пауерліфтингу полягає в наступному: Нормалізується сон, апетит і імунітет. Підвищується витривалість, поліпшується кровообіг. М'язи спортсмена акумулюють велику силу.
ГИРЬОВИЙ СПОРТГирьовий спорт — циклічний силовий вид спорту, який ґрунтується на підніманнях гир (гирі) максимальну кількість разів за визначений проміжок часу згідно з правилами змагань у двох змагальних вправах (двоборство: поштовх, ривок) або в одній (поштовх довгим циклом). Поштовх двох гир від грудей (короткий цикл - час на виконання вправи визначається положенням про змагання); поштовх двох або однієї гирі від грудей з опусканням у положенні вису після кожного підйому (довгий цикл - час на виконання вправи визначається положенням про змагання);
Історія розвитку гирьового спорту. Гирьовий спорт - різновид одноборств, суть якого полягає у піднесенні гирь певної ваги на граничну кількість разів. В Україні розвивається новий напрям гирьового спорту — композиційне жонглювання. Гірі, як найбільш доступний засіб для розвитку силових якостей, що не вимагають великих матеріальних витрат, особливих умов для занять, успішно заповнили цю прогалину, особливо в сільській місцевості, де проживало більша частина населення. Найвидатнішими досягненнями наших гирьовиків можна вважати результат у поштовху двох двопудових гир — 149 разів у ваговій категорії до 80 кг, показаний у 1989 році та не перевершений до сьогодні, рекорд у ривку — по 110 підйомів кожною рукою
СУЧАСНІ ЗМАГАННЯУ чоловічої – 2 дисципліни:класичне двоборство та поштовх за довгим циклом. Двоборство складається з вправи «поштовх» та вправи «ривок». У жінок – 1 дисципліна:ривок гирі. Для виконання кожної вправи дається 10 хвилин. Змагання у гирьовому спорті проводяться з гирями вагою 16, 24 та 32 кг за програмою двоборства: поштовх двох гир двома руками, ривок гирі однією та іншою рукою без перерви для відпочинку; або за програмою довгого циклу: поштовх двох гир двома руками від грудей, плюс короткий спуск гир. Також проводяться змагання за програмою жонглювання однієї гирі, у чоловіків та юнаків 16-18 років – 16 кг, для юнаків 14-15 років – 12 кг, для жінок, дівчат та юнаків 11-15 років – 8 кг.
Поштовх. Поштовх виконується з грудей зі становища, коли плечі притиснуті до тулуба, а ноги випрямлені. У момент фіксації гир зверху руки, тулуб та ноги випрямлені. Команда «Стоп» подається за умови: постановки гир (гирі) на плечові суглоби;опускання гирі (гір) із грудей. Команда «Не рахувати» подається при: поштовху з перервою в русі, тобто доштовхуванні, дотиску;поперемінному поштовху гир від грудей;зміні положення рук, гирь під час виконання підсіду перед виштовхуванням;відсутність фіксації у стартовому положенні. Попередження дається при: з'єднанні кистей рук і накладанні дужок гир один на одного.
РИВОК ГИРІВправа виконується в один прийом. Учасник повинен безперервним рухом підняти гирю на пряму руку і зафіксувати її. У момент фіксації гирі зверху рука, ноги та тулуб мають бути випрямлені. Після рахунку судді на помості учасник повинен, не торкаючись гирей плеча, тулуба, опустити її донизу для виконання чергового циклу.
Гирьовий фітнес допоможе запобігти. Остеопороз, зберігаючи міцність кісток; Артрити, зберігаючи рухливість суглобів; Психічні захворювання шляхом зняття стресів; Поганий кровотік шляхом посилення кровообігу; -Захворювання серця за рахунок покращення працездатності серцево-судинної системи; -імпотенцію за рахунок зниження ризику діабету; -втрату м’язової маси шляхом стимуляції м’язів; -ослаблення імунної системи шляхом підвищення опірності стресам;-несприятливі наслідки пологів;
Історія культуризму. Культуризм бере свій початок у Стародавній Греції. Високий престиж переможців Олімпійських ігор спричинив появу професійних спортсменів.. Культуризм відродився . Спорт став важливою частиною життя аристократії. Одначе культуризм сформувався в середовищі професійних борців і циркових атлетів. Творцем сучасного культуризму вважається Фрідріх Вільгельм Мюллер, що виступав борцем на арені цирку.
