Презентація "Система шкільної освіти У Великій Британії".

Про матеріал
Презентація на тему "Система освіти у Великій Британії" . Ключові компоненти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Велика. Британія. Система шкільної освіти. Presented by: Сущенко І. А.

Номер слайду 2

Британська система освіти розвивалась на протязі багатьох століть і керується жорсткими вимогами щодо якості навчання. Для кожного громадянина у віці від 5 до 16 років освіта є обов‘язковою, а кваліфікації, отримані в Сполученому Королівстві визнаються в усьому світі. Великобританія — одна з найпопулярніших країн для навчання у світі.

Номер слайду 3

Сучасна система освіти Великої Британії вміщує у собі такі елементи:дошкільне виховання;початкова (Elementary School)– перший етап: з 5 до 7років; другий етап: з 7 до 11років.середня (Secondary School) – перший етап: з 11 до 14 років; другий етап: з 14 до 16 років.система підготовки до університету (Further Education);вища освіта (Higher Education).

Номер слайду 4

Цікаво, що перші навчальні заклади у Великій Британії почали з’являтися ще у 12 столітті. І окрім того, що освіта там дещо консервативна, вона ще й гнучка і підлаштовується під реалії сучасного світу. Гарантією якості британської освіти є жорсткий контроль з боку держави. Регулярно спеціальні комісії перевіряють всі навчальні заклади в абсолютно різних областях: Заходи щодо забезпечення здоров'я та безпеки студентів. Управління. Організація. Заходи щодо забезпечення благополуччя студентів. Якість викладання

Номер слайду 5

Дошкільна освіта в Англії не є обов'язковою, батьки самі вирішують, чи віддавати дітей у садочки для підготовки до школи і кращої соціалізації. Так, британські діти відвідують садочок у віці від 2 до 5 років. Саме там вони вчаться читати і писати, розвивають навички спілкування з однолітками, і все це в ігровій формі. У залежності від розумових здібностей та навчальних умінь, діти поділяють на такі групи: А – здібні, підготовлені; В – з середніми здібностями; С – з низьким рівнем читання, письма і лічби. Британські школярі мають оцінки в форматі A, B, C, D, E, F, G. Важливо: для вступу на програму A-level потрібні оцінки не нижче A, B, C.

Номер слайду 6

В АНГЛІЇ ОЦІНКА А – ОЗНАЧАЄ «ВІДМІННО», U – «НЕЗАДОВІЛЬНО». У ДЕЯКИХ ПРИВАТНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УЧНЯМ СТАВЛЯТЬ ДРУГУ ОЦІНКУ – ЗА СТАРАННІСТЬ, ДЕ 1 ОЗНАЧАЄ ХОРОШУ АКТИВНУ РОБОТУ, А 5 – СВІДЧИТЬ ПРО НЕЗАДОВІЛЬНУ РОБОТУ. ТАКА СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ПОДОБАЄТЬСЯ УЧНЯМ ТА ЇХНІМ БАТЬКАМ. НА ЇХНЮ ДУМКУ, САМЕ ТАКЕ ОЦІНЮВАННЯ Є СПРАВЕДЛИВИМ, БО ЧАСОМ ТАК БУВАЄ, ЩО НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЗНАЧНІ ЗУСИЛЛЯ ПРЕДМЕТ ВИВЧИТИ НЕ ВДАЄТЬСЯ. НАТОМІСТЬ, ПОГАНІ ОЦІНКИ ЛИШЕ ДЕМОТИВУЮТЬ ДІТЕЙ. НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ШКОЛАХ ПОДІЛЕНИЙ НА ТРИМЕСТРИ, ТРИВАЛІСТЬ КОЖНОГО – 12 ТИЖНІВ. КІЛЬКІСТЬ УРОКІВ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВІКУ ШКОЛЯРІВ, АЛЕ ПРИ ЦЬОМУ, ВОНИ ЗАВЖДИ ЗАЙМАЮТЬСЯ ТВОРЧІСТЮ ТА СПОРТОМ. ЯК ВЖЕ ЗАЗНАЧАЛОСЬ ВИЩЕ, ОСОБЛИВУ УВАГУ ПЕДАГОГИ ЗВЕРТАЮТЬ НА ВИХОВАННЯ: ВОНИ НАМАГАЮТЬСЯ РОЗВИВАТИ В ДІТЯХ ЛІДЕРСЬКІ ЯКОСТІ, ДОПИТЛИВІСТЬ, ВИХОВУВАТИ ВІЛЬНИХ ОСОБИСТОСТЕЙ, ЗДАТНИХ РОБИТИ ВИБІР. ТАКОЖ АКЦЕНТУЮТЬ УВАГУ НА ВІДСТОЮВАННІ СВОЄЇ ПОЗИЦІЇ, ДОСЯГАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ, І ПРИ ЦЬОМУ, БУТИ ГІДНИМИ ЧЛЕНАМИ СУСПІЛЬСТВА, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НАЗИВАТИ СЕБЕ ІСТИННИМИ ЛЕДІ ТА ДЖЕНТЛЬМЕНАМИ.

Номер слайду 7

Набір обов’язкових предметів змінюється залежно до віку дітей. У початковій школі учні вивчають англійську мову, математику, історію, географію, музику, технології промисловості та мистецтво. З 11 років до обовязкових предметів відносять англійську, математику та науки (основи хімії, біології та фізики). Інші предмети учень може вибирати разом з батьками зважаючи на свої вподобання. З 14 до 16 років школярі готуються до здачі екзамену GCSE (General Certificate of Secondary Education – загальне свідоцтво про середню освіту).

Номер слайду 8

GCSE — General Certificate of Secondary Education — загальне свідоцтво про середню освіту. Середні школи готують учнів до іспитів на отримання цієї кваліфікації . На цьому етапі закінчується обов‘язкова освіта і учні мають можливість працевлаштування.

Номер слайду 9

Шкільне навчання триває у Великій Британії тринадцять років. Більша частина шкіл працює за системою роздільного навчання та проживання хлопчиків і дівчат.01 Обов’язковою є шкільна форма – кожна школа має власний колір і фасон: для хлопчиків костюми, для дівчат – блузка, джемпер і спідниця. Краватка обов’язкова для всіх відповідного кольору школи02 У приватних школах існує сувора дисципліна: заборонено грубити вчителям і виходити за межі школи без дозволу.03 Особливості системи освіти.

Номер слайду 10

ШКОЛА-ПАНСІОН - ЦЕ ЗАКЛАД, ДЕ УЧНІ ВЧАТЬСЯ ТА ПРОЖИВАЮТЬ ПРОТЯГОМ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ. ШКОЛИ-ПАНСІОНИ ПРОПОНУЮТЬ ШИРОКИЙ СПЕКТР МІЖНАРОДНО ВИЗНАНИХ КВАЛІФІКАЦІЙ З РІЗНИХ ПРЕДМЕТІВ, ТАКИХ ЯК МАТЕМАТИКА, ІСТОРІЯ, ГЕОГРАФІЯ, ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ФІЗИКА, ЛІТЕРАТУРА ТА ІНОЗЕМНІ МОВИ. У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ Є ДВА ТИПИ ШКІЛ-ПАНСІОНІВ: НЕЗАЛЕЖНІ ТА ДЕРЖАВНІ. НЕЗАЛЕЖНІ ШКОЛИ-ПАНСІОНИ: ТАКІ ШКОЛИ СТЯГУЮТЬ ПЛАТУ ЗА НАВЧАННЯ ТА ПРОЖИВАННЯ З БАТЬКІВ. ДЕРЖАВНІ ШКОЛИ-ПАНСІОНИ: У ТАКИХ ШКОЛАХ ОПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ БЕЗКОШТОВНА, ПРОТЕ ВАРТІСТЬ ПРОЖИВАННЯ ОПЛАЧУЄТЬСЯ БАТЬКАМИ. РІЗНИЦЯ МІЖ ЦИМИ ШКОЛАМИ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩО В НЕЗАЛЕЖНІЙ ШКОЛІ ПАНСІОНІ МОЖУТЬ НАВЧАТИСЯ УЧНІ З УСІХ КУТОЧКІВ СВІТУ, НАТОМІСТЬ ДЕРЖАВНІ ПРОПОНУЮТЬ СВОЇ ПОСЛУГИ ТІЛЬКИ УЧНЯМ З ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПРОСТОРУ.

Номер слайду 11

Вищу освіту можна розділити на додипломне навчання та післядипломне. Додипломне навчання означає, що при його закінченні студенти мають змогу отримати ступінь бакалавра. Перший ступінь може бути звичайним і з відзнакою. У цьому випадку вивчається значна кількість дисциплін. Освіта після 16 років називається подальшою (further education). Вона включає підготовку до університету, вищу освіту та післядипломну освіту. A-levels є найпоширенішою навчальною програмою після 16 років, програмою останніх двох років британської середньої школи, що готує до вступу в університет. У 18 років складаються іспити. Вища освіта у Великій Британії є державною. Для вступу до університету не потрібно здавати вступні іспити. Майбутні абітурієнти здають іспити після закінчення школи та отримують сертифікат про середню освіту з відповідним рівнем знань. Інший варіант – проходження програми підготовки до вищих навчальних закладів. Другий ступінь – академічний курс на присудження ступеня магістра, магістра філософії і доктора філософії. У другому ж випадку вивчається обмежена кількість предметів з поглибленим вивченням.

Номер слайду 12

перший рівень (NVQlevel 1)другий рівень (NVQlevel 2) п’ятий рівень (NVQlevel 5третій рівень (NVQlevel 3) четвертий рівень (NVQlevel 4)Для підготовки кадрів різних галузей з економіки було встановлено професійні кваліфікації, так звані компетенції:виконання одноманітної роботивиконання складних, комплексних і творчих видів діяльності з відповідальністю з широкого спектру діяльності в рамках професії (для деяких професій це найвищий рівень кваліфікації – виконання робіт, які вимагають навичок менеджменту, особистої відповідальності та лідерських якостей (лише цей рівень є рівнем вищої професійної освітивиконання роботи автономно і відповідальновиконання комплексних і спеціалізованих робіт, повязаних із вирішенням професійних проблем, плануванням, проектуванням і особистою відповідальністю за виконану роботперший рівень (NVQlevel 1)другий рівень (NVQlevel 2)третій рівень (NVQlevel 3) четвертий рівень (NVQlevel 4)п’ятий рівень (NVQlevel 5

Номер слайду 13

Велику увагу приділяють заняттям із застосуванням семінару,дискусії та диспуту. Дискусію можна розглядати як метод навчання і форму організації навчального процесу. На думку англійських спеціалістів, дискусії притаманні такі переваги:– дискусія сприяє виробленню у студентів вміння висловлювати і аргументувати власну думку;– формує наукове мислення;– вчить слухати один одного;– заставляє студентів виступати в ролі критиків;– сприяє спонтанності мовлення, адже для того, щоб вести дискусію, потрібно не лише логічно будувати висловлювання, а й правильно формувати свої судження.

Номер слайду 14

Особливістю вищої освіти у Великобританії педагоги вважають тьюторський метод. Тьюторські заняття проводяться викладачами, аспірантами, а також спеціалістами-практиками. Відвідування таких занять вважається обов’язковим. Звичайне тьюторське заняття в Оксфордському чи Кембриджському університеті виглядає приблизно так: студент читає реферат, викладач відразу його коментує, після чого проводиться дискусія, а потім дається домашнє завдання до наступного заняття та його розгляд. Якщо студентів у групі багато, тьютор збирає реферати наперед і повертає студентові з письмовими коментарями.

Номер слайду 15

У процесі навчання увага зосереджується на самостійну роботу студентів. Успішність оцінюється написанням письмових робіт, так званих академічних есе. Щодо іноземних студентів, то одразу після школи їм не дозволяється вступати в університети Великої Британії. Школярі мають закінчити дворічну програму A-level у приватній школі або вступити на аналогічну програму в коледж.

Номер слайду 16

Можна виокремити такі особливості англійської вищої освіти:– жорсткі механізми контролю за самостійною роботою студентів спонукають студентів до систематичної навчальної праці, а також до самостійного проведення наукових досліджень;– викладачеві (як правило, професорові) надається “свобода” дій в організації роботи й інтерпретації професійних обов’язків, професор несе особисту відповідальність за якість навчання;– значну кількість дисциплін студенти можуть вибирати добровільно;– навчальні курси в українських ВНЗ переповнені інформацією порівняно з аналогічними дисциплінами в англійських університетах, а це не залишає достатньо часу для самостійної роботи студента (до речі, співвідношення аудиторної та самостійної роботи в провідних ВНЗ Великобританії коливається від 1:2 до 1:3; як відомо, самостійна робота студента має такі переваги: глибоке вивчення даної проблеми, формування дослідницьких навиків і виявлення творчого потенціалу через написання есе, презентацій, проектів та ін.);– вища школа у Великобританії порівняно з українською має більші фінансові можливості, що сприяє розвитку науково-педагогічних досліджень. НАЙПРЕСТИЖНІШИМИ УНІВЕРСИТЕТАМИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ Є ОКСФОРД ТА КЕМБРИДЖ. РАЗОМ ЇХ НАЗИВАЮТЬ ОКСБРИДЖ.

Номер слайду 17

штраф за пропущені заняття. Даний засіб контролю школярів був введений через постійні пропуски уроків учнями, які разом з батьками відпочивають за кордоном. Так, за підрахунками через сімейні обставини учень початкової школи пропускає в середньому 17 днів на рік, учень середньої школи – 23 дні. Потім дитина не може наздогнати однокласників, тому доводиться займатися додатково. Відтепер брати дитину з собою можна лише з дозволу директора школи і не більше ніж на 10 днів у році. За порушення даних вимог накладатиметься на батьків штраф у розмірі кількасот фунтів.«Англійські парадокси»01

Номер слайду 18

«Англійські парадокси»020304штраф за двійки. Відтепер батьки учнів, які не встигають, повинні платити школі 500 фунтів стерлінгів на рік.таємниці геометрії. Через те, що батьки не завжди в змозі допомагати дітям з алгебри та геометрії, були введені пробні, так звані, вечірні математичні курси для батьків. Створені силами місцевих вчителів, вони розраховані на 10 тижнів, упродовж яких «студенти» повторюють основні теми шкільної програми, а наприкінці можуть здати тест, аналогічний випускним іспитам у коледжі. Тепер планують організувати схожі курси з інформатики та англійської мови.прагнення творчості. Підлітки з неблагополучних районів отримали можливість розвинути свої творчі можливості, попрацювавши разом з найвідомішими вченими, художниками, режисерами. Спеціальна програма, розрахована на три роки, охопить близько 40 районів країни.

Номер слайду 19

Особливості навчання у Великій Британії для українців. Понад 100 тисяч українців переїхали до Великої Британії за програмою для переселенців. Більшість із них – мами з дітьми, тож десятки тисяч дітей сіли за шкільні парти у далекій країні. У Великій Британії до школи влаштувати дітей простіше, ніж до дитячого садочка, адже місць набагато менше. Навчальні заклади часто компенсують українцям витрати на шкільне приладдя. Вищі навчальні заклади також охоче приймають українців. Більше про навчання у Великій Британії, його особливості та відмінності від українського дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома"

Номер слайду 20

Сучасна освіта Великої Британії розвивається у контексті освітньої стратегії ЄС з урахуванням власної національної культури, соціальних потреб та економічних можливостей.

Номер слайду 21

ОСОБЛИВУ УВАГУ ХОЧУ ЗВЕРНУТИ НА «АНГЛІЙСЬКІ ПАРАДОКСИ» В ОСВІТІ. ЦІ ДОСИТЬ ЦІКАВІ І ДІЄВІ НОВОВВЕДЕННЯ, НА МОЮ ДУМКУ, МАЮТЬ ПРИНЕСТИ БАЖАНІ РЕЗУЛЬТАТИ. АКЦЕНТУЮЧИ УВАГУ БАТЬКІВ НА ПРОБЛЕМАХ ЇХНІХ ДІТЕЙ, ТА ДОПОМАГАЮЧИ ПРИ ЇХ ВИРІШЕННІ, ДЕРЖАВА РОБИТЬ ПОЗИТИВНІ КРОКИ В НАДАННІ ЯКІСНОЇ ОСВІТИ. ЗАГАЛОМ, Я ВВАЖАЮ, ЩО ТАКІ МЕТОДИ РОБОТИ З УЧНІВСЬКИМ КОЛЕКТИВОМ БУЛИ Б ДОСИТЬ ДІЄВИМИ І НА ТЕРИТОРІЇ НАШОЇ ДЕРЖАВИ, ПРИ НАЯВНОСТІ ВІДПОВІДПОВІДНОЇ ПІДТРИМКИ, ФІНАНСУВАННЯ ТА НАГЛЯДУ З БОКУ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ.

Номер слайду 22

ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ:https://bg-education.com/tpost/hv0xrtk7y5-sistema-osvti-u-spoluchenomu-korolvstv-vhttps://vseosvita.ua/news/sistema-osviti-u-velikij-britanii-2547.htmlhttps://edusteps.com.ua/ua/articles/britain/1733-sistema-osviti-v-velikobritaniji.htmlhttps://vuzlit.com/343210/porivnyalna_harakteristika_sistem_osviti_ukrayini_velikobritaniyi

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Презентації
Додано
11 лютого
Переглядів
514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку