Презентація "Сторінками козацької слави" створена у вигляді усного журналу. Презенація допоможе дізнатись: хто такі козаки, їх традиції та звичаї. Вікторина допоможе перевірити знання дітей, які вони отримали на уроці. Цікаво буде дізнитись про відомих гетьманів України. На уроці може бути використана будь -яка сторінка журналу , що дає змогу вибрати потрібний матеріал.
Презентація вчителя початкових класів. Юшинової Олени Олександрівни Комунальний заклад "Спеціалізована школа - загальноосвітній навчальний заклад №1 I-III ступенів міста Приморська з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів" Приморської районної ради Запорізької області2017/2018 р.
Шаблон - презентація для учнів початкових класів «Козацькому роду – нема переводу»створена у вигляді усного журналу,що дає змогу вчителю використовуватияк весь матеріал , так і окремі його частини за вибором учителя. Біля назви кожної сторінки позначена кількість слайдів на цій сторінці.
Сторінкамикозацькоїслави. Хто такі козаки (2) Де жили козаки (1)Козацькі звичаї і традиції (4) Козацький словник (3)Козацька фізхвилинка(1) Козацькі прислів’я і приказки (1)Вікторина (2)Фотогалерея«Наші козацькі розваги»(1)14 жовтня (2)Гетьмани України (1)Реклама(3) козацьких страв. Остання сторінка. Присяга нащадків
Під словом «козак» розуміють : Хто такі козаки*в перекладі з турецької «козак» означає вільна незалежна людина*щедрі, сміливі, невибагливі , яким байдужебагатство,вони повністю закохані в свободу *дужі, міцні тілом, не бояться ні спеки ні холоду,ні голоду ні спраги*справжні патріоти,які люблять свою країну іготові віддати за неї життя
Спочатку козаки жили невеликими гуртами по степах. Пізніше почали об'єднуватись у великі військові загони. Обирали собі отаманів і жили на великих островах серед ріки Дніпро. Острови були відгороджені (відсічені), і до них не було приступу. Тому й називали те місце – Січ. Де жили козаки
Освіта. Козак мав не тільки бути неперевершеним воїном, а й так само добре знати грамоту, основи астрономії, медицини. Більш талановиті навчалися ще й основам дипломатії, вивчали іноземні мови, оскільки у невтомній боротьбі доводилося бувати у різних країнах.1 сторінка Козацькі звичаї традиції
Козацькі звичаїта традиціїСтавлення до старших. Не важливо, хто перед козаком – старий жебрак або старий отаман, повага до прожитого життя залишалась однаково високою. Розуміючи, що вік бере своє, і людина вже об'єктивно не здатна виконати ту чи іншу роботу, молодші козаки завжди і в усьому допомагали старшим односельцям. При них вони ставали більш стриманими, дбайливішими. Якщо старий заходив у будинок або на збори, козаки вставали, а зустрічаючи старого на вулиці – кланялися.
Іспит на звання запорожця. Лише після успішного навчання майбутній козак допускався до іспиту на звання запорожця. Спочатку юнак мав з'їсти миску дуже наперченого борщу і випити горілки, опісля чого пройти по колоді, перекинутій між скелями на березі Дніпра, і не впасти у воду. Наступне випробування — подолати всі пороги, пливучи човном по Дніпру проти течії. На завершення молодик, осідлавши необ'їждженого коня задом наперед, без сідла й вуздечки мав проскакати по степу повернутися.
Ставлення до старших. Не важливо, хто перед козаком – старий жебрак або старий отаман, повага до прожитого життя залишалась однаково високою. Молодші козаки завжди і в усьому допомагали старшим односельцям. При них вони ставали більш стриманими, дбайливішими. Якщо старий заходив у будинок або на збори, козаки вставали, а зустрічаючи старого на вулиці – кланялися.
Береженого бог береже, а козака шабля стереже. Де козак, там і слава. Коли козак у полі, то він на волі. Хліб та вода — то козацька їда. Козак на ворога ззаду не нападає. Без коня немає й козака . Козак дружбу знає: в біді коня не покидає. Козак з біди не заплаче. Козацькому роду нема переводу. Козацькі прислів'я та приказки
4 сторінка. Де розташовувались козацькі табори? (Запорозька Січ.) Голова козацького уряду. (Гетьман.) Про яку деталь козацького вбрання казали: «широкі, як чорне морне»? (Шаровари.) Яке церковне свято козаки вважають своїм і коли воно відзначається? (Покрова, 14 жовтня.) Як називається козацька зачіска? (оселедець)
Тепер я точно знаю, що я нащадок козаків. Щоб козацькому роду Не було переводу Присягайте на вірність Вкраїні й народу. Присягаєм – край наш рідний. Над усе любити. Рідний народ шануватиІ для нього жити. Присягаєм - рідну мову. Завжди визнавати. По-вкраїнськи говорити,Молитись, співати.