У ііі СТ. ДО Н. Е. ІМПЕРАТОР Цінь Ші Хуан-ді ПІДКОРИВ ВСІ КНЯЗІВСТВА І ОБ’ЄДНАВ ЇХ У ЄДИНУ китайську державу. Він розділив імперію на 36 областей, якими управляли царські чиновники. Їм підкорялися менші чиновники, збирачі податків, селяни, раби.
Номер слайду 3
На чолі Китайської імперії стояв імператор. Його назвали Сином Неба. Китайці думали, що імператор-це заступник бога на землі. Якщо імператор дотримується стародавніх законів, то в країні панує мир і злагода. Якщо імператор порушує встановлені закони та змінює порядки, то в країні неодмінно трапляються стихійні лиха – паводки, чи посуха, чи голод. Тоді китайці вважали, що це поганий син неба і його треба скинути
Номер слайду 4
Одяг у китайців Чоловіки та жінки носили халати, підперезані поясом. Рукава халата були довгі й широкі. Всередині рукавів нашивали кишені, де тримали гроші та дрібні речі. Багаті люди носили шовкові або бавовняні халати з візерунками. Одяг імператора прикрашали зображенням дракона. Слуги та раби носили синій та темний одяг.
Номер слайду 5
Взуття китайців. З давніх-давен у Китаї був звичай змалку бинтувати дівчатам ноги, щоб ступні не росли в довжину, а залишалися маленькими. Такі маленькі, покалічені ноги вважали за ознаку краси і називали «золотими лотосами».
Номер слайду 6
Імена в китаїКожна людина мала по декілька імен. Одне з них дитяче, або молочне, давали батьки при народжені. Коли дитина підростала, то вчитель чи батьки давали доросле ім’я, з яким вона жила все життя. Проданий раб чи слуга брав прізвище свого господаря і нове ім’я.
Номер слайду 7
ГрошіКитайці користувалися дрібними та великими грішми. Дрібні мідні монети в стародавньому Китаї мали дірочки посередині. Їх нанизували на шворки по тисячі штук і носили у вигляді в’язок. Великі гроші були у вигляді зливків-брусків срібла. Коли треба було заплатити, то зливки розрубували на шматки і зважували на терезах.
Номер слайду 8
Велика китайська стіна. Для захисту Китаю від кочівників- гунів з півночі імператор Цінь Ши Хуан-ді почав будувати Велику Китайську стіну. Вона простяглася по горах і долинах на 6 700 км. Висота її- 10 м., а ширина – 5,5м. По гребеню стіни можуть проїхати разом 5 вершників.
Номер слайду 9
Винайдення компаса. За легендою, імператор Цінь Ші Хуан-ді винайшов компас. Якось перед боєм на поле впав густий туман. Солдати блукали і боялися повбивати один одного. Тоді імператор зробив спеціальний прилад, який показував дорогу навіть у тумані. Це була колісниця з постаттю людини, яка рукою показувала завжди один напрям – на південь. Південь китайці вважали найголовнішою стороною світу