Презентація "Стрітбол.Правила гри"

Про матеріал
Презентація створена для використання на уроках фізичної культури.Стрітбо́л (англ. street ball) — спортивна командна гра з м'ячем, з'явилася у США в 1950-х роках у бідних міських кварталах. Від звичайного баскетболу відрізняється кількістю гравців — їх 3, і зоною гри у половину баскетбольного ігрового поля. Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У гру грають 2 команди. Кількість гравців команди може змінюватись. Зазвичай в командах по 3 гравці (класичний стритбол).

image

У разі бійки на майданчику команда-ініціатор або обидві команди, що беруть участь, можуть бути

дискваліфіковані до кінця турніру по сумісному

рішенню судді, що обслуговує гру й організаторів турніру.

Гравець, який заробив чотири (4) порушення

(персональних і\або технічних), повинен бути проінформований про це і негайно видалений з гри.

imageКоманда підлягає покаранню за командні порушення, коли їй записані три (3) командні фоли за період

внаслідок персональних або технічних порушень, призначених будь-якому гравцю цієї команди.

Команда карається наданням суперникам права на 2 штрафних кидки (виняток: у разі фолу при спробі

триочкового кидки пробивається 3 штрафних), після чого гравці обох команд мають право брати участь у

боротьбі за підбір. Штрафний кидок виконує гравець, проти якого був зроблений фол.

imageУ випадку, якщо штрафний кидок невдалий, команда, що виконувала кидок, мас право атакувати кошик відразу; команда-захисник повинна спочатку вивести м'яч в традиційну триочкову зону.

У випадку, якщо в кінці гри команда, що програє, здійснює тактичне порушення, він повинен бути негайно

зафіксований суддею, щоб не допустити можливості бійки. Якщо порушення відбувається на гравці, що контролює м'яч, він не фіксується як неспортивний, окрім випадків

грубості, коли можлива травма; якщо порушення зроблене на гравці, що не контролює м'яч, це, як правило, неспортивний фол.

Закінченням гри вважається: а) якщо одна з команд впродовж 15 хвилин ігрового часу набирає 21 очко; рахунок 10 : 0 або розрив в рахунку 15 очок;

якщо після закінчення 15 хвилин ігрового часу рахунок зустрічі рівний, гра відбувається до першого забитого м'яча — отже, переможцем визначається команда-лідер.

image

У разі зміни командного контролю над м'ячем в процесі гри, команда, що

одержала контроль над м'ячем, не має

права атакувати кошик перш, ніж виведе м'яч в традиційну триочкову зону, перейшовши в стадію нападу.

У ситуації «спірний м'яч» команда, якій надається право на володіння м'ячем,

визначається таким чином: будь-який з гравців команди, яка останньою

контролювала м'яч перед виникненням

ситуації «спірний м'яч», здійснює кидок з

будь-якого місця в традиційній триочковій зоні — якщо кидок точний, його команда

imageотримує право на володіння м'ячем, якщо неточний, це право отримує командасуперник.