Культури́зм, Культури́зм,— «побудова тіла, будування тіла») — культура людського тіла, спрямована на пропорційний розвиток скелетних м'язів, що досягається завдяки їхній гіпертрофії і водночас зменшенню жирової тканини тіла. Гіпертрофія м'язів забезпечується систематичними тренуваннями, що полягають у виконанні різноманітних вправ з обтяженнями (тренажери, штанги, гантелі, гирі тощо), та відповідним харчуванням, що стимулює нарощування м'язів, а також дає можливість мати невисокий процент підшкірного жиру. також
Основні принципи культуризму. Систематичність тренувань. Послідовність нарощування навантажень. До кінця 20 століття у світі культуризму (особливо професійному) домінували стиль, який популяризував Джо Відер (Joe Weider). Особливістю цього стилю було надзусилля — що більші й що інтенсивніші тренування, то більші досягнення в царині культуризму. Тренування треба проводити не менш ніж тричі на тиждень, і кожне тренування може складатись навіть із кільканадцяти вправ.
Бодібілдинг допоможе запобігти:остеопорозу, зберігаючи міцність кісток; артриту, зберігаючи рухливість суглобів; психічним захворюванням – шляхом зняття стресів; поганому кровотоку – шляхом посилення кровообігу; захворюванням серця – за рахунок поліпшення працездатності серцево-судинної системи; імпотенції – за рахунок зниження ризику діабету; втрати м’язової маси – шляхом стимуляції м’язів; послабленню імунної системи – шляхом підвищення опірності стресам; несприятливим наслідкам пологів; раку – шляхом зниження рівня жирів в організмі. Отже, вибір за вами!
Стронґмен. Стронґмен — силовий вид спорту, який приваблює глядачів своїм видовищем. Спортсмени виконують вправи з масивними снарядами, такими як колеса вантажівок, газові балони, автомобілі й так далі. Вправи можуть бути націлені на найбільшу кількість повторень, на підняття найбільшої ваги або на швидкісне подолання дистанції з великим вантажем на плечах і так далі. Організатори не обмежуються перерахованими особливостями. Нове змагання зі стронґмену може представити нам і новий набір вправ. Стронґменами також називаються спортсмени, які займаються цим спортом. Більшість стронґменів сучасності спочатку займалися пауерліфтингом, важкою атлетикою або бодібілдінгом. На сьогодні змагання зі стронґмену все частіше проводяться на міжнародному рівні, оскільки стронґмен — дуже молодий і недоступний вид спорту,
ІСТОРІЯ АМРЕСТЛІНГУЦей вид спорту народився півстоліття тому в американському барі. Армрестлінг не потребує якоїсь особливої екіпіровки, головне, що потрібно — це сила, спритність і витривалість — якості, властиві будь-якому справжньому чоловікові. Армрестлінг є вид спортивної боротьби — поєдинок на руках, що проводиться за певними правилами на спеціальних столах. Армрестлінг стали називати армспортом, армрестлерів армборцями. Предметом особливої гордості для українців є той факт, що європейський і міжнародний армрестлінг зобов'язаний своєму розвитку українцю — видатному спортсмену і діячеві спорту Ігорю Мазуренку. Ігор Мазуренко очолює кілька міжнародних організацій армрестлінгу та є організатором всіх найбільших спортивних подій з армрестлінгу в світі.
АМРЕСТЛІНГАмрестлінг є найбільш демократичним і «мирним» видом єдиноборств, який не вимагає спеціальних для цього приміщень, обладнання та спорядження. Попри це, на відміну від іншого виду спорту, людина будь-якого віку може отримати шанс виграти змагання з армрестлінгу. Зчіплюють руки і намагаються пересилити один одного і тим самим покласти руку суперника на поверхню столу. Одними з найяскравіших представників України у цьому виді спорту є неодноразові переможці світових та континентальних першостей: Олег Жох, уродженець Рівненщини. Андрій Пушкар, уродженець Тернопільщини.]Максим Поліщук, уродженець Тернопільщини[