Презентація " СІМ ЧУДЕС КОСТОПІЛЬЩИНИ"

Про матеріал
Завдяки презентації можна не лише дізнатися ,але й побачити наймальовничіші куточки, природних,історичних та архітектурних памяток Костопільщини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

СІМ ЧУДЕС КОСТОПІЛЬЩИНИ

Номер слайду 2

Базальтові стовпи. Цією пам’яткою природа довела свою неперевершеність майстра-архітектора. Вона запропонувала нам унікальну споруду із базальтових стовпів-багатогранників, що вишикуванв своєю монументальністю та стрункістю геометричних фігур. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 м. переважають із товщиною 0,8-1,0 м. висота від 3-х до 30 м. І все це — в обрамленні філософського спокою кришталевої води. В оточенні базальтових скель, порослих лісом, розташувалося велике озеро із синьо-зеленою, наче морською, водою. А посеред озера знаходиться мальовничий базальтовий острів, теж порослий зеленню, який називають "островом кохання" і куди припливають на човнах молоді пари. Хочете пересвідчитись, що таке є насправді, й помилуватись чудом? Завітайте на Івано-Долинське родовище базальтів, що в с. Берестовець Костопільського району Рівненської області.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Батьківщина УПАВ урочищі Гутвин (поблизу села Малий Стидин) на високому пагорбі, зарослому травою, височить символічний пам’ятник воякам УПА. Колись на цьому місці розташовувалось невелике село Гутвин на 80 дворів. Досі тут залишилися сади, які нині дещо занехаяні. Хат, щоправда, вже немає. Саме з цього села й розпочалася історія Української повстанської армії, бо тут відбувся перший з’їзд вояків УПА у жовтні 1942 року. Командиром УПА-Північ був Дмитро Клячківський (псевдо Клим Савур). Тут розташовувався штаб і проводився вишкіл вояків. Пізніше всі мешканці Гутвина переселилися у Малий Мидськ. А на пагорбі колишнього села у 2002 році відкрили пам’ятник, перший камінь якого заклав В’ячеслав Чорновіл. Подивитись на пам’ятник до урочища приїжджають навіть туристи з Польщі, незважаючи на історичні події, під час яких поляки та "упівці" були по різні боки фронту. 

Номер слайду 6

Музей лісу. Він схожий більше на парк, але не простий. Він оберігає чимало особливостей лісового багатства Рівненщини. Тут уже зайнялися ландшафтним дизайном, оформили прогулянкову доріжку, викладену зрубами дуба, композиції з поєднання дерев, кущів, у тому числі рідкісних. Наприклад, тут можна побачити сосну, з якої будували кораблі. Сюди вже традиційно приїжджають фотографуватися молодята, так гарно навколо. З часом планують запровадити в музеї пізнавально-оглядові екскурсії, а також розмістити стенди з інформацією про особливості лісів на Рівненщині. Серед них знайдеться місце й стенду з фото й довідкою про 250-літній дуб, який також росте на Костопільщині. 

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Костопільський районний краєзнавчий музей. Серед традиційних експозицій, які можна побачити у багатьох музеях, тут привертає увагу стрій військової техніки, вишикуваної на подвір’ї. Експозиція “Військова техніка періоду другої світової війни”, яка налічує 17 експонатів. Тут можна побачити танк “ІС-3”, автоматичну зенітну установку, реактивний міномет БМ-13 “Катюша”, гаубицю 203 та інші. Усі вони — не макети, а справді колись діюча зброя. Доказ тому — вже згаданий танк, який доїхав до Костополя на своїх же гусеницях і зупинився. Так і став музейним експонатом. У музеї є зал з експозицією різноманітних вишитих рушників. Ще одна виняткова виставка — експозиція іграшок, якими розважають дітей у ляльковому театрі. Тут можна спробувати себе у ролі лялькаря й покерувати лялькою-маріонеткою, лялькою-планшеткою та іншими.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Суський ботанічний заказник. Суський ботанічний заказник розташований на території Суського лісництва Клеванського держлісгоспу (Костопільський район Рівненської області). Площа 298 га, створений у 1984 р. Являє собою масив старовікового соснового лісу. Місце зростання рідкісних внесених до Червоної книги України видів рослин вовчих ягід пахучих та зозулиних черевичок справжні, півники сибірські, лілія лісова, коручка чемерникоподібна. Трапляється цінна лікарська рослина - наперстянка великоквіткова. До того ж у Суську розташований кінний клуб, де пропонують відпочинок на природі, катання на конях чи поні та навіть пейнтбол, спортинг.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Покровська церква Покровська церква і дзвіниця у селі Великий Стидин — пам’ятки архітектури та містобудування національного значення. Вони були споруджені в 1768 році на кошти і стараннями прихожан, деревяна і крита жестю, трьох купольна. Побудована з допомогою однієї сокири. З 1902 р. у церкві було 5 дзвонів, до наших днів вони не збереглися. В 1906р. було проведено капітальний ремонт церкви, підмуровано кам’яний фундамент, замінено підвали, підлогу, прорізано великі вікна та двері з північної сторони. Даний ансамбль є яскравим прикладом волинської школи дерев’яної народної архітектури. Церкву видно одразу при в’їзді в село.

Номер слайду 13

Окрасою Костополя став побудований у 1893 році храм Св. Олександра Невського. Він є зразком волинської монументальної архітектури кінця XIX — поч. XX ст. з використанням “єпархіального” стилю. Ось уже понад століття православна святиня збирає на богослужіння костопільчан. Стіни храму, напевно, пам’ятають багато історичних подій, зокрема, й воєнних лихоліть. З 2005 року при храмі діє недільна школа, в якій діти вивчають Закон Божий, готують виступи на Різдвяні свята та Пасху, відвідують православні монастирі. Храм Св. Олександра Невського

Номер слайду 14

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Шевельова Олександра Анатоліївна
  Було цікаво ознайомитись з пам'ятками Костополя. Візьму до уваги. Дякую.
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
29 грудня 2019
Переглядів
51
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку