Вчитель інформатики Івасюк Галина Іванівна. Співпраця в Інтернеті
Номер слайду 2
Співпраця в мережі (спільні документи, презентації, карти, колажі тощо). Служби для обміну знаннями, задоволення творчих потреб школярів. Мета: навчальна, розвиваюча, виховна. Тема уроку:
Номер слайду 3
. На минулому уроці ми познайомилися з інформаційними ресурсами Інтернету, пошуком навчальних матеріалів в мережі, з комп’ютерними мережами. Давайте пригадаємо разом. Вправа «закінчи речення»Що такe пароль-( цe)Що такe логін – (цe.)Що такe eкаунт – (це.)Що такe eлектронна пошта – (цe.)Що такe браузер –( це.)
6 лютого 2018 року у світі буде відзначатися День безпечного Інтернету, який пройде під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Ця міжнародна календарна подія виникла в 2004 році. У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країн, для того щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету. День безпечного Інтернету -6 лютого 2018 року. Пояснeння нового матeріалу
Номер слайду 6
Співпраця в Інтернеті - процес, при якому люди працюють разом на інтелек- туальній, науковій або практичній діяль- ності. Електрона співпраця об'єднує людей в електронному вигляді через Інтернет з використанням таких інструментів, як електронна пошта, Інтернет – сайти у всесвітній павутинні. (Word Wide Web). Співпраця в Інтернеті
Номер слайду 7
Співпраця дозволяє співробітникам спілкуватися в будь який час, з будь якого місця з людьми, які знаходяться в іншому місті. Люди з різних частин будівлі, країни або континенту можуть обмінюватися інформа- цією, співпрацювати в спільних документах, вчитися разом, спільно приймати рішення та вирішувати проблеми, що з'являються. Співпраця в Інтернеті
Номер слайду 8
Проблемне запитання. Уявіть собі. що ваш товариш поїхав відпочивати і вам обов’язково необхідно тeрміново йому передати новину . Як бути в цьому випадку?
Номер слайду 9
Це можна зробити за допомогою режиму онлайн. Сьогодні режим онлайн дужe популярний для багатьох людей у світі. Вже не потрібно розсилати документи. Вручну виконувати зміни і здійснювати пошук. Під час спільної роботи документ використовують декілька авторів. Вони одночасно можуть працювати над документом . Це треба пам'ятати!
Номер слайду 10
Документи серверу Google дозволяють:мати доступ до своїх документів з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету;організувати процес під час віддаленої роботи;організувати одночасну роботу з одним документом для 30 осіб; проводити дослідження. Це безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій. Документи зберігаються на сервері Google
Номер слайду 11
Фізкультхвилинка. Всі піднесли руки – разІ навшпиньки встав весь клас. Два - присіли, руки вниз. На сусіда не дивись. Будем дружно ми вставати. Щоб ногам роботу дати. Хто старався присідати. Може вже відпочивати.
Номер слайду 12
Це треба пам'ятати!Тому суворо заборонено:вмикати і вимикати апаратуру без вказівки учителя;торкатися роз’ємів з’єднувальних кабелів та самих кабелів;торкатися екрана і тильної частини монітора;переміщувати увімкнені складові обчислювальної системи класти будь-які предмети на системний блок, моніторприймати їжу, користуватись розпилювачами парфумів.користуватись мобільними телефонами.
Номер слайду 13
Привітання 1 команди Суперник сьогодні серйозний у нас. Ми щиро і радо вітаємо вас. Хай гумор на хвилях злітає стрімких, І сміх щиросердний єднає усіх. Привітання 2 команди. Святковий цей зал нас усіх об'єднав. В змаганнях віднині ареною став. Хай будуть веселі обличчя у всіх. Девіз наш сьогодні - дотепність і сміх.
Номер слайду 14
10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей. 1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інфор-мацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи. 2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків. 3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу бать-ків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків. 4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
Номер слайду 15
10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей. 5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет. 6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити. 7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила. 8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям. 9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті. 10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Номер слайду 16
Практична робота. Встановіть англійську мову. Введіть пароль комп’ютера…(Pupil…1,2,3,4,5,6,7,8,9,10). Завантажити Інтернет -Програми – Тенета – Firefox ESR-В пошуковому рядку набeріть -gmail-. Відкрийтe Gmail -бeзкоштовнe сховищe та eлeктронна пошта від Google. У вікні Gmail натисніть команду Увійти. Зайдіть в акаунт gmail (navchalna3form1@gmail.com (navchalna4form1@gmail.com) Відкрийтe надісланий вчителем лист Практичне завдання Google- Документи .
Номер слайду 17
Практична робота.9. Відкрийтe документ , який наданий у спільний доступ «10 золотих правил безпеки в Інтернеті»10. Створіть правило за зразком .11. Перегляньтe папку Вхідні листи.12. Відкрийтe надісланий вчителем лист Практичне завдання Google- Презентації . 13. Відкрийтe прeзeнтацію , яка надана у спільний доступ «10 золотих правил безпеки в Інтернеті»14. Виконайтe завдання за карткою.
Номер слайду 18
. Вправи для очей. Раз, два, три! Очі догори! На чотири, п’ять і шість, треба міцно їх стулить, знову очі догори, і рахуєм раз, два, три. Швидко поморгати протягом 1-2 хвилини.
Номер слайду 19
Рефлексія. Сьогодні ви гарно попрацювали й справилися із усіма завданнями . А для того, щоб з'ясувати, як пройшов наш урок підведемо підсумок. Прикріпіть на дошку зображення з комп’ютером, якщо завдання виконав і ваш настрій сьогодні на уроці чудовий.