Презентація "Складові здорового способу життя"

Про матеріал
Презентація "Складові здорового способу життя" знайоми учнів з поняттям здоров’я та здоровий спосіб життя, з основними складовими здорового способу життя: раціональне харчування, рухова активність, особиста і побутова гігієна, відпочинок.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Здоровий спосіб життя - спосіб життя окремої людини з метою профілактики хвороб і зміцнення здоров'я. 

Номер слайду 3

Основні принципи здорового способу життя 1. Єдність складових здоров'я 2. Активність 3. Ритмічність 4. Адаптивність 5. Відповідність 6. Самоорганізованість 7. Індивідуальність

Номер слайду 4

Фізіологічні адаптаційних можливостях людини до впливів зовнішнього середовища і змін станів внутрішнього середовища. «здоровий спосіб життя» різні складові,але більшість з них вважають базовими: виховання з раннього дитинства здорових звичок і навичок; навколишнє середовище: безпечна і сприятлива для проживання, знання про вплив навколишніх предметів на здоров'я; відмова від куріння, вживання наркотиків, вживання алкоголю. харчування: помірне, відповідне фізіологічним особливостям конкретної людини, інформованість про якість вживаних продуктів; руху:  фізично активне життя, включаючи спеціальні фізичні вправи (наприклад фітнес), з урахуванням вікових та фізіологічних особливостей; гігієна організму: дотримання правил особистої та громадської  гігієни, володіння навичками першої допомоги; загартовування.

Номер слайду 5

На фізіологічний стан людини великий вплив робить його психоемоційний стан, який залежить, в свою чергу, від його ментальних установок. Тому деякі вчені також виділяють додатково такі аспекти здорового способу життя: емоційне самопочуття: психогігієна, вміння справлятися з власними емоціями, проблемами; інтелектуальне самопочуття: здатність людини взнавати і використовувати нову інформацію для оптимальних дій в нових обставинах. Позитивне мислення. духовне самопочуття: здатність встановлювати дійсно значимі, конструктивні життєві цілі, прагнути до них і досягати їх. Оптимізм. Деякі дослідники виділяють також «соціальне самопочуття» - здатність взаємодіяти з іншими людьми.

Номер слайду 6

Здорове харчування — один із фундаментальних факторів, що підтримують здоров’я і настрій людини протягом усього життя. За даними вітчизняних фізіологів (Зубар Н.М., Руль Ю.В.) здоров’я на 40–45% залежить від харчування. Правильне здорове харчування сприяє росту і розвитку організму, забезпечує нормальний фізичний і психічний розвиток дітей, підвищує імунітет і захищає від несприятливої екологічної ситуації, що оточує нас сьогодні.

Номер слайду 7

Для підтримки здорового апетиту та оптимальної секреції доцільним є 3–4 разове харчування з інтервалами між прийомами в 4–6 годин і за 2 години до роботи, що пов’язане з тривалістю розщеплення і засвоєнням харчових речовин. Вечеряти рекомендується за 2–3 години до сну. Їжа повинна розподілятися за прийомами відповідно до біоритмів людини, режиму і характеру трудової та іншої діяльності. До дітей і школярів потрібно підходити індивідуально. Для забезпечення здорового харчування їм рекомендується 4-х разовий прийом їжі: сніданок 25% всього добового раціону, 2-й сніданок 15%, обід — 35%, вечеря — 25%.

Номер слайду 8

«чупа-чупс» чіпси ароматизатори, барвники та смакові добавок газовані солодкі напої  шоколадні батончики  ковбасні вироби їжа фаст-фут напівфабрикати

Номер слайду 9

Шкідливі звички Алкоголь Куріння Наркотики

Номер слайду 10

Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, який не курить. Легені людини яка не курить і яка курить

Номер слайду 11

Відмічається прямий зв'язок між рівнем смертності від алкогольних захворювань, кількістю вживання спиртного. Половина транспортних аварій зі смертельними наслідками, убивств і самогубств пов'язані з пияцтвом і алкоголізмом. Молоді люди гинуть від раптової смерті (травма, зупинка серця, гострого отруєння алкоголем). При алкоголізмі, як правило, людина психічно деградує.  Разом з пияцтвом у сім'ю приходять матеріальні нестатки, на грунті цього починаються сварки, обвинувачення, бійки. Багато сімей внаслідок цього розпадаються. Вплив алкоголю на мозг

Номер слайду 12

Один з міфів про наркотики говорить, що наркотики стимулюють творчі здібності. Однак, істина прямо протилежна.  Наркотики руйнують творчі здібності  Людина відчуває різні емоції. Існує ціла шкала таких емоцій, на верхівці якої ентузіазм, а в самому низу - апатія. Протягом всього свого життя люди рухаються то вгору, то вниз цією шкалою. Наркотики впливають на настрій людини.  Той, кому сумно, може вживати наркотики, щоб отримати позірне відчуття щастя. Однак такий спосіб не працює. Кокаїн дає людині фальшиве відчуття радості. Але коли дія наркотику припиняється, людина стрімко падає ще нижче, ніж була раніше. І з кожним разом це емоційне падіння все нижче і нижче. В решті решт, наркотики остаточно зруйнують всі творчі здібності людини.

Номер слайду 13

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бардукова Ніна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
6 жовтня 2021
Переглядів
8306
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку