Символічний зміст образу янгола. Ідея прагнення до внутрішнього вдосконалення, морального відродження, повернення до вічних цінностей.
Номер слайду 2
Епіграф. У всесвіті повно казкових речей, які терпляче чекають, коли ми звернемо на них увагу.Іден Філлпотс
Номер слайду 3
Пригадайте!1. Як відбувалося становлення Ґабріеля Ґарсіа Маркеса як письменника? 2. Який стильовий напрям притаманний творам письменника? Які його особливості?3. За що письменник отримав Нобелівську премію?
Номер слайду 4
Одного дня у рибальському селищі стається диво. Там з’явився ангел.
Номер слайду 5
За біблійними легендами, ангели являються людям прекрасними юнаками з чудовими, як у лебедів, білими крилами. Це зразки досконалості, добрі охоронці людської душі. Недаремно говорять "ангельський вид", "ангельський голосочок", "не людина, а ангел".
Номер слайду 6
У новелі Ґабріеля Ґарсіа Маркеса "Стариган з крилами" ідеться про ангела — старенького діда, що впав обличчям у грязюку, борсається там, але не може підвестися, бо йому заважають великі крила.
Номер слайду 7
Як сучасна людина реагуватиме на диво? Безперечно, саме так, як це робили люди, які побачили цього старигана з крилами: хтось бачить лише видовище, таке саме, як жінка, яка перетворилася на павука, хтось не вірить своїм очам, хоча ніби й не дивується і шукає відповідних пояснень, а в цілому диво виявляється чимось зайвим у буденному житті. Хіба це не реальність нашої сучасності? Може, варто замислитись, скільки важливого для душі ми втрачаємо, навіть не помічаючи, що диво було поруч і що взагалі було диво.
Номер слайду 8
Коли й за яких обставин у селищі з’явився стариган? Чому священик не погоджується із селянами, що це ангел? Які аргументи він наводить?До людей прийшло диво. Щоправда, воно було невдало запаковане…
Номер слайду 9
Висновки…Дія в оповіданні Ґ. Ґарсії Маркеса «Стариган із крилами» відбувається на узбережжі латинської Америки, але ані точних координат, ані назви селища у творі не зазначено. напевно, автор цим намагався сказати, що описане селище — це символічна модель усього людства, яке в гонитві за матеріальними благами втрачає високі духовні ідеали та моральні орієнтири. Справжнє диво для мешканців селища було лише розвагою. Воно не змінило нікого, позаяк ніхто й не прагнув змін. Отже, сенс не в тому, що диво виявилося нібито несправжнім, а в тому, що мешканці самі не здатні були побачити справжнє диво та творити диво в собі.
Номер слайду 10
Що спричинило хворобу ангела? Які епізоди у творі є фантастичними? Чому вони наявні в оповіданні? Що є розв’язкою оповідання?
Номер слайду 11
Стариган із крилами – це образ якогось дива (або дивака), що опиняється в людському світі (з його цінностями), і має бути тим світом поцінований. Те диво, яким був стариган з крилами, жодною мірою не відповідало узвичаєним стереотипам.
Номер слайду 12
Система образів твору 1) Охарактеризувати образи Пелайо, Елісенди. 2) Дати характеристику образу сусідки, священику.3) Охарактеризуйте дитя. Чому хлопчик, зображений автором – хворий?4) Символом чого були явища природи?
Номер слайду 13
Через що ангел відлетів геть?- Чому не зробив цього раніше?- Для чого він прилітав і чи потрібен він людям?
Номер слайду 14
Підсумки."Янгол був єдиним, хто не брав участі в подіях, яким був причиною" — пише Маркес. Якщо мотивації усіх людей, які бачили янгола, зрозумілі, то саме його бездіяльність може здатися дивною. Але у цьому ховається головний філософсько-етичний сенс оповідання, що стає зрозумілим, якщо спробувати знайти пояснення цій бездіяльності. Люди навколо янгола настільки поринули у буденність, що навіть не заслуговують на покарання (про нагороду взагалі не йдеться). Не лише посланця вищих сил, а навіть живу істоту, рівну собі, не бачать вони в янголі, але роблять це швидше через душевну обмеженість, ніж від злої волі, якої теж нема.