Стресова стійкість. Оцінювання рівня стресу. Керування стресом. Самодопомога і допомога при стресі.
Номер слайду 2
Стресова стійкість - являє собою сукупність особистісних якостей, що дозволяють людині переносити значні інтелектуальні, вольові та емоційні навантаження (перевантаження), без особливих шкідливих наслідків для свого здоров'я. Стресова стійкість залежить від ставлення людини до подій, від характеру й стану здоров’я. Її можна підвищити, набуваючи навичок керування емоціями.
Номер слайду 3
Рівні стресу. Низький. Високий
Номер слайду 4
Керування стресом. Керування стресом, як і керування емоціями, означає можливість зменшити шкідливі наслідки стресу для здоров’я. Уміння долати негаразди підвищує самооцінку, настрій, додає наснаги.
Номер слайду 5
Трапляється, що підлітки для полегшення самопочуття використовують стимулятори.
Номер слайду 6
На короткий час стимулятори можуть заспокоїти, зменшити втому, поліпшити самопочуття. Але водночас приводять до сильного збудження нервової системи. Психологічна рівновага не відновлюється, а навпаки, поглиблюється.
Номер слайду 7
Таким чином, стимулятори не можна вживати, бо: дія стимуляторів нетривала. У людей, які вживають стимулятори, може часто змінюватися настрій, вони стають дратівливими. організм людини швидко пристосовується до дії стимулятора. Доводиться щоразу збільшувати дозу. Це шкодить здоров’ю і життю.
Номер слайду 8
Найкращий захист від стресу
Номер слайду 9
Емоційні способи керування стресом. Щоб успішно долати стреси, щодня роби дещо з того, що тобі подобається. Хтось любить музику, інший — куховарити, дехто знаходить душевний спокій у спогляданні природи. Кожна людина має свої секрети релаксації та відпочинку
Номер слайду 10
Потренуйтеся мислити позитивно…. Повторіть кілька разів позитивні твердження вголос. Це обов’язково спрацює, допоможе зберегти самоконтроль у важкі хвилини.
Номер слайду 11
Підведемо підсумки…. У житті є періоди випробувань і підвищеного стресового навантаження. Організм людини дуже витривалий, він має певну стійкість до стресів. Високий рівень загального благополуччя гарантує максимальні резерви стресової стійкості. Ті, хто успадкував низьку стійкість до стресів, потерпають від них уже в підлітковому віці. Дехто може вживати стимулятори (солодощі, каву, сигарети, алкоголь). Однак вони лише погіршують самопочуття. Стимулятори можуть допомогти на короткий час, та шкодять у перспективі. Існують ефективні й цілком безпечні способи керування стресом. Уміння долати труднощі, що зазвичай виводять з рівноваги, дарує людині незрівнянне задоволення, підвищує самоповагу, додає енергії, збагачує життєвий досвід.