18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація "Сонце – найближча зоря"

Про матеріал
Презентація створена для кращого засвоєння теми «Сонце- найближча зоря.». Мотивацію навчання забезпечує групова та індивідуальна пошукова робота, застосування сучасних мультимедійних технологій та елементів рольової гри. Участь у проекті сприяє поглибленню знань учнів, формуванню їхнього наукового світогляду, основних життєвих компетенцій, зокрема інформаційної, соціальної, діяльнісної.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Сонце- величезна газова куля,зірка, що є джерелом світла,тепла і життя на Землі. Сонце- є центром Сонячної системи, навколо якого рухаються всі небесні тіла.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Якими є розміри Сонця? Відстань до Ц.Галактики 10000пк Період обертання Навколо ц.Галакти 200млн р. Температура Поверхні 6000К Густина 1408кг/м Світність 3,85∙1026Вт Радіус 6,966∙108м Маса 1,989∙1030кг

Номер слайду 6

Наші дослідження Маса Сонця у 333 разів більша за масу Землі. Радіус перевищує земний у 109 разів. Сонце випромінює енергію в усьому діапазоні довжин електромагнітних хвиль:від гамма випромінювання до радіохвиль. Світність, або потужність випромінювання Сонця настільки велика, що при сучасному розвитку електроенергетики людство лише за 10 млн років змогло б виробити таку кількість електроенергії, яка дорівнювала б енергії, що її випромінює Сонце за 1 секунду.

Номер слайду 7

Наші дослідження .Якщо помістити центр Сонця на місце Землі, то його край виявиться далеко за орбітою Місяця. .Щоб на сучасному реактивному літаку долетіти від центра до краю Сонця,знадобиться приблизно два тижні. .Щоб облетіти на тому ж літаку навколо Сонця, доведеться витратити майже півроку. .Цей літак облітає Землю за 15-20 годин.

Номер слайду 8

Хімічний склад Сонця: (до складу входять 72 хімічних елемента) 70%-маси Сонця складає водень 28%- гелій 2%-важки елементи

Номер слайду 9

Залежно від температури та процесів,що відбуваються, у Сонці виділяють: Ядро,зону променистої рівноваги, конвективну зону та атмосферу. Сонячна пляма-почасова зона Охолодження газу спалах протуберанець Корональні петлі

Номер слайду 10

Ядро – центральна область Сонця, в якій за надвисокого тиску та температури 15 млн К відбуваються термоядерні реакції Зовнішні шари Сонця називають атмосферою. Вона поділяється: 1.Фотосфера; 2.Хромосфера; 3.Корона.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Сонце – одна із зірок Галактики Сонце Воно перебуває на відстані 30000 св.р. від її центра. Сонце разом зі своєю планетною системою обертається навколо центра Галактики зі швидкістю 250 км/с, і робить повний оберт приблизно за 200 млн років.

Номер слайду 13

Сонце – одна із зірок Галактики Сонце Наша зоря розташована між двома спіральними рукавами І ніколи не потрапляла в них. Таке розміщення у відносно спокійній частині Галактики є надзвичайно важливою умовою виникнення та існування життя на Землі.

Номер слайду 14

Сонце- жовто-зелена мала зірка з температурою на поверхні 6000 градусів по Цельсію. У центрі температура у 300разі вища. Діаметр Сонця у 100 разів більший за діаметр Землі. Сонце складається з власного тіла і сонячної корони, що простягається на мільйони кілометрів.

Номер слайду 15

Будова Сонця

Номер слайду 16

1.Сонце належить до карликових зір 2.Колір Сонця жовтий 3.Клас G 2

Номер слайду 17

Як і всі зірки Галактики, Сонце народилося з газопилової туманності. Час життя Сонця становить- 5 млрд. років.

Номер слайду 18

На початку свого існування Сонце складалося на три чверті з водню. Водень внаслідок термоядерних реакцій перетворюється у Гелій і при цьому виділяється енергія, яку випромінює Сонце.

Номер слайду 19

Приблизно через 5 мільярдів років Сонце світитиме вдвічі яскравіше, діаметр стане удвічі більшим. У центрі нашої зорі весь водень уже вигорить і замінеться Гелієм. Наше світило почне перетворюватися на червоного гіганта. Ще через один мільярд років розміри Сонця стануть у 100 Разів більшими, світність збільшиться в 2000 разів. Температура поверхні знизиться на 2000 градусів, але ніщо живе на Землі це не врятує.

Номер слайду 20

Наша зоря закінчить своє існування як білий карлик ,зацікавивши астрономів новою планетарною туманністю, форма якої може бути дуже цікавою дякуючи впливу планет.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Зовнішні шари Сонця називають атмосферою. вона поділяється: 1.Фотосфера; 2.Хромосфера; 3.Корона.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Сукупність явищ на поверхні Сонця зумовлених процесами в його надрах, називають сонячною активністю. ЇЇ прояви є плями, факели, протуберанці,спалахи

Номер слайду 25

Протуберанці (величезні потоки плазми)

Номер слайду 26

(неперервний потік частинок-протонів,електронів, альфа частинок,іонів)

Номер слайду 27

(Світлі утворення ,що мають складну волокнисту структуру)

Номер слайду 28

Спалахи (різкі збільшення яскравості незначних ділянок хромосфери)

Номер слайду 29

Служба Сонця – це створена у світі система неперервного стеження за станом Сонця, основним завданням служби є реєстрація центрів сонячної активності та всіх сонячних спалахів. У 1844 році Г.Швабе виявив 11-річний цикл сонячної активності. У кожному циклі активність зростає близько 4 років, а потім 7 років затухає. Вчені ведуть умовну нумерацію циклів. Першим вважають той, що розпочався В 1755 році. З 2008 року триває 24-й цикл.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Коли сонячна активність досягає свого піку, щодоби може ставатися до 10 спалахів на Сонці. Вже через 8 хв. 20 с після спалаху потужній потік жорсткого електромагнітного випромінювання сягає Землі, створюючи додаткову іонізацію повітря. Внаслідок цього погіршується короткохвильовий радіозв'язок, виникають магнітні бурі.

Номер слайду 32

Магнітні бурі- це сильні раптові зміни характеристик геомагнітного поля Під час магнітних бур з‘являються полярні сяйва

Номер слайду 33

-Погіршують здоров'я людини -Провокують землетруси -Впливають на клімат,погоду, -Поширюються епідемії -Погіршують радіотелефонний зв‘язок,роботу супутників

Номер слайду 34

Магнітні бурі впливають на клімат,погоду

Номер слайду 35

Погіршують здоров'я людини

Номер слайду 36

Порушують радіотелефонний зв‘язок, роботу супутників

Номер слайду 37

Вивчаючи Сонце, ми починаємо краще розуміти природу інших зір, недосяжних для людей через їхню віддаленість. Досліджуючи Сонце ми розуміємо, що воно – джерело життя на Землі.

Номер слайду 38

Висновок: Марина Троян  Ти звідки, сонце? Згадай – і все минеться. Віддай своє проміння Тому, хто запалив тебе, І крихтою тепла Зігрій чиюсь холодну віру. Не важ, що кожен Ховає від тебе свої очі, Бо ж ніхто так, як ти, Не зазирає в душу вікнам, Ніхто не зцілює як ти, Ніхто не жалить таким жалом. Згадай, ти звідки?Бо інакше Залишишся миттєвою іскрою.   Ти звідки, сонце?

Номер слайду 39

1.Климишин І.А. Астрономія: Підручник для 11кл. Загальноосвітніх нав.закладів.-К.:Знання України, 2003 р. 2. Щенников В.І. Астрономія:Енциклопедія знань для школярів.- Донецьк:ТОВ ВКФ “БАО”,2007 р. 3.Костюк А.К72 Уроки астрономії.-Тернопіль:Підручники та посібники,2005 р.-112с.ISBN 966-562-854-2 4.http://www.google.com.ua/#hl=ru&source=hp&biw=1280&bih=840&q=СОЛНЦЕ+ЗАЩИЩАЕТ+ОТ+ХРОНИЧЕСКИХ+БОЛЕЗНЕЙ&btn 5. http://www.google.com.ua/#hl=ru&biw=1280&bih=840&q 6. http://www.google.ru/search?hl=ru&source=hp 7. http://www.google.ru/search?hl=ru&source=hp&

ppt
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
6278
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку