Презентація " Слов'янськ пам'ятає героїв" до дня вшанування пам'яті ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Про матеріал

Презентація присвячена вшануванню ліквідаторів аварії на Чоробильської АЕС. Містить інформацію краєзнавчого музею міста Слов'янська та спогади очевидців. Виховує в учнів повагу до людей які віддали здоров'я та власне життя на благо своєї Батьківщини. Спонукає до проведення дослідницької роботи та збору інформації очевидців для збереження минулого свого народу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Слов’янськ пам’ятає героїв

Номер слайду 2

Серед 650 тисяч учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 700 осіб були мешканцями м. Слов’янська Донецької області.

Номер слайду 3

У Слов’янському міському історико-краєзнавчому музеїзберігаються газетні публікації, нагороди,фотографії, особисті речі ліквідаторів. Деяких з них немає серед живих уже багато років.

Номер слайду 4

У телеграмі не зазначено, що В. Л. Степанов брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС…але помер він там…

Номер слайду 5

Зі спогадів мешканця Слов’янська Миколая Миколайовича Гришина, який брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вони також зберігаються у міському музеї

Номер слайду 6

На Чорнобильській станції виконували найчорнішу роботу: знімали пластами заражений грунт (глибиною на багнет лопати) ... Кілька разів довелося працювати у безпосередній близькості до реактора - тоді видавали захисні халати, респіратори. Звичайно "пелюсток" (респіраторів) не вистачало. Ми діставали їх, міняючи на спирт…

Номер слайду 7

Своїми спогадами про військову службу у Чорнобилі поділився мешканець Слов′янська Анісков Дмитро Миколайович, 1967р. народження. Вночі 26 квітня пролунала тривога « шнур» з загальним кодом «Ясень»- це загальна тривога. Зброю наказали залишити в розташуванні частини. Куди їдемо не пояснювали…

Номер слайду 8

А через три дні ми знову поїхали до Києва -стояти в охороні. Йшла Першотравнева демонстрація, потім 6 травня стояли в оточенні, йшла Велогонка Союзу. Нам суворо заборонили розмовляти з людьми , що-небудь розповідати…

Номер слайду 9

Я був радистом, мені, можна сказати, пощастило. Я протягував лінії до ХАЯТ. Хлопці з моєї часті виконували різні роботи, були і ті у кого робочий день тривав 40 секунд. Вони скидували з даху сильно радіоактивні залишки після вибуху. 40 секунд працюєш, потім день відпочиваєш, але за ці 40 секунд віддаєш частину свого життя.

Номер слайду 10

Кожен день нам в спеціальну картку записували радіацію які ми отримували. Писали в цілому рівень в місті, але ж у кожного був різний рівень, бо виконували роботи в близькості до реактора, тому ці показники були сильно відносні…

Номер слайду 11

Взагалі настрій був нормальний, а що нам,молодим хлопцям, радіацію то не видно, про наслідки ніхто не розповідав, тих хто отримував дуже великі дози опромінювання зразу ж переводили до інших підрозділів в Одесу, тому смертей ми не бачили. Та і розуміли ми « якщо не ми, то хто?»

Номер слайду 12

Не викликає сумнівів лише одне – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС мають згадуватися не лише 1 раз на рік. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!

pptx
Додано
24 липня 2018
Переглядів
861
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку