Стилі ландшафтного дизайну У різних країнах склалися власні національні традиції ландшафтного дизайну. Різноманітність стилів ландшафтного дизайну зумовлюється кліматом і рельєфом місцевості, культурними особливостями та різноманіттям рослинного світу.
Номер слайду 3
Стилі ландшафтного дизайну Стиль — це сукупність творчих прийомів та ідей, зумовлених єдністю художнього змісту й теми. Тобто потрібно не тільки правильно застосувати прийоми планування, але й визначитися з колірною гамою, дібрати рослини, малі архітектурні форми, садове обладнання тощо.
Номер слайду 4
Стилі ландшафтного дизайну Ми розглянемо наступні види ландшафтного дизайну:
Номер слайду 5
Стилі ландшафтного дизайну Регулярний стиль також називають французьким (оскільки він виник у Франції), класичним, формальним. Це стиль європейських палацових парків і садів (приклад — знаменитий Версальський сад).
Номер слайду 6
Регулярний стиль Його головна риса — симетричність: усі елементи саду повинні бути симетрично розташованими відносно головної або заданої осі, а також мати строгі геометричні форми. Ландшафт регулярного саду не вирізняється особливою рельєфністю, він весь розміщений в одній площині або на терасах із підпірними стінами.
Номер слайду 7
Регулярний стиль Різнорівневі тераси з’єднані сходами, які є важливим декоративним елементом саду. Стрижені огорожі, геометрично розташовані доріжки, зелений газон із рівними межами — теж невід’ємні ознаки регулярного саду. Такий стиль прийнятний насамперед для великих територій і парків.
Номер слайду 8
Варіації регулярного стилю
Номер слайду 9
Пейзажний стиль Пейзажний стиль зародився в Англії, тому також відомий під назвою «англійський» (саме старовинні англійські садиби є яскравими зразками пейзажного стилю). Для нього характерна максимальна наближеність до природного ландшафту (тому його ще називають природним): чергування височин і схилів, плавність і звивистість ліній, ярусні посадки, живописні водойми.
Номер слайду 10
Пейзажний стиль Сад, оформлений у пейзажному стилі, має нагадувати окультурений і доглянутий куточок дикої природи. Для такого саду добирають рослини, типові для даної місцевості. Доріжки роблять схожими на лісові та лугові стежки, а нерівні береги водойм обрамляють природними матеріалами (каменем, піском) і навколоводною рослинністю.
Номер слайду 11
Варіації пейзажного стилю
Номер слайду 12
Варіації пейзажного стилю
Номер слайду 13
Стиль модерн Характерними ознаками стилю модерн є різноманітність форм і конструкцій, плавні лінії, недотримання симетрії, застосування нових конструкційних матеріалів. У стилі модерн рослини відіграють особливу роль. Тут це не просто частина природи, це — важливий елемент декору
Номер слайду 14
Стиль модерн Характерними ознаками стилю модерн є різноманітність форм і конструкцій, плавні лінії, недотримання симетрії, застосування нових конструкційних матеріалів. У стилі модерн рослини відіграють особливу роль. Тут це не просто частина природи, це — важливий елемент декору
Номер слайду 15
Працюємо - ДЗ Самостійно знайдіть поняття: тераса, газон, партер, альпінарій Створить гугл-документ та запишіть відповіді. Прикріпите документ в класрумі